فعالیت بیش از 5 هزار تعاونی فعال در استان یزد

عاقبت خیری سرپرست مدیریت تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد : 5هزار و 470تعاونی در رشته گرایشهای مختلف در استان یزد مشغول فعالیت هستند که عضویت یک سوم از جمعیت استان را شامل می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد : کاظم عاقبت خیری در بیست و پنجمین جلسه شورای رفاه استان که با حضور عالی ترین مقام اجرایی استان تشکیل شد، سرمایه گذاری در بخش تعاون توسط مردم استان را بسیار بالا ذکر کرد و افزود : فرهنگ تعاونی و کار گروهی از قدیم الایام در استان یزد ریشه داشته و تاکنون این موضوع ادامه داشته است.
سرپرست مدیریت تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استفاده از خرد دسته جمعی با سرمایه های اندک برای استفاده در کارهای بزرگ را یادآور شد و افزود : خوشبختانه تعاونیهای بزرگی با استفاده از جمع آوری سرمایه های اندک مردم در استان ایجاد شده است و توانسته اند هم اشتغال مفید و مولد ایجاد کنند و هم سود آوری ویژه اعضای تعاونی را برای سهام  داران به وجود آورند.
وی از ورود بخش تعاون در صنعت پتروشیمی برای اولین بار در سطح کشور در استان یزد، ثبت اولین شرکت تعاونی فراگیر، ثبت تعاونی های نخبگان علمی و همچنین سایر تعاونی های کوچک را مورد بحث قرار داد و از آنها بعنوان سرمایه گذاری های بزرگ مردم با استفاده از آورده های اندک در قالب همکاری و تعامل اخلاقی و فکری و اقتصادی مردم یزد یاد کرد.
وی افزود در حال حاضر تعاونی های استان یزد در سه گرایش خدمات با 53% مشارکت، صنعت با 31% و بخش کشاورزی با 16% مشارکت مردم مشغول فعالیت هستند.
کاظم عاقبت خیری میزان اشتغال این تعاونی ها را 43 هزار و 480 نفر با سرمایه گذاری بیش از 730  میلیارد ریال ذکر کرد و اظهار امیدواری کرد با راهنمایی ها و حمایت های دکتر میر محمدی استاندار یزد شاهد پیشرفت بهتر و شایسته مردم استان یزد در بخش تعاون باشیم.

۱۷ آذر ۱۳۹۲ ۱۲:۴۷
کد خبر : ۳۲,۷۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید