مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی: امروزه تعاون اهرم مناسبى براى توسعه اقتصادى و اجتماعى به شمار مى رود

ناصر شیخی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی در جمع خبرنگاران گفت: امروزه تعاون اهرم مناسبى براى توسعه اقتصادى و اجتماعى به شمار مى رود که مى تواند در بهره ورى بهینه از شرایط زندگى، کار و تولید و ارتقاى سطح درآمد و وضعیت اجتماعى جامعه مؤثر باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی وی در تشریح عملکرد حوزه تعاون  از ابتدای امسال تا کنون اظهار داشت: 90  شرکت تعاونی در گرایش‌های مختلف اعم از صنعت، کشاورزی، خدمات، فرش، مسکن و مصرف با عضویت 4706نفر و سرمایه ثبتی بیست میلیارد و ششصدوپنجاه و دو میلیون و یکصد هزار ریال و ایجاد 1070 فرصت شغلی در استان به ثبت رسیده است .

وی در خصوص وضعیت مسکن مهر در استان نیز گفت : تعداد یک هزارو 720 واحد مسکن مهر در سال جاری آماده و به اعضاء تحویل داده شده که شایان ذکر است تعداد 1600 واحد مربوط به شهرک علوی شهرستان ساوه بوده است.

شیخی با اشاره به عملکردحوزه تعاون گفت :  شرکت های تعاونی موظف هستند که سالی یک بار مجمع عمومی عادی سالانه مبنی بر انتخاب بازرس و طرح وتصویب صورتهای مالی برگزار کنند و مستندات خود را در سامانه نظارت بر تعاونی ها ثبت نمایند. که از ابتدای امسال تا کنون تعداد 399مجمع عمومی در تعاونی ها برگزار شده که برای 399 مجمع تأییدیه ثبت صادره شده و کارشناسان 1006 فرم نظارت عمومی تعاونیها را تکمیل کرده و مورد بازرسی قرار داده اند .

ایشان در ادامه به نقش پر رنگ  آموزش در تعاونی ها  در ارتقای جامعه اشاره نمودو گفت : نقش آموزش در بالابردن سطح آگاهی مردم بسیار پر رنگ است،تقویت روحیه تعاونی نیاز مند ایجاد تغییر و تحول اساسی در اموزش تعاون می باشد که یکی از موانع شکوفایی و توسعه نهضت تعاونی در کشور می باشد .آموزش تعاون می تواند پویایی و بالندگی اقتصاد تعاون را در پی داشته باشد که در این خصوص این اداره کل از ابتدای امسال تاکنون تعداد 16 هزارو 260 نفر ساعت آموزش به تعاونگران استان ارائه داده است.

 

 
۳۰ آذر ۱۳۹۲ ۱۴:۵۸
کد خبر : ۳۲,۹۸۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید