سرپرست اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خوزستان: در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فن آوری خوزستان پاسخ گوی مردم هستیم

سرپرست اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خوزستان از حضور پررنگ مجموعه های تحت مسوولیت خود در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فن آوری خوزستان خبر داد.
سیدنور محمدپور  گفت: حوزه های مختف این اداره کل با راه اندازی شش غرفه در نمایشگاه پاسخ گوی مردم استان در بخش های تعاونی، تحقیقات، کاریابی، کارآفرینی، اشتغال و روابط و بهداشت کار هستند.
وی توضیح داد: معاونت تعاون با ارایه گزارش عملکرد و فراهم کردن شرایط ویژه برای تشکیل تعاونی، معاونت اشتغال و کارآفرینی و مرکز تحقیقات، تعلیمات و بهداشت کار منطقه جنوب غرب کشور با ارایه جدید ترین دستاوردهای علمی و پژوهشی و نمایش جدیدترین وسایل آموزشی، پژوهشی و تحقیقاتی، انجمن صنفی کاریابی های استان خوزستان با ارایه فرصت های شغلی مورد نیاز استان و ثبت نام از کارجویان و تعاونی های دانش بنیان با به نمایش گذاشتن توانمندی های خود، در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فن آوری خوزستان حضور دارند.
وی گفت: همچنین علاوه بر حضور کارآفرینان ملی و استانی در غرفه های اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خوزستان، جدید ترین کتاب ها و مقاله ها در حوزه کارآفرینی، اشتغال و تعاون در دسترس عموم بازدیدکنندگان قرار دارد.

گفتنی است: نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری استان که به همت پارک علم و فن آوری در نمایشگاه بین المللی خوزستان آغاز شده است تا 26 آذرماه برپا است و علاقه مندان می توانند از ساعت 9 تا 12 و 16 تا 20 از آن دیدن کنند.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره‌ کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان: با وجود پروژه های معطل مانده، سراغ کلنگ زنی های جدید نرویم

مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره‌ کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در خصوص سیاست‌های دولت در زمینه اشتغال‌‌زایی، گفت: سیاست فعلی دولت در زمینه اشتغال خوب است اما پیشنهاد می‌شود پروژه‌های سرمایه‌ای که معطل مانده اند و نیز کارگاه‌هایی که در چند سال اخیر کلنگ‌زنی شده ولی راه‌اندازی نشده‌اند، راه‌اندازی شوند و دیگر به سراغ کلنگ‌زنی‌های جدید نرویم. همچنین مشکل شهرک‌های صنعتی را برطرف کنیم.
حسین نظری اظهارکرد: چالش‌ها باید شناسایی شوند و عوامل اجرا نشدن شدن طرح‌ها بررسی و روی این محورها تمرکز شود. باید بررسی شود ایرادها ناشی از قوانین بوده یا از فرهنگ کار است؛ زیرا یکی از راه‌های ایجاد اشتغال، داشتن روحیه کار و تعاون است که اکنون به ‌طور چشم‌گیر وجود ندارد.
وی در ادامه به تشریح عملکرد مراکز کاریابی استان پرداخت و افزود: عملکرد مراکز کاریابی در استان هر سال نسبت به سال‌گذشته بهبود می‌یابد و امسال نیز در 8 ماه گذشته روند خوبی را شاهد بوده‌ایم. هم‌اکنون 32 مرکز کاریابی داخلی در سطح استان موجود است و یک کاریابی بین‌المللی نیز مشغول فعالیت مشغول است.
نظری ادامه‌داد: هم‌اکنون مجوز 2 کاریابی جدید صادر شده است و برای 3 کاریابی دیگر نیز به زودی مجوز لازم اخذ خواهد شد.
مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره ‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان تصریح‌کرد: عمده کاریابی‌ها در شهر اهواز واقع هستند و تقریبا در بیش تر شهرستان‌ها حداقل یک کاریابی وجود دارد. در شهرستان اهواز 8 کاریابی فعال است و پس از اهواز شهرستان دزفول با داشتن 4 کاریابی بیش ترین تعداد کاریابی‌ها را دارد.
وی بیان‌کرد: خوش بختانه امسال نسبت به سال‌گذشته در بحث به کارگماری رشد بهتری را شاهد بوده‌ایم و اگر روند به همین صورت پیش رود تا پایان سال نسبت به سال‌گذشته حداقل 20 درصد رشد خواهیم داشت.
نظری خاطرنشان‌کرد: امسال کاریابی‌ها در حوزه ماده 80 که بخشودگی بیمه سهم کارفرما است بهتر ظاهر شده‌اند و توانسته‌اند کارفرمایان را راهنمایی کنند که از مزایای ماده 80 استفاده کنند.
مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره‌ کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان توضیح‌داد: کارفرمایانی که نیروی مورد نیاز خود را از کاریابی‌ها تامین کنند، با معرفی نیروها از سوی کاریابی‌ها و تایید اداره‌کل، نیازی نیست سهم بیمه خود را پرداخت کنند و این بیمه را دولت تقبل کرده و این امر موجب کاهش بخشی از هزینه‌های کارفرما می‌شود.
نظری ادامه‌داد: بسیاری از کارگاه‌ها به دلیل هزینه‌های بالا ممکن است کارگرهای خود را بیمه نکنند؛ بنابراین با استفاده از ماده 80 کارفرما تشویق می‌شود کارگر را بیمه کند و کارگر نیز با یک اطمینان‌خاطر و قوت قلب بیش تر کار می‌کند و در پرداخت حقوق کارگر نیز مشکلی به‌وجود نمی‌آید.
وی در خصوص کاریابی‌های بین‌المللی استان افزود: تاکنون برخی کاریابی‌های استان درخواست‌هایی از کشورهای هم‌جوار و برخی دیگر از کشورها نیز برای اعزام نیرو داشته‌اند. با وجود این‌که عملکرد این کاریابی‌ها در حد انتظار نبوده است و فعالیت در بخش خارج از کشور هزینه‌های زیادی دارد اما در حد توان خود فعالیت‌های خوبی داشته‌اند و امیدواریم در آینده نیز عملکرد بهتری داشته باشند.
مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره‌ کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان تاکید کرد: طبق آمارها درخواست جذب نیرو از سوی کارفرماها نسبت به سال‌های گذشته در حال افزایش است و هر ساله بنگاه‌های اقتصادی بیش تر به توان و ظرفیت کاریابی‌ها پی می‌برند. ظرفیت کاریابی‌های استان بسیار بالا است اما وضعیت به گونه‌ای است که بیشتر فرصت‌های شغل را کارفرمایان خود پیگیری می‌کنند.
وی گفت: کاریابی‌ها به عنوان ذی‌نفع باید بیشتر تلاش کنند و زمانی که در یک شهرستان تعداد کاریابی‌ها افزایش می‌یابد، رقابت ایجاد می‌شود و این امر بهبود عملکرد کاریابی‌ها را به‌دنبال دارد.
نظری خاطرنشان‌کرد: از ابتدای سال تاکنون 15 هزار و 394 نفر از طریق کاریابی‌ها در 17 شهرستان درخواست کار داده‌اند که تعداد فرصت‌های شغلی 8 هزار و 256 فرصت بوده است. همچنین تعداد افراد به‌ کارگمارده شده 3 هزار و 208 نفر است.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


رضا میرانی مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان: پایان نامه های دانشجویی با موضوع تعاون حمایت مالی می شوند
مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان اعلام کرد: پایان نامه های دانشگاهی و طرح های پژوهشی با محوریت و موضوع تعاون مورد حمایت قرار می گیرند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خوزستان، رضا میرانی در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی استان و در غرفه ی بخش تعاونی توضیح داد: با توجه به این که حوزه معاونت تعاون اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خوزستان، اداره های مستقلی در ارتباط با موضوع های تحقیقاتی، پژوهشی و ترویج و آموزش دارد که در این نمایشگاه حضور پر رنگی دارند و تا پایان برنامه پنجم توسعه سهم تعاونی ها از اقتصاد ملی باید به 25 درصد برسد به همین دلیل ترویج موضوع تعاون کمک زیادی به بخش تعاونی می کند.
وی گفت: حمایت های زیادی از مباحث پژوهشی، تحقیقاتی و علمی در حوزه تعاون می شود؛ به ویژه پایان نامه های دانشگاهی که محوریت و موضوع تعاون داشته باشند.
مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در ادامه از حمایت مالی طرح های پژوهشی با موضوع تعاون خبر داد و اولویت اول حمایت های مجموعه تعاون را پروژه هایی با موضوع آسیب شناسی و عارضه یابی و بهبود شرایط تعاونی ها دانست و عنوان کرد: خوش بختانه امسال اعتبارهای خوبی برای امر پژوهش اختصاص یافته و ما آمادگی داریم از کلیه پایان نامه ها و طرح های تحقیقاتی با موضوع تعاون حمایت کنیم.
وی سپس از تلاش برای ارتباط با دانشگاه ها و مراکز علمی خبر داد و گفت: بخش تعاونی استان عضو پارک علم و فن آوری مرکز رشد استان است. در این حوزه کوشش می کنیم جوانانی که از طریق علم و فن آوری توانسته اند طرح های ثروت زا ارایه کنند ، شناسایی کنیم تا مورد حمایت قرارگیرند.
میرانی خاطر نشان کرد: بر اساس تفاهم نامه ی بین صندوق مهر امام رضا (ع) و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، تسهیلات ویژه ای از سوی صندوق مهر امام رضا(ع) به تعانی های دانش بنیان تعلق می گیرد.


۲۶ آذر ۱۳۹۲ ۱۱:۳۵
کد خبر : ۳۲,۹۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید