مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی:رونق اشتغال موجود و ایجاد فرصت های شغلی جدید از طریق افزایش توان تولید را در دستور کار خود داریم

مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی در اولین جلسه شورای اداری گفت :رونق اشتغال موجود و ایجاد فرصت های شغلی جدید از طریق افزایش توان تولید را در دستور کار خود داریم


در این جلسه که در سالن اجتماعات ساختمان شماره ستاد برگزار شد مهندس احمدی ضمن تبریک سال نو به همکاران اظهار داشت : با توجه به نامگذاری سال جدید بعنوان سال " اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی " توسط رهبر معظم انقلاب ما نیز می بایست در حوزه مأموریتهای خود برای تحقق این مهم تلاش کنیم و کلیه ظرفیتها و توانمندیهای اداره کل را برای تحقق این شعار ملی بسیج نماییم .

وی با اشاره به لزوم حفظ فرصت های شغلی موجود و همچنین افزایش ظرفیت تولید اظهار کرد : رونق اشتغال موجود و ایجاد فرصت های شغلی جدید از طریق افزایش توان تولید را در دستور کار خود داریم و همچنین تقویت و توسعه تشکلات کارگری و کارفرمایی را با جدیت دنبال می کنیم زیرا اعتقاد داریم رونق تشکلات کارگری می تواند موجب ایجاد تعاملات بیشتر بین کارگر و کارفرما شده و ضمن اعاده حقوق صنفی جامعه هدف  می تواند نقش مؤثری را در راستای نیل به یک جامعه مدنی ایفا نماید .                           

 مهندس احمدی تصریح کرد : جلسات شورای اداری با هدف ارزیابی واحدهای ستادی و همچنین بررسی نحوه عملکرد ادارات شهرستانها و تطبیق عملکرد آنان با منشور کاری و همچنین بررسی میزان تحقق تعهدات و نیز شناسایی نقاط ضعف و قوت هر حوزه صورت می پذیرد .

در این جلسه مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به شعار سال اظهار کرد :   بحث اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی را مطمح نظر قرار داده و کلیه برنامه ریزیها را با این محوریت اساسی تدوین خواهیم نمود .  

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی همچنین تاکید کرد : نحوه عملکرد ادارات شهرستانها را با جدیت و دقت نظر دنبال می کنیم و در ازاء تفویض برخی اختیارات به روسای ادارات شهرستانها نتایج مثبت و خوبی را انتظار داریم . وی در سخنان خود بر لزوم تکریم بازنشستگان ، صدور احکام اعضاء هیئت های تشخیص و حل اختلاف ، ارسال به موقع آمار و اطلاعات ، دقت در صدور آراء و کوشش در راستای صدور آراء برتر ، ارائه آموزشهای لازم در بخش تعاون و بسیاری موارد دیگر نیز تاکید کرد و وجود فضای همدلی و مودت را از ارکان مهم موفقیت یک مجموعه برشمرد و تصریح کرد : همه ما باید با تمام توان و ظرفیت خود در راستای خدمت رسانی به جامعه هدف و حل و فصل مشکلات آنان بکار گرفته تا بتوانیم سهمی هر چند اندک در دستیابی به اهداف دولت تدبیر و امید داشته باشیم .

 شایان ذکر است در این جلسه مدیر روابط کار ، مدیر اجتماعی ، مدیر امور تعاونیها ، مدیر کار آفرینی و اشتغال و مدیر پشتیبانی و توسعه منابع به طرح ماموریتها و اهداف حوزه خود پرداخته و به سؤالات روسای ادارات تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستانها پاسخ دادند . 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی : خراسان رضوی با  980  تشکل کارگری و کارفرمایی دارای اعتبار در سال 1392  جایگاه نخست کشور را به خود اختصاص داد .
بررسی آمار سال جاری نشان می دهد در استان خراسان رضوی  980 تشکل دارای اعتبار فعالیت می نمایند که این رقم جایگاه نخست کشوری را برای استان به ارمغان آورده است .

محمود احمدی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی : خراسان رضوی با  980  تشکل کارگری و کارفرمایی دارای اعتبار در سال جاری  جایگاه نخست کشور را به خود اختصاص داد .
به گزارش اداره روابط عمومی تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی اعلام کرد : بررسی آمار سال جاری نشان می دهد در استان خراسان رضوی  980 تشکل دارای اعتبار فعالیت می نمایند که این رقم جایگاه نخست کشوری را برای استان به ارمغان آمرده است .
محمود احمدی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان در رابطه با این خبر عنوان کرد:  این تعداد تشکل کارگری و کارفرمایی در حال حاضر در استان فعالیت می نمایند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد را نشان می دهد .
وی افزود : شهرستانهای مشهد با 278 تشکل ، سبزوار با 130 تشکل  و گناباد با 81 تشکل به ترتیب رتبه های اول تا سوم تعداد تشکلات کارگری و کارفرمایی را در استان به خود اختصاص داده اند .
محمود احمدی همچنین با تشریح آمار مذکور اظهار کرد : این تعداد شامل  121 شورای اسلامی کار ، 616 نمایندگان کارگر، 50  انجمن صنفی کارگری ، 163 انجمن صنفی کارفرمایی ، 1 کانون شوراهای اسلامی کار و 1 مجمع نمایندگان کارگر می باشد .
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در پایان تاکید کرد تمامی این تشکلات برابر اساسنامه و در فضایی توأم با همگرایی و هم افزایی و در چهارچوب توسعه و تقویت اصل سه جانبه گرایی در استان  مشغول فعالیت می باشند . 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی دراولین نشست سال جاری با همکاران:فرهنگ تکریم ارباب رجوع و ارائه خدمات بصورت صحیح می بایست در جامعه نهادینه گردد
اولین نشست مهندس احمدی با معاونین ، مشاورین ، رؤسای ستادی و اجرایی و سایر کارکنان اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی برگزار شد.

اولین نشست مهندس احمدی با معاونین ، مشاورین ، رؤسای ستادی و اجرایی و سایر کارکنان اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی برگزار شد.
به گزارش اداره روابط عمومی تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی در این نشست صمیمانه که در آمفی تئاتر تربیت بدنی کارگران برگزار شد مهندس احمدی ضمن تبریک سال نو به همکاران اظهار داشت : طبق روال همه ساله که رهبر معظم انقلاب اولویتها و راهبردهای کلان برنامه ها را در قالب شعار سال به ملت ارائه می فرمایند در سال جدید نیز اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی را به عنوان سرفصل و اولویت برنامه ها و تصمیم سازیهای سال جاری عنوان نمودند . ما نیز به پیروی از منویات رهبر عظیم الشأن انقلاب می بایست این عناوین و راهبردها را مطمح نظر قرار داده و در کلیه تصمیم ها و برنامه ریزیها این محورهای اساسی را لحاظ نماییم .  
 وی با اشاره به لزوم خدمت رسانی به جامعه هدف با کیفیت مطلوب تر و بدون اتلاف وقت بر تکریم ارباب رجوع تاکید کرد و اظهار داشت : فرهنگ تکریم ارباب رجوع و ارائه خدمات بصورت صحیح ، صریح و سریع می بایست در جامعه نهادینه گردد و همه ما وظیفه داریم در هر جایگاه شغلی که هستیم با تمام توان خود در خدمت پاسخگویی به مراجعه کنندگان بر آمده و خدمت رسانی به جامعه هدف را افتخار خود بدانیم .
در این جلسه مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به شعار سال اظهار کرد :   بحث اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی را مطمح نظر قرار داده و کلیه برنامه ریزیها را با این محوریت اساسی تدوین خواهیم کرد .
 وی افزود : ما امیدواریم در سایه همدلی و همکاری و در محیطی سرشار از صمیمیت و تعامل بتوانیم به تعهدات خود عمل نموده و چشم انداز روشنی را برای فضای کسب و کار استان فراهم آوریم .
 شایان ذکر است در این جلسه ادارات تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستانهای گناباد , سبزوار،تربت جام   بعنوان ادارات برتر در سال 1392 معرفی شدند و از آنان تقدیر بعمل آمد . همچنین در راستای ترویج فرهنگ همفکری و مشارکت و ارائه پیشنهادات و راهکارها به مناسبت اصلاح انجام فرآیند امور از 5 پیشنهاد برتر نیز تقدیر شد . ضمناً از سه نفر از همکارانی که پس از ارزیابی نتایج بدست آمده از بررسی برگه های نظر سنجی  در کمیته اجرای طرح تکریم اداره کل بعنوان نفرات برتر معرفی شده بودند نیز تقدیر و تشکر بعمل آمد .


 

۱۷ فروردین ۱۳۹۳ ۱۲:۱۹
کد خبر : ۳۵,۴۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید