سرپرست اداره کل تعاون و کار هرمزگان: پروانه مشاوره روابط کار به متقاضیان بخش خصوصی واگذار می شود

سرپرست اداره کل تعاون، کار وفاه اجتماعی هرمزگان با اشاره به اینکه بخش خصوصی در جهت توسعه فرهنگ روابط کار از اهمیت ویژه ای برخوردار است، از صدور پروانه مشاوره روابط کار به متقاضیان این بخش خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، " محمدعلی سلیمی" افزود: در اجرای ماده (201) قانون کار جمهوری اسلامی ایران و مواد 9 و 13 قانون مدیریت خدمات کشوری و بمنظور جلب مشارکت بخش خصوصی در جهت تعمیم و توسعه فرهنگ روابط کار، ایجاد ساز و کار نظام مند و اعمال نظارت بر مشاوران روابط کار، ایجاد وحدت رویه در ارایه مشاوره در زمینه مسایل مربوط به قانون کار و همچنین کاهش مراجعات کارگران و کارفرمایان به ادارات تعاون، کار ورفاه اجتماعی و مراجع حل اختلاف،نحوه صدور پروانه مشاوره روابط کار ابلاغ شد.

وی اضافه کرد: برای مشاوران پس از قبولی در آزمون، و سایر مراحل پیش بینی شده در آئین نامه، پروانه مشاوره به امضای مدیرکل ستاد و معاون روابط کار با مدت اعتبار سه ساله صادر می شود وتمدید آن با رعایت ضوابط آئین نامه بلامانع است.

این مقام مسوول، ارایه آگاهی های لازم به کارفرمایان و کارگران در زمینه روابط کار از جمله قراردادهای کار فردی و پیمان های جمعی، قرارداد کارآموزی، آیین نامه انضباطی، امور رفاهی کارگران، شرایط کار، مراجع حل اختلاف و آیین دادرسی کار و حقوق کیفری کار را از مهم ترین وظایف مشاوران روابط کار ذکر کرد.

سلیمی، حفظ اشتغال پایدار، صیانت از نیروی کار و خدمات‌رسانی بهینه را از سیاست‌های اساسی اداره کل در حوزه روابط کار عنوان کرد و بیان داشت: نظارت بر حسن اجرای مقررات کار و قانونمندی هرچه بیشتر روابط کارگران و کارفرمایان تاثیر بسزایی در بالندگی و بهره‌وری نیروی کار و به تبع آن ایجاد آرامش در واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی در پی خواهد داشت.

این آیین نامه در 31 ماده و 13 تبصره در آبانماه امسال به تصویب وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی رسید و متقاضیان برای آگاهی از کلیات این آیین نامه می توانند به سایت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان به آدرس الکترونیکی hormozgan.mcls.gov.ir مراجعه کنند.

===================================================================================

از سوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

آیین نامه صدور پروانه آموزش روابط کار تصویب و ابلاغ شد

سرپرست اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان گفت: در اجرای مواد (196) و (201) قانون کار جمهوری اسلامی ایران و بمنظور تعمیم و توسعه دانش و فرهنگ روابط کار، ایجاد ساز و کار نظام مند و اعمال نظارت بر آموزش روابط کار، آیین نامه صدور پروانه آموزش روابط کار از سوی وزیرتعاون، کار ورفاه اجتماعی تصویب و ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار وفاه اجتماعی هرمزگان، " محمدعلی سلیمی" افزود: این آیین نامه در 26 ماده و سه تبصره تصویب شد که آموزش روابط کار باید توسط شخص حقیقی که صلاحیت وی برای آموزش قانون کار ومقررات تبعی و آیین نامه های مرتبط در زمینه های قرارداد کار، شرایط کار، مقررات انضباطی کارگاه، مذاکرات و پیمانهای جمعی، مراجع حل اختلاف و آیین دادرسی کار، حقوق کیفری کار و مقررات بین المللی مرتبط با روابط کار و غیره مطابق آیین نامه تایید شده باشد.

  وی، تابعیت ایرانی، اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، داشتن حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی در یکی از رشته های علوم انسانی، انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی برای مردان و عدم اعتیاد به مواد مخدر و عدم اشتهار به فساد اخلاقی و همچنین نداشتن سابقه محکومیت جزایی موثر و عدم وابستگی به احزاب و گروههای سیاسی غیرقانونی را از جمله شرایط برای مدرسان روابط کار عنوان کرد.

سلیمی اضافه کرد: آزمون کتبی متقاضیان دریافت پروانه مدرسان روابط کار، در محدوده قانون کار جمهوری سالامی ایران و آیین نامه ها و مقررات تبعی آنها و سایر مقررات مرتبط توسط اداره کل استان برگزار می گردد.

قابل ذکر است اعتبار پروانه آموزش روابط کار سه سال و تمدید آن با تایید هیات که متشکل از معاون روابط کار وزارتخانه، مدیرکل روابط کار و جبران خدمت، مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات، مدیرکل توسعه منابع انسانی، رییس موسسه کار و تامین اجتماعی یا معاون وی، رییس مرکز حراست و یک نفر کارشناس روابط کار، بلامانع است.

سرپرست اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان در ادامه بیان داشت: تنظیم و نظارت بر روابط کارگر و کارفرما، حل و فصل اختلافات فی مابین، پیشگیری از بیکاری کارگران، بررسی و نظارت بر اجرای طرح های طبقه بندی مشاغل کارگری، ارائه راهنمایی های لازم به کارگران و کارفرمایان در زمینه قانون کار و بیمه بیکاری و سایر مقررات مربوطه، بررسی طرح های مزد و بهره وری و رسیدگی بـــه قراردادهای پاداش افزایش تولید، و بررسی آئین نامه های انضباطی کارگاهی از جمله وظایف مهم روابط کار  می باشد.

 

۲۳ آذر ۱۳۹۲ ۱۳:۲۵
کد خبر : ۳۲,۸۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید