مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس: اتاق تعاون متولی نهضت مهارت آموزی در استان فارس شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس ضمن تاکید بر ضرورت توجه به مهارت افزایی در دانشگاه ها، اظهار کرد: اتاق تعاون متولی نهضت مهارت آموزی در استان فارس شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، دکتر عباس عباسی در جلسه هیئت رئیسه اتاق تعاون استان فارس به انعقاد تفاهم نامه نهضت مهارت آموزی با دانشگاه شیراز به عنوان نماینده وزارت علوم در استان فارس اشاره و اظهار کرد: بعد از نهضت سواد آموزی که تقریبا اشباع شده است باید به سمت نهضت مهارت آموزی حرکت کرد.

وی با اشاره به تعداد دانشجویان دانشگاه شیراز، مهارت آموزی را به عنوان یکی از ملزومات برای آموزش و توانمندسازی نیروی انسانی معرفی کرد که از سوی وزارت نیز موفق به دریافت تقدیرنامه شده است و افزود: اتاق تعاون باید نسبت به تشکیل ستاد و نیز ساختار بندی برای فعالیت در نهضت مهارت آموزی اقدام کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس با بیان اینکه آموزش ها در دانشگاه ها متناسب با نیاز صنعت و جامعه کار نیست، به ضعف ارتباط صنعت و دانشگاه اشاره کرد و گفت: کسی از محیط علمی اجازه ورود به محیط کسب و کار را ندارد و در حالی که برای مثال حداقل اساتید باید بتوانند با این محیط در ارتباط باشند تا در ارائه درس خود به دانشجویان موثرتر عمل کنند.

عباسی همچنین به ایجاد نمایندگی های اتاق تعاون در شهرستان های استان اشاره و اظهار کرد: برای ایجاد نمایندگی ها باید شاخص هایی تعریف شود و افرادی که حائز این شاخص ها هستند برای فعالیت در نمایندگی های اتاق تعاون در شهرستانه ها فعالیت کنند نه اینکه صرفا به افراد موجود بسنده و از آنها در این نمایندگی ها استفاده کرد.

وی بر لزوم بررسی هزینه و منابع راه اندازی نمایندگی های اتاق تعاون در شهرستان ها تاکید و خاطرنشان کرد: پس از انتخاب افراد برای نمایندگی های اتاق تعاون در شهرستان ها و پیش از شروع به کار آنها، این افراد باید در آموزش های مربوطه شرکت و این دوره ها را سپری کنند تا فرآیندی اجتماعی سازی آنها رعایت شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس همچنین بر استفاده اتاق تعاون از تمامی ظرفیت ها و نیز کارگروه های تاثیر گذار در استان برای معرفی این اتاق تاکید و شورای گفت و گو، ستاد سرمایه گذاری به عنوان مرجع رسیدگی به شکایات و پنجره سرمایه گذاری، کارگروه اشتغال و نیز کارگروه اقتصادی استان فارس برای استفاده از ظرفیت بانک ها را از جمله مواردی عنوان کرد که می تواند در پیشبرد اهداف اتاق تعاون استان بسیار موثر باشند.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

رئیس اتاق تعاون فارس از تعریف واحد اختیاری درس کارآفرینی در دانشگاه باهنر شیراز خبر داد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، بهروز فرهنگیان در جلسه هیئت رئیسه اتاق تعاون استان فارس به تشریح فعالیت های این اتاق در سال گذشته پرداخت و از توجه به اصول مدیرت علمی در اتاق تعاون استان فارس از زمان تصدی گری این تشکل سخن گفت.

مطالعه اسناد بالا و پایین دستی تعاون، اصلاح ساختار استخدامی و اداری اتاق تعاون و اصلاح ساختاری مالی این اتاق و مدیریت آن از جمله مهمترین فعالیت هایی بود که فرهنگیان بدان اشاره کرد.

وی از آموزش بازرگانی و برند با همکاری اتحادیه صنایع دستی استان خبر داد و گفت: احیای صنایع دستی می تواند در حوزه مشاغل خرد استان بسیار تاثیرگذار باشد که این آموزش ها در راستای همین نقش صنایع دستی است.

رئیس اتاق تعاون فارس به فعالیت کارگروه واگذاری با حضور نمانیده اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استانن اشاره و اظهار کرد: در این جلسان در خصوص واگذاری کلیه اموری که امکان واگذاری آنها به اتاق از سوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی وجود دارد، بحث و بررسی شده است.

فرهنگیان به جلسات اتاق با دانشگه و آموزش و پرورش برای نهادینه سازی فعالیت های تعاونی در دانشجویان و دانش آموزان اشاره کرد و از تعریف واحد اختیاری درس کارآفرینی در دانشگاه باهنر شیراز خبر داد.

وی همچنین به کارگروه اطلاعات و فناوری برای تقویت زیرساخت های اطلاعاتی اتاق در خصوص فعالیت تعاونی اشاره کرد و افزود: بر این اساس بانک اطلاعاتی مورد نیاز اتاق تعاون به روزرسانی شده است.

فرهنگیان همچنین از اصلاح ساختار ثبت و اصلاح تعاونی ها خبر داد و با اشاره به تفاه حاصل شده با انجمن مدیریت سبز، گفت: همایشی در حوزه مدیریت سبز در آینده ای نزدیک در شیراز برگزار می شود که می تواند تاثیرات مطلوبی در زمینه اشتغال و نیز فعالیت های محیط زیست داشته باشد.

رئیس اتاق تعاون فارس به نقش مهم آموزش در رونق فعالیت تعاونی ها اشاره کرد و گفت: درحال پیگری برای دریافت مجوز مرکز آموزش اتاق تعاون هستیم تا همچون سایر زمینه های اقتصادی که امکان آموزش دارند، فعالیت های اقتصادی بخش تعاون نیز از این قابلیت استفاده کنند.

۱۹ فروردین ۱۳۹۳ ۱۱:۰۱
کد خبر : ۳۵,۴۹۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید