نهمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شد

نهمین کارگروه تخصصی اشتغال استان به ریاست استاندارجدید و با حضورقائم مقام وزیرو مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی و دبیر کارگروه اشتغال ،مدیران بانکهای عامل و دستگاههای اجرایی استان در سالن شهید مردانی استانداری برگزار شد.

قائم مقام وزیر و مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری ضمن قرائت دستور جلسه بیان داشت سهم اعتبارات خوداشتغالی و مشاغل خانگی ابلاغ شده به استان چهارمحال و بختیاری که بین بانکهای عامل استان نوزیع شده است در حال پرداخت به متقاضیان است و مابقی طرحهای مشاغل خوداشتغالی که از طریق دستگاههای اجرایی به بانکهای عامل معرفی گردیده اند تا پایان امسال جذب خواهند شد.

دبیرکارگروه تخصصی اشتغال استان افزود گزارشی از سوی کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان صنعت معدن تجارت از روند پرداخت تسهیلات و راه اندازی واحدهای صنعتی در کارگروه اشتغال ارائه گردید .

در ادامه جلسه سلیمانی استاندار استان اذعان کرد خرسند از این هستیم که با توجه به گزارش کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) استان این نهاد از حالت پرداخت کمک های بلا عوض تدریجاً به سمت اشتغالزایی و خودکفایی خانواده های تحت پوشش ارتقاء پیدا کرده است .

استاندار افزود باید دستگاهها پیگیر مشاغل خانگی باشند و بانکهای استان بخشنامه های داخلی خود را اصلاح و راهکارههای جدید را براساس مصوبات شورای عالی پول و اعتبار ،شورای عالی اشتغال و بانک مرکزی در سطح استان لحاظ نمایند .

استاندار گفت باید برنامه های  واقع گرا  ارائه شود و با امکاناتی که در اختیار داریم مصوبات محقق گردد .سلیمانی تصریح کرد با توجه به اینکه استان در موقعیت مطلوبی قرار دارد و بین دوقطب صنعت و کشاورزی اصفهان و خوزستان قرار گرفته است راه نجات استان سرمایه گذاری در بخش خصوصی است همچنین باتوجه به گزارش صنعت ، معدن و تجارت در جلسه افزود طرحهای توجیح دار تأمین اعتبار و در اولویت تکمیل و راه اندازی قرار می گیرند .

وی گفت روزنه امید به بخش صنعت و کشاورزی استان داریم که باید فعالیت های خوبی در این راستا انجام گیرد .  

 

 

                

۱۹ آذر ۱۳۹۲ ۰۸:۳۶
کد خبر : ۳۲,۷۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید