معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس تاکید کرد: اشتغال قابل توجه با تبدیل شخصیت حقوقی شرکت های مورد واگذاری دولتی به بخش تعاونی

معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس از اشتغال قابل توجه بیکاران در صورت تبدیل شخصیت حقوقی شرکت های مورد واگذاری دولتی به بخش تعاونی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، فخرالدین جمالی در همایش تبیین سند توسعه بخش تعاونی در لامرد گفت: از طریق انتقال یا تبدیل شخصیت حقوقی شرکت های مورد واگذاری دولتی به بخش تعاونی زمینه اشتغال چند میلیون نفری و ارزش افزوده 300 هزار ملیاردی و بهره وری 46 درصدی نسبت به قیمت های سال 86 در بخش تعاون را شاهد خواهیم بود.

وی با اشاره به جزئیات سند و اهداف کمی مشخص شده در سند، افزود: با تأمین نیاز مشاغل خرد و کوچک و ارتقای رقابت پذیری از تمرکز و تداول ثروت در جامعه جلوگیری و عدالت اجتماعی محقق می شود. 

احمد اخلاقی، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی لامرد نیز در این همایش ضمن ارائه اهداف کلی این سند، به سهم اشتغال هفت میلیون نفری و سهم 25 درصدی بخش تعاونی در اقتصاد کشور اشاره کرد.

وی ابراز امیدواری کرد که در پایان برنامه پنجم با تحقق اهداف سند ، بخش تعاون و چتر حمایتی آن در جامعه رونق یابد.

گفتنی است همایش تبیین سند توسعه بخش تعاونی در لامرد به منظور ارائه جزئیات و نقاط قوت و قابلیت های سند در راستای بسط و گسترش بخش تعاونی در جامعه و فرهنگ تعاون در شهرستان لامرد برگزار شد.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


علوی: معادن سنگ مرمریت بوانات ظرفیتی مناسب برای اشتغال در این شهرستان است
سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ظرفیت های معدنی در منطقه اشاره و بر لزوم استفاده مناسب از معادن سنگ مرمریت بوانات برای اشتغال تاکید کرد.
به گزارش اداره روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوانات، سید اسماعیل علوی در جلسه هم اندیشی ارایه راهکارها و پیشنهادات برای حل مشکلات بیکاری در شهرستان بوانات، اظهار کرد: وجود معادن سنگ مرمریت در بوانات می تواند بستر بسیار مناسبی در زمینه ایجاد صنایع فرآوری سنگ و به دنبال آن اشتغال قابل توجه جویندگان کار باشد.
وی ضمن دعوت از عموم علاقمندان برای تشکیل تعاونی فرآوری سنگ در این شهرستان، افزود: با توجه به آماده شدن شهرک صنعتی جهت واگذاری زمین مورد نیاز، متقاضیان می توانند نسبت به تشکیل تعاونی در زمینه صنایع فرآوری سنگ اقدام کنند.
 علوی در پایان از  آمادگی کامل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بوانات برای همکاری با متقاضیان ایجاد تعاونی از مرحله مشاوره تا تشکیل تعاونی خبر داد.
گفتنی است جلسه هم اندیشی ارائه پیشنهادات و راهکارها در زمینه رفع مسائل و مشکلات حوزه اشتغال شهرستان بوانات با حضور اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان، اعضای محترم شورای شهر بوانات،  جمعی از مسئولین محلی و تعدادی از اهالی شهر بوانات در محل مسجد جامع شهر بوانات برگزار شد
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

سعادت خبر داد: آغاز عملیات اجرایی مجموعه رفاهی، اقامتی و تفریحی کارگران در سپیدان
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سپیدان از آغاز عملیات اجرایی مجموعه رفاهی، اقامتی و تفریحی کارگران در این شهرستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، سید سعید سعادت با بیان اینکه این مجموعه رفاهی، اقامتی و تفریحی در شمال غرب این شهرستان در کنار مجموعه ورزشی، تفریحی و فرهنگی، با چشم اندازی بی نظیر ساخته می شود، افزود: عملیات اجرایی این مجموعه در زمینی به مساحت 30 هزار متر مربع ساخته می شود.
وی ادامه داد: این مجموعه شامل ۲۰ واحد اقامتی و آلاچیق و مجموعه تفریحی و رفاهی می باشد و توسط پیمانکار مربوطه آغاز و در کمتر از شش ماه آینده مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت و پذیرای عموم کارگران استان و جنوب کشور و نیز عموم مردم خواهد بود.
سعادت اضافه کرد: برای ساخت این مجموعه با پیگیری نماینده مردم سپیدان در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی و فرمانداری شهرستان اعتباری بالغ بر پنج میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سپیدان  در پایان خاطرنشان کرد: شهرستان سپیدان با وجود ۴۹۵ واحد صنعتی و کارگاهی و ۱۲ هزار کارگر بیمه شده شاغل در این واحد ها به عنوان سومین قطب صنعتی استان مطرح است.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

سعیدی عمادی: با توسعه تعاونی ها می توان واژه فقر را از جهان پاک کرد
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مرودشت در همایش "شوراها و تعاون" که با حضور تعاونگران، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان برگزار شد، گفت: با توسعه تعاونی ها می توان واژه فقر را از جهان پاک کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس، محمد سعیدی عمادی در این همایش که در سالن شهید اسکندری آموزش و پرورش بخش درودزن برگزار شد، بر جایگاه مهم شوراها و دهیاران در احیای حقوق شهروندی تاکید و اظهار کرد: شورا ها پل ارتباطی بین مردم و ادارات هستند.
وی همچنین نقش شورا ها در تغییرات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی و توسعه روستاها را مهم عنوان کرد و خواستار همکاری شوراها در ایجاد شرکت های تعاونی فراگیر دهستان شد و خاطرنشان کرد: با توسعه تعاونی ها می توان واژه فقر را از جهان پاک کرد و اقتصاد خانواده های روستایی را رونق بخشید.
سعیدی عمادی در ادامه به جایگاه و مزایای راه اندازی تعاونی ها اشاره و معافیت های مالیاتی، نگاه ویژه دولت به این بنگاه های اقتصادی، تسهیلات پرداختی به این بنگاه ها و اولویت پرداخت کمک های دولتی به این بخش اقتصادی را از جمله این مزیت ها معرفی کرد.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مرودشت در ادامه به تشریح فرآیند ثبت و راه اندازی شرکت های تعاونی فراگیر پرداخت و خواستار مشارکت هر چه بیشتر شهروندان درودزنی در فعالیت های تعاونی و نیز همکاری هر چه بیشتر شوراهای اسلامی و دهیاران در تشکیل شرکت تعاونی فراگیر دهستان شد
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

راستی خبر داد: افزایش علاقمندی به فعالیت های تعاونی در زرین دشت/ رتبه سوم زرین دشت در توسعه کمی تعاونی ها در فارس
به گزارش روابط عمومی اداره کل  تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، کیومرث راستی در تشریح این خبر گفت: در بخش کشاورزی تعداد 18 تعاونی و یک اتحادیه، در بخش خدمات سه واحد، در بخش صنعتی سه واحد و یک تعاونی فراگیر ملی شهرستانی به ثبت رسیده است که معادل 25 درصد کل تعاونی های موجود در این شهرستان می باشد.
وی ادامه داد: تولید فرش دستباف، مسکن و تامین نیاز مصرف کنندگان از دیگر بخش هایی است که علاقمندان تعاون به فعالیت در آنها تقاضای خود را به اداره مذکور ارائه کرده و در حال پیگیری تاسیس شرکت های مورد علاقه خود می باشند که در سال جاری به ثبت می رسند.
راستی به توسعه تعاونی های تحت پوشش اداره تعاون، کار و ر فاه اجتماعی زرین دشت در سال های گذشته اشاره و خاطرنشان کرد: در سال های قبل سالانه حداکثر تعداد هفت یا هشت تعاونی در این شهرستان به ثبت می رسید که با ترویج فرهنگ تعاون وآشنایی واطلاع رسانی مردم از مزایای بخش تعاون از ابتدای سال جاری، استقبال خوبی از فعالیت سرمایه گذاران بخش خصوصی در این بخش صورت گرفته است.
رئیس اداره تعاون، کار و ر فاه اجتماعی زرین دشت همچنین به ثبت تعاونی در دیگر زمینه های فعالیتی نیز اشاره کرد و ادامه داد: در بخش تعاونی های دانش بنیان ونوع جدید نیز فعالیت هایی در دست اقدام است.
راستی با بیان اینکه درحال حاضر زرین شت پس از شهرستان های شیراز و کازرون از نظر توسعه کمی تعاونی ها، در رتبه سوم استان قرار دارد، گفت: امیدواریم با یاری خدا و همت دست اندرکاران تا پایان سال جاری رتبه شهرستان بیشتر از این ارتقا یابد.
وی با بیان اینکه علاقه به فعالیت های گروهی در شهرستان روند تازه ای به خود گرفته است، افزود: انجمن های صنفی کارفرمایی، مهدهای کودک و شرکت های خدماتی و همچنین تاسیس کانون بازنشستگان از دیگر اقدامات صورت پذیرفته در مدت ذکر شده است.
راستی به تلاش ها برای ثبت تشکلات در دیگر زمینه های فعالیتی نیز اشاره و اضافه کرد: تاسیس انجمن های صنفی شرکت های صنعتی و نانوایان شهرستان نیز در دست پیگیری است

۲۶ آذر ۱۳۹۲ ۱۱:۲۵
کد خبر : ۳۲,۸۸۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید