معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان: بومی سازی اطلاعات موجب ارتقای کیفیت آمار می شود

معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خوزستان تاکید کرد: بومی سازی اطلاعات موجب ارتقای کیفیت آمار می شود و امکان تصمیم گیری بهتر را برای مدیران فراهم می کند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، جمیل جلالی در جلسه نهایی کارگروه آمارنامه استان در سال91- که با حضور کارشناسان و رابطین آماری دستگاه های حوزه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اهواز تشکیل شد- به اهمیت برنامه ریزی و آمار به عنوان دو اصل مهم در اجرای سیاست های هر دستگاه اشاره کرد و گفت: امروزه منطقه ای شدن برنامه ها امری اجتناب ناپذیر شده است و سیاستگذاری، برنامه ریزی و تصمیم گیری به عنوان سه وظیفه مهم در مدیریت، نیازمند طیف وسیعی از آمار و اطلاعات است به طوری که بدون در درست داشتن آمار کافی، دقیق و به هنگام، امکان سیاست گذاری، برنامه ریزی، تعیین اهداف، راه کارها و فعالیت ها و در نهایت ارزیابی نتایج مربوط میسر نیست.
وی افزود: در واقع زمانی قادر به برنامه ریزی هستیم که آمار و اطلاعات صحیحی در زمینه امکانات بالقوه و بالفعل در دست داشته باشیم. آمار نامه وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی- که در برگیرنده اطلاعات حوزه های تعاون، کار ورفاه اجتماعی است- می تواند به عنوان یک منبع آماری مورد استفاده مسوولان و برنامه ریزان قرار گیرد.
معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خوزستان خاطر نشان کرد: زمانی این مهم به بهترین صورت تحقق می یابد که جامعیت آمار مدنظر قرار گیرد و امکان ارایه آمار در سطوح جزیی تر نیز فراهم شود.
جلالی افزود: بومی سازی اطلاعات موجب ارتقای کیفیت آمار می شود و می تواند امکان تصمیم گیری بهتر برای مدیران را محقق سازد.
وی اظهار کرد: باتوجه به این که فعالیتی با عنوان تهیه نشریه آمار نامه استان در برنامه عملیاتی واحدهای اجرایی، منظور شده و یکی از معیار های ارزیابی عملکرد واحدهای اجرایی است لذا بایستی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان ها به صورت سالانه نسبت به تدوین و انتشار آمارنامه استان اقدام کنند.
وی با قدردانی از رابطین آماری اظهار کرد: آمار نامه استان در سال 91 آماده شده و پس از تآیید کارشناسان آماری، چاپ و منتشر خواهد شد.
جلالی خاطر نشان کرد: تهیه آمار نامه مستمر خواهد بود و تهیه مجلد سال 92 از فروردین ماه سال آتی شروع خواهد شد.
۱۶ آذر ۱۳۹۲ ۱۳:۵۸
کد خبر : ۳۲,۶۸۵
کلیدواژه ها: کارگروه + آمارنامه + خوزستان + بومی سازی + اطلاعات

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید