استاندار اصفهان تاکید کرد: مسائل کارگری و اشتغال در اولویت فعالیت ها قرار گیرد

دکتر رسول زرگرپور در دیدار با روسای اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت: باید مسائل کارگری و موضوع اشتغال در اولویت فعالیت ها قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان؛ دکتر رسول زرگرپور استاندار اصفهان در دیدار با روسای اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت: مردم در انتخابات 24 خرداد با رای خود رویکرد جدیدی را رقم زند و شعار های دکتر روحانی نیز تجلی خواست و اراده ی مردم بود .

وی با تاکید بر اینکه باید خواست و مطالبات مردم سرلوحه ی فعالیت ها قرار گیرد، گفت: باید شعارهای رئیس جمهور و مطالبات مردم اجرا یی شود و به منصه ظهور برسد.

استاندار اصفهان افزود: باید سیاست ها، برنامه های اجرایی و رویکردهای دولت در جهت تحقق شعارهای انتخاباتی ارائه و اجرا گردد.

زرگرپور در ادامه اظهار داشت: شکی نیست که سیاست ها و مبنای فعالیت های ما نیز باید مطابق شعارهای دولت باشد و باید 100 درصد در اجرای سیاست های دولت کوشا باشیم و قدم برداریم.

استاندار اصفهان خاطر نشان کرد: با هماهنگی کامل دستگاه های اجرایی در جهت اجرای سیاست های دولت، دولت تدبیر و امید کارا و منسجم به کار خود ادامه می دهد .

وی با اشاره به اینکه فعالیت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: همه حوزه ها به نوعی با این وزارت خانه در ارتباط هستند و فعالیت در این وزارت خانه بسیار سنگین و اثر گذار است.

وی با تاکید بر اینکه هر اقدامی که در راستای رفاه اجتماعی صورت گیرد کاری جهادگونه است، تصریح کرد: فعالیت در این حوزه بسیار با ارزش است.

استاندار اصفهان به وجود 10 هزار واحد صنفی و 250 هزار نفر شاغل در این واحد ها اشاره کرد و یادآور شد: این واحدها 15 در صد تولید ناخالص ملی را بر عهده دارند .

وی به تبعات مثبت و منفی واحد های صنعتی در استان اشاره کرد و گفت: استان اصفهان علیرغم اینکه صنعتی ترین استان کشور به شمار می آید نرخ بیکاری آن از متوسط نرخ بیکاری کشور بالاتر است.

وی با تاکید بر اینکه اولین وظیفه ما کاهش نرخ بیکاری در استان است ، اظهار داشت: این امر باید در قالب کمیته های اشتغال مورد بررسی قرا گیرد.

استاندار اصفهان ادامه داد: در کنار کاهش نرخ بیکاری باید در جهت افزایش نرخ اشتغال نیزگام برداریم.

وی به فضای کارگری و مشکلات موجود در این بخش اشاره کرد و گفت: در شرایط اقتصادی امروز کشور باید محیط های کارگری را سالم نگه داشته و مسائل و مشکلات آن ها را رصد کنید.

استاندار اصفهان به مسکن مهر اشاره کرد و گفت: دولت با انگیزه ی بیشتر به تعهدات خود در خصوص مسکن مهر پایبند است و آنها را پیگیری می کند.

وی با بیان اینکه تعاونیها یکی از افتخارات جمهوری اسلامی بشمار می آیند، گفت: تعاونی های مسائل خاص خود را دارند و باید مسائل و مشکلات آن ها مورد توجه ویژه قرار گیرد.

استاندار اصفهان همچنین به مسائل مربوط بیمه تامین اجتماعی کارگران اشاره کرد و افزود: با توجه به اهمیت موضوع ، مسائل کارگری و اشتغال در اولویت فعالیت ها قرار گیرد.

استاندار اصفهان در پایان از فعالیت های مدیرکل و مسئولان اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قدردانی و برای آنان آزروی توفیق نمود.

تصاویر

۲۳ آذر ۱۳۹۲ ۰۸:۵۵
کد خبر : ۳۲,۸۰۹
کلیدواژه ها: استاندار اصفهان تاکید کرد: مسائل کارگری و اشتغال در اولویت فعالیت ها قرار گیرد

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید