تدین تاکید کرد: ضرورت تعامل هر چه بیشتر شوراها و دهیاری ها با تعاونی ها

گردهمایی "بررسی راهکارهای توسعه تعاون" با حضور رئیس و کارشناس تعاون اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلید و نیز بخشدار و اعضای شورای اسلامی شهر سده در این شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه استان فارس، اصغر سعادتخواه، بخشدار سده در این گردهمایی  بر ضرورت تلاش حداکثری برای خدمت به مردم تاکید و اظهار کرد: خدمت به مردم روستاها، بزرگترین نعمت برای دهیاران  و شورا ها وآن هم در قالب تعاونی است.

وی ادامه داد: ما مسئولین و شما دهیاران و شوراها، دینی را پذیرفته ایم و مردمی را امیدوار کرده ایم که باید با تعاون و همکاری و ارائه خدمات در خور و شایسته جواب اعتماد آنها را بدهیم که بخشی از این امر از طریق توسعه بخش تعاون محقق می شود.

سعید تدین، رئیس اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی شهرستان اقلید نیز در این گردهمایی گفت: انسان بدون همکاری اجتماعی با دیگران نمی تواند هیچ گونه فعالیت و ارتباط اجتماعی داشته باشد.

وی افزود: شوراها و دهیاری ها از مهمترین ارکان جامعه هستند چرا که با تشکیل این نهادها در کوچکترین مناطق جغرافیایی تا بزرگترین نقطه همه مسائل برآنها هویدا شده و براحتی می توانند مرهمی بر پیکره آن باشند.

تدین خاطرنشان کرد: بدون شک همراهی، حضور و مشارکت مردم در انتخاب اعضای این نهادهای مردمی، می طلبد تا شوراها  و دهیاران با دارا بودن ماهیتی مردمی و نشات گرفته از آرای مردم و با روحیه تعاون و همکاری نقش بسزایی در پیشبرد اهداف ملت و نظام جمهوری اسلامی داشته باشند.

 رئیس اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی شهرستان اقلید ضمن اشاره به برخی مزایای تعاون از قبیل تخفیف مالیاتی بخش تعاون در مقایسه با سایر بخش ها، تاسیس بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون و اولویت دادن تسهیلات بانکی به تعاونی ها، بر تعامل هر چه بیشتر دهیاران و شوراهای اسلامی با بخش تعاون برای اعتلا و توسعه تعاونی ها در این بخش تاکید کرد.

سیروس زارعی، کارشناس تعاون اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی اقلید نیز در سخنانی به بیان فلسفه تعاون در قرآن و احادیث پرداخت و به نقش مردم در عزاداری و سوگواری سرور و سالار شهیدان اشاره کرد که با همکاری و تعاون مردم به شکل زیبایی اجرا می شود.

وی افزود:جایگاه تعاون درآموزه های دینی بسیار فراوان است ویکی از آیات قرآن که مستقیما به تعاون و همکاری اشاره می کند آیه تعاونواعلی البروالتقوی ولاتعاونوا علی الاثم والعدوان است که در این آیه بر تعاون و همکاری در کارهای نیک تاکید و از گناه و معصیت نیز نهی شده است.

زارع گفت: شوراها و دهیاری ها نیز نمادی از تعاون و همکاری اجتماعی هستند که به نوعی این همکاری و تعاون باید در روح جامعه نیز دمیده شود و شوراها باید همواره روح تعاون و همکاری را در خود داشته و از آن روح بلند، سرفصلی را برای جامعه باز کنند.

گفتنی است در حاشیه این جلسه محمد نعیم دبیری، مدیر عامل تعاونی دهیاران بخش سده گزارشی از وضعیت و اقدامات انجام شده و در دست اقدام تعاونی دهیاران ارائه کرد و برخی از دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی نیز علاوه بر طرح پرسش، نظرات و پیشنهادات خود را برای تقویت و توسعه تعاونی ها در بخش  سده ارائه کردند.

۲۴ آذر ۱۳۹۲ ۰۹:۴۹
کد خبر : ۳۲,۸۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید