رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی زرین دشت: 80 درصد از واحد های ساخته شده در حاجی آباد زرین دشت در اختیار اعضای تعاونی قرار گرفته است

رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی زرین دشت گفت: 80 درصد از واحد های ساخته شده در حاجی آباد زرین دشت در اختیار اعضای تعاونی قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی زرین دشت، کیومرث راستی در جلسه رفع مشکلات مسکن مهر 332 واحدی حاجی آباد شهرستان زرین دشت، اظهار کرد: خوشبختانه پروژه ساخت مسکن در حاجی آباد زرین دشت، طبق برنامه بندی مناسب و با پیشرفت فیزیکی مناسب اجرا شده است.

وی تاکید کرد: باید 20 درصد باقیمانده نیز تعیین تکلیف شوند و در صورتی که اعضای تعاونی صاحبان این واحد های در دست ساخت همکاری نکنند به متقاضیان واجد شرایط دیگر واگذار خواهد شد.

راستی همچنین از تصمیم اعضای حاضر در جلسه مبنی بر پیگیری جهت تقسیط تسهیلات دریافت شده توسط اعضا و صدور اسناد مالکیت واحد ها در آینده نزدیک خبر داد .

گفتنی است در این جلسه، علاوه بر رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی، رئیس و کارشناسان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، رئیس بانک مسکن و رئیس هیات تصفیه تعاونی مسکن مهر محلی دو حاجی آباد زرین دشت نیز حضور داشتند.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بررسی بیمه کارگاه های تحت پوشش دستگاه های اجرایی ارسنجان برای پایداری مشاغل در این شهرستان

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، علیرضا کریمی ضمن اشاره به برگزاری کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری در این شهرستان، بر مطالبه اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی این شهرستان از دستگاه های اجرایی مبنی بر بکارگیری تمام توان برای انجام تعهدات اشتغال در ارسنجان تاکید کرد.

وی ضمن اشاره به موضوع مشاغل خانگی، تصحیح اطلاعات ثبت شده در سامانه مربوطه و نیز حمایت دستگاه های اجرایی از متقاضیان پشتیبان را از جمله عناوین مورد بررسی در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری در این شهرستان اعلام کرد.

کریمی، تعهد اشتغال را از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه عنوان و بر درخواست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان برای انجام تعهدات باقیمانده توسط دستگاه های اجرایی و ارائه گزارش تعهد اشتغال ثبت شده در سامانه توسط دستگاه ها تاکید کرد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسنجان همچنین از بررسی موضوع اتباع خارجی در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان ارسنجان خبر داد و همکاری دستگاه های اجرایی برای طرد اتباع و عدم بکار گیری آنها و نیز بازرسی مشترک اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دستگاه های اجرایی برای عدم بکارگیری این اتباع در شهرستان را از عناوین مورد توافق اعضا در این کارگروه اعلام کرد.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 سد پارسیان، تحول بزرگی در اقتصاد و کشاورزی شهرستان های ممسنی و رستم است

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ممسنی گفت: سد پارسیان، تحول بزرگی در اقتصاد و کشاورزی شهرستان های ممسنی و رستم است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، مهندس عبدالحمید ندری در بازدید از پرو‍ژه بزرگ سد پارسیان، اظهار کرد: لازم است مسئولین پروژه با توجه به درصد بالای نرخ بیکاری در شهرستان و هزینه کمتر اشتغال  نیروهای بومی در حدامکان از نیروهای شهرستان استفاده کنند و در این خصوص از طریق کاریابی غیر دولتی هماهنگی های لازم را صورت دهند.

وی ضمن اشاره به آمار ارائه شده از سوی پیمانکار و نماینده کارفرما مبنی بر اشتغال 72 درصد از نیروها بومی در این پروژه، ادامه داد : لازم است مسئولین پروژه نسبت به تشکیل شورای اسلامی کار کارگاه و نیز هماهنگی های لازم با اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اقدام کنند.

ندری افزود: سد پارسیان تحول بزرگی در اقتصاد و کشاورزی شهرستان های ممسنی و رستم ایجاد می کند و باعث رونق و توسعه در تمام ابعاد به خصوص اشتغال زایی پایدار می شود.

رئیس اداره  تعاون، کار و رفاه اجتماعی ممسنی با تاکید بر اینکه باید از مردم نجیب و سخت کوش که در روند اجرایی این سد همکاری لازم را داشته اند، تقدیر و تشکر کرد، گفت: بهتر است با توجه به پیشرفت مطلوب اجرای سد، طرح های اشتغال پایدار به تبع وجود سد پارسیان پیش بینی شود .

گفتنی است در این بازدید فرماندار، رئیس و بازرس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جمعی از مسئولان شهرستان ممسنی از این پروژه بزرگ بازدید کردند و در جریان روند پیشرفت قسمت های مختلف از جمله کارگاه حفر تونل انحرافی، جاده دسترسی به محل احداث سد و وضعیت بهداشتی و رفاهی کارگران قرار گرفتند.

همچنین در جلسه ای در حاشیه این بازدید، مقرر شد که شرکت راه سازی و عمران ایران نسبت به ارائه اسامی کارگران به همراه لیست حقوق و بیمه آنها، تشکیل کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار و همچنین ارسال صورتجلسات ماهیانه کمیته توسط مدیریت پروژه مذکور به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ممسنی اقدام کند.

۳۰ آذر ۱۳۹۲ ۱۱:۴۳
کد خبر : ۳۲,۹۷۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید