انجام بیش از 500 مورد بازرسی از کارگاههای بندرلنگه

رییس اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی بندرلنگه گفت: بمنظور اجرای قوانین و مقررات کار و آیین نامه های حفاظت فنی و بهداشت کار، بازرسان اداره کار این شهرستان طبق برنامه های تدوین شده و بازرسی های موردی از 508 کارگاه مشمول قانون کار بازرسی کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، " عباس رمضانی" افزود: در بازرسیهای موردی و ادواری ضمن بررسی وضعیت پرداخت حقوق و مزایای کارگران براساس قانون کار و بخشنامه حقوق و دستمزد شورای عالی کار در کارگاه ها،‌ وضعیت حفاظت فنی و ایمنی کارگاهها نیز مورد بررسی قرار می گیرد.

وی بر افزایش دفعات مراجعات بازرسان کار به کارگاه ها تاکید کرد و گفت: این بازرسی ها ضمن کمک به ارتقاء ایمنی کارگاه ها در جلوگیری از حوادث ناشی از کار نیز مؤثر می باشد.

=================================================================================

دوره آموزشی ایمنی وآتش نشانی ویژه بازرسان کار هرمزگان برگزار شد

رییس بازرسی کار اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان از برگزاری دوره ایمنی و آتش نشانی ویژه بازرسان کار و کارکنان این اداره کل با همکاری سازمان ایمنی وآتش نشانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار وفاه اجتماعی هرمزگان،  "فریبا بهزادی" افزود: شرکت کنندگان در این دوره آموزشی ایمنی، از نزدیک با عملیات اطفاء حریق آشنا شدند و بطور عملی خاموش کردن آتش با وسایل و ابزار اطفاء حریق را تجربه کردند.

وی هدف از برگزاری این دوره را آشنایی بیشتر با ایمنی و آتش نشانی، وسایل خاموش کننده و دستگاه های مرتبط با اطفا حریق و همچنین روشهای پیشگیری از حوادث غیرمترقبه ذکر کرد.

======================================================================================

در بازدید از شرکت تعاونی کارآفرینان بستک عنوان شد

26نفر توسط تنها کاریابی بستک جذب بازار کار شدند

"فولادچنگ"رییس اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی بستک از جذب 26 نفر از کارجویان از طریق تنها کاریابی این شهرستان که فعالیت خود را در کمتر از چهارماه آغاز کرده است،خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، در بازدید گروه خودارزیابی این اداره کل از دفتر کاریابی و شرکت تعاونی کارآفرینان بستک، مدیرعامل این شرکت در خصوص اقدامات صورت گرفته توسط این شرکت بیان داشت: شرکت تعاونی کارآفرینان بستک به ارائه خدمات مختلف در زمینه اشتغال، مشاوره شغلی، تهیه و تنظیم طرح های کارآفرینی  فعالیت دارد و تاکنون توانسته خدمات مناسبی را به کافرینان و جویندگان کار در این شهرستان ارائه نماید.

"مسلم زمانی افشار"در ادامه به دفتر کاریابی بعنوان یکی از بخش های تشکیل دهنده این شرکت اشاره و ضمن ارائه گزارشی از اقدامات آن دفتر گفت: دفتر کاریابی این شرکت طی این مدت توانسته تعداد 26 نفر کارجو را از میان 70 جوینده کار به کار گمارد.

معاون اشتغال اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی هرمزگان در ادامه ضمن اعلام رضایت از وضعیت مکانی و تجهیزات موجود در کاریابی به جایگاه در حال رشد بخش صنعت و معدن این شهرستان اشاره و بیان داشت: با توجه به تحرک مثبتی که در این دو بخش بویژه طی دو سال اخیر شاهد بودیم امید است با اشتغالزایی در این بخشها زمینه اشتغال بسیاری فراهم شود.

این مقام مسئول در ادامه سخنانش به همایش سرمایه گذاری اشاره کرد و برگزاری همایش را نقطه عطفی در تاریخ اشتغال و سرمایه گذاری در این شهرستان عنوان  کرد.

======================================================================================

رییس اداره تعاون و کار بندرلنگه:

اعمال تخفیفات بیمه ای سهم کارفرما در قبال بکارگیری نیروی کار جدید

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بندرلنگه  با بیان اینکه کلیه کارفرمایانی که نیروی کار جدید را بکار گماری نمایند مشمول تخفیف بیمه ای سهم کارفرما خواهند شد،گفت: در  هشت ماهه سالجاری 30کارفرما با تعداد 77 کارگر از مزایای معافیت بیمه سهم کارفرما برخوردار شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، " عباس رمضانی" افزود: بمنظور تشویق و ترغیب بنگاههای اقتصادی در جذب نیروی کار و ایجاد اشتغال و همچنین فرصت های جدید شغلی و تاکید بر تامین بخش عمده‌ای از سهم بیمه کارفرما در بند «و» ماده 80 برنامه پنجم توسعه، آیین نامه اجرایی این بند در سال 84 به تصویب رسید.

به گفته ی رمضانی در این بند، در سال نخست 18 درصد حق بیمه توسط دولت و در سال دوم نیز 16 درصد حق بیمه توسط دولت پرداخت می‌شود و در سالهای سوم، چهارم و پنجم حق بیمه پرداختی توسط دولت به ترتیب 14، 12 و 10 درصد است.

بر اساس بند "و" ماده80 قانون برنامه پنجم توسعه، به دولت اجازه داده می‌شود در راستای ایجاد اشتغال پایدار، توسعه کارآفرینی، کاهش عدم تعادل منطقه‌ای و توسعه مشاغل نو، نسبت به اعمال تخفیف پلکانی و یا تأمین بخشی از حق بیمه سهم کارفرمایان کارگاههایی که با تأیید و یا معرفی واحدهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جهت به کارگیری نیروی کار جدید مبادرت می‌نمایند، اقدام نماید مشروط به آن که واحد، تازه تأسیس بوده و یا در سال قبل از آن، کاهش نیروی کار نداشته باشد.

 

 

۱۷ آذر ۱۳۹۲ ۱۲:۴۶
کد خبر : ۳۲,۷۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید