مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی همدان: تعاونیهای آموزشگاهی حس مسئولیت پذیری دانش آموزان را تقویت می کنند

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت :دانش آموزان با شرکت و عضویت در تعاونیهای مدارس خود را در سود و زیان تعاونی شریک می­دانند و با احساس مسئولیت همکاری و مشارکت جدی در پیشرفت امور تعاونی مدرسه خود در جامعه­پذیری، رعایت نظم و انضباط مدرسه نیز موثر خواهد بود.

 مهندس اقلامی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان گفت: تعاونیهای مصرف آموزشگاهی، شامل شرکتهای تعاونی هستند که در مراکز آموزشی بیشتر در مدارس تشکیل می شوند. که در این تعاونیها نقش موثر و سازنده ای در فعالیتهای تربیتی دانش آموزان دارند.

وی افزود: دانش آموزان با شرکت و عضویت در تعاونیهای مدارس خود را در سود و زیان تعاونی شریک می­دانند با احساس مسئولیت همکاری و مشارکت جدی در پیشرفت امور تعاونی مدرسه خود جامعه­پذیری، رعایت نظم و انضباط مدرسه نیز موثر خواهد بود.

مهندس اقلامی خاطرنشان ساخت: شرکتهای تعاونی مصرف آموزشگاهی مدرسه یک فعالیت تربیتی اجتماعی برای دانش آموزان است که هدف اصلی آن ایجاد و توسعه روحیه همکاری و تعاون در بین اعضاء خود می باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: همکاری، تفاهم و سایر فعالیتهای آموزنده، فضیلتی است که تعاونیهای آموزشگاهی برای دانش آموزان عضو خود به ارمغان می آورد.

در ادامه مهدی تابیده­چی معاون امور تعاونیها گفت: شرکتهای تعاونی مصرف آموزشگاهی نه تنها یک سرمایه و پس انداز برای دانش آموزان تلقی می شوند بلکه راهی برای ایجاد حس همکاری مشترک بین دانش آموزان و برخورداری آنها از سایر امتیازهای تعاونیهای آموزشگاهی در یک کار گروهی می باشند.

تابیده­چی اضافه کرد: تعاونی مصرف آموزشگاهی زمینه­ها و فرصت­های مشارکت کودکان و نوجوانان در حوزه­های مختلف خانوادگی، آموزشگاهی، محلی و ملی می تواند از نشانه­ها و معیارهای حاکمیت معنوی در جامعه می باشد.

ایشان با اشاره به سیاست توسعه تشکل­های دانش آموزش گفت: این تعاونیها در راستای توسعه تشکل­های دانش آموزی و با هدف برانگیختن حس مشارکت و افزایش توانمندیهای اجتماعی و نگرش آنان برنامه­ریزی شده­اند.

معاون امور تعاونیها افزایش مشارکت و همکاری آموزش و پرورش و خانواده­های دانش آموزان را در این زمینه خواستار شد.

۲۳ آذر ۱۳۹۲ ۰۹:۰۰
کد خبر : ۳۲,۸۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید