معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس خبر داد: فارس، حائز بیشترین شورای سازش در کشور

معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس از رتبه اول فارس در راه اندازی شورای سازش در کشور در سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، سهراب مختاری در جلسه وحدت رویه در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شیراز ضمن اشاره به نحوه رسیدگی و تشکیل جلسات هیئت های حل اختلاف در این اداره، اظهار کرد: با توجه به فرامین بالادستی نیازمند تطبیق با وضع موجود هستیم و علی رغم سختی کاری که در این حوزه وجود دارد، کارمندان از انجام کار شانه خالی نکرده و نمایندگان و مراجع در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شیراز وضعیت خوبی داشته اند.

وی همچنین خطاب به فعالین در هیئت های تشخیص و حل اختلاف، خواستار مطالعه مداوم آیین دادرسی کار به عنوان یکی از منابع حقوق کار شد و خاطرنشان کرد: جبران زحمات افراد در مراجع حل اختلاف لازم است و اخیرا نیز موافقت نهایی برای اختصاص حقوقی برای کسانی که در این مراجع حضور دارند، اخذ شده است.

مختاری همچنین از برگزاری کارگاه آموزشی با حضور قضات با محوریت حقوق کار خبر داد و افزود: غلط مصطلحی در خصوص صدور رای مراجع حل اختلاف وجود دارد و آن اینکه رای را رای مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی می دانند حال آنکه برای صدور، مجموعه کار، تعاون و رفاه اجتماعی دارای شرکای اجتماعی از سوی کارگر و کرفرما نیز می باشد.

معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس همچنین گفت: باور عرف بر اینست که رای هیئت حل اختلاف را به نام مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی می دانند و لذا باید رای هیئت مستدل بوده و دارای ماخذ باشد و همچنین رویکرد هیئت به سمت سازش باشد.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

رئیس اداره تعاون، کار و ر فاه اجتماعی شیراز از ثبت 79 تعاونی در شیراز در هشت ماهه نخست سال 92 خبر داد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، سعید عابد در تشریح این خبر گفت: در بخش کشاورزی تعداد 19 تعاونی، در بخش خدمات 26 واحد و در بخش صنعتی نیز 29 واحد  به ثبت رسیده است.
معدن، مسکن و حمل و نقل از دیگر بخش هایی بود که عابد از حضور علاقمندن تعاون به فعالیت در آنها در سال جاری در سطح شهرستان شیراز خبر داد.
وی همچنین به فعالیت تعاونی ها تحت پوشش اداره تعاون، کار و ر فاه اجتماعی شیراز در سال گذشته، اشاره و ابراز کرد: در سال 91 در کل 155 تعاونی به ثبت رسید که از این تعداد، بخش خدمات با 65 واحد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است.
عابد به ثبت تعاونی در دیگر زمینه های فعالیتی نیز اشاره کرد و ادامه داد: در بخش کشاورزی 38 واحد، در بخش صنعت 39 واحد و در بخش تعاونی های دانش بنیان 16 واحد به ثبت رسیده است.
رئیس اداره تعاون، کار و ر فاه اجتماعی شیراز همچنین از ثبت تعاونی در رشته های حمل و نقل، چند منظوره، تامین نیاز صنوف خدماتی، عمرانی، مسکن، تامین نیاز تولید کنندگان و نیز فرش دستباف در این شهرستان در سال 91 خبر داد.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بازدید قائم مقام وزیر و مدیرکل تعاون، کارو رفاه اجتماعی فارس از پروژه متروی شیراز
دکتر عباسی، قائم مقام وزیر و مدیرکل تعاون، کارو رفاه اجتماعی فارس ضمن بازدید از پروژه متروی شیراز در جریان آخرین گزارش ساخت و ساز این پروژه قرار گرفت.
به گزارش اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، مدیرعامل قطار شهری شیراز در این بازدید به ارائه گزارشی در خصوص عملکرد و پیشرفت فنی، فیزیکی ونیز چگونگی پیشبرد اهداف سازمان قطار شهری شیراز به دکتر عباسی، مدیرکل و سایر همراهان ایشان در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس پرداخت.
مهندس حاجی زمانی ضمن اشاره به سرمایه لازم برای راه اندازی پروژه قطار شهری، گفت: سایر ساخت و سازهای سطح شهر در معرض دید عموم است و اما تمامی فعالیت های صورت گرفته در خصوص قطار شهری زیر زمین قرار دارد و شهروندان چندان متوجه پیشرفت کار نمی باشند.
وی همچنین به برخی مشکلات انجام این پروژه اشاره و اظهار کرد: یکی از مسائل مهم در ساخت پروژه متروی شیراز، مسئله تامین مالی است و به دنبال تامین هزینه های ساخت فازهای بعدی ساخت قطار شهری شیرازاز طریق فاینانس و اوراق مشارکت هستیم.
دکتر عباسی قائم مقام وزیر و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس نیز دراین بازدید ضمن تقدیر از زحمات عوامل سازمان قطار شهری شیراز، تلاش صورت گرفته در این بخش را قابل توجه دانست و بر لزوم اطلاع رسانی این فعالیت ها به عموم جامعه تاکید کرد.
پس از ارائه گزارش توسط مدیرعامل قطار شهری شیراز، دکتر عباسی ضمن حضور در ایستگاه معالی آباد شیراز از نزدیک با عملکرد و روند پیشرفت ساخت قطار شهری بازدید کرد.


۱۶ آذر ۱۳۹۲ ۱۳:۳۸
کد خبر : ۳۲,۷۱۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید