افزایش 69 درصدی میزان استخراج تعاونیهای معدنی استان قزوین

عبدالله رحمانی معاونت امور تعاون اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان قزوین از افزایش 69 درصدی میزان استخراج فعالیتهای معدنی درتعاونیهای مذکور خبرداد.

این مسئول دراین خصوص توضیح داد :با توجه به بررسی های انجام گرفته میزان استخراج  تعاونیهای معدنی استان قزوین درسال 91  نسبت به سال 90 به میزان 215574  تن یعنی معادل 69 درصد افزایش درمقایسه با سال 90 را داشته است که این نشان توجه این استان به مقوله تعاونی های تولیدی  وظرفیت روبه رشد فعالیتهای معدنی است .

عبدالله رحمانی  معاونت امورتعاون اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان قزوین درخصوص هدف از تشکیل شرکت  های تعاونی گفت :هدف تشکیل تعاونیها استفاده از نیروی فردی اعضا در همکاری جمعی است تا حدی که در یک نظام پیشرفته تعاون، اعضای تعاونیها برای رفع حوایج خود به هیچ کس محتاج نباشند، بنابراین تشکیل یک شرکت تعاونی بدین معنی است که با تجمع نیروهای فردی، وقت، انرژی و سرمایه انسانها، دستگاهی بوجود می‌آید که قادر است برای همه اعضا خدماتی انجام دهد که هر یک به تنهایی قدرت انجام آن را نداشته‌اند. به طور مثال، بدون عضویت در یک شرکت تعاونی مصرف و تشکیل یک نیروی جمعی از مصرف کنندگان فرد یا خانواده مصرف کننده فاقد هر گونه توان رویارویی با قدرتهای فائق اقتصادی در بازار است.

 این مسئول به دلایل تشکیل تعاونی  اشاره کرد وگفت :دلایل تشکیل تعاونیها را می‌توان در مالکیت جمعی تولید کنندگان بر وسایل تولید و ابزار انگاری سرمایه برای کار و تولید و دسترسی توده مردم به مواد مصرفی و تولید فراوان و ارزان، رفع درگیری خریدار و فروشنده، رعایت قیمت عادلانه و حفظ مرغوبیت کالا، نفی انحصار مطلق و حذف واسطه‌ها و جلوگیری از بحرانهای اقتصادی دانست .

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

برای اولین با درکشور محقق  شد : برگزاری اولین دوره آزمون آنلاین عضویت کمیته های طبقه بندی مشاغل دراستان قزوین

مسعود بابایی قائم مقام وزیر ومدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان قزوین از برگزاری اولین دوره آزمون آنلاین عضویت کمیته های  طبقه بندی مشاغل دراستان خبر داد.

قائم مقام وزیر ومدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان قزوین دراین باره افزود: اولین دوره آزمون آنلاین عضویت کمیته های  طبقه بندی مشاغل  دراین استان به همت گروه فن آوری اطلاعات وروابط کار این اداره کل واداره کل نظامهای جبران خدمت وزارت متبوع به نحو احسن برگزار گردیدکه جای داردازتمامی کسانی که دراین خصوص مارایاری کردند تقدیر وتشکر کنم.

قافله باشی رئیس گروه فن آوری اطلاعات بودجه وتحول اداری اداره کل  دراین خصوص توضیح داد : باتوجه به اینکه این آزمون قبلا" به صورت کتبی محقق می شد ، الان به صورت الکترونیکی وآنلاین اجرا می گردد که این مهم با حضور جمعی از متقاضیان شرکت دراین آزمون از بخشهای تولیدی  انجام شد.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 برگزاری مسابقات طناب کشی کارگران  وانتخاب قوی ترین مردان استان قزوین

علی آموزگار رئیس اداره امورورزشی وتفریحات سالم کارگران استان قزوین از برگزاری مسابقات طناب کشی کارگران درسطح بسیج کارگری استان قزوین خبرداد

وی دراین باره افزود : با توجه به برگزاری مسابقات ورزشی که برای کارگران معزز استان برنامه ریزی شده است یک دوره مسابقات طناب کشی برای حوزه های بسیج کارگری با مشارکت فعال این عزیزان برگزار گردید که درمجموعه ورزشی کارگران البرز محقق شد .

وی درخصوص نتایج به دست آمده در طناب کشی افزود : درشته طناب کشی تیم الف  پایگاه بسیج سایپا شیشه مقام اول ، تیم ب   پایگاه بسیج سایپا شیشه مقام دوم وپایگاه بسیج شرکت تاژ مقام سوم را از آن خود کرد .

علی آموزگار همچنین درخصوص مسابقات قوی ترین مردان ، نتایج را به شرح ذیل اعلام کرد :نفر اول محمود حسینی  از پایگاه بسیج شرکت مهرام ،نفر دوم حسین حیاتی  از پایگاه شرکت  تاژوحسین خادمی از پایگاه شرکت مهرام  توانستند مقام اول تا سوم را از آن خود کنند .

۲۳ آذر ۱۳۹۲ ۰۹:۱۸
کد خبر : ۳۲,۷۹۵
کلیدواژه ها: استخراج

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید