نماینده ولی فقیه در هرمزگان: نظارت دقیق بر تسهیلات اشتغالزایی ضروری است

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با اشاره به اینکه یکی از دغدغه های کشور ایجاد اشتغال می باشد، خواستار نظارت دقیق بر تسهیلات بخش اشتغال شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، "آیت الله غلامعلی نعیم آبادی" در دیدار با مدیران دستگاههای زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در هرمزگان و مدیران بانکها با بیان اینکه رفع مشکل بیکاری وایجاد اشتغال زمینه ساز حل بسیاری از مشکلات است،گفت: این امر باید از دغدغه های مسوولان باشد.

وی، با بیان اینکه روحیه خدمتگزاری مسوولان فرصتی است مناسب برای انجام اقدامات مهم در حوزه های مختلف که سبب ایجاد اشتغال مولد و پویا می شود، یادآور شد: روند ایجاد اشتغال باید با جدیت دنبال شود و تلاش کرد که از ظرفیتهای موجود استان استفاده و علاوه بر این به سمت کشف ظرفیت‌های جدید و فرصت‌های شغلی پایدار و جذب دائم پیش رویم.

امام جمعه بندرعباس، در ادامه به اصلاح فرهنگ کار در جامعه اسلامی اشاره و اضافه کرد: باید شغل و کار را به درستی برای مردم و جوانان معنا کنیم تا بدانند که کار تنها به معنای پشت میزنشینی نیست و اصلاح فرهنگ کار مساله بسیار مهمی است که مسوولان و سازمان های فرهنگی باید از ابزارهای موجود، پیرامون ترویج فرهنگ صحیح کار که از مصادیق امر به معروف است، تلاش کنند.

آیت الله نعیم آبادی تصریح کرد: باید با ترویج فرهنگ صحیح کار، نوع نگرش افراد بویژه فارغ التحصیلان را نسبت به کار تغییر داد.

وی با بیان اینکه فرمایشات مقام معظم رهبری یک تکلیف اعتقادی است و باید اصل قرار بگیرد، گفت: باید با یک اراده و عزم جدی، اعتقادی و همه‌جانبه و مدیریت جهادی اهداف بلند نظام اسلامی محقق شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان نیز در این نشست، یکی از اولویتهای مهم دولت را ایجاد اشتغال عنوان کرد و گفت: باید با هماهنگی و برنامه ریزی، اشتغال واقعی ایجاد شود طوری که مردم آن را لمس کنند.

"اکرمی" افزود: باید از تمام بخشها و ظرفیتهای استان برای ایجاد اشتغال استفاده کرد چرا که هرمزگان دارای ظرفیتهای مختلف برای ایجاد اشتغال می باشد.

 =====================================================================================

آخرین مهلت ثبت نام نهمین جشنواره امتنان از کارآفرینان برتر هرمزگان اعلام شد

معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، آخرین مهلت ثبت نام در نهمین جشنواره امتنان از کارآفرینان برتر استانی را 27 فروردین سالجاری اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، "هادی ابراهیمی" افزود: کارآفرینان بخش‌های کشاورزی، صنعت و خدمات می توانند با مراجعه به نشانی سایت www.karafarinanebartar.ir نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

وی اظهارداشت: ثبت نام اینترنتی از متقاضیان شرکت کننده در جشنواره که از ۲۹ بهمن سال گذشته بطور همزمان در سراسر کشور آغاز شده بود تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه ۲۷ فروردین امسال ادامه خواهد داشت و پس از آن دسترسی به سایت مورد نظر برای ورود اطلاعات غیرممکن خواهد بود.

ابراهیمی بیان داشت: پرونده‌هایی که اطلاعات ارسالی آن‌ها ناقص باشد در فرآیند داوری قرار نمی‌گیرند و در لیست انتخاب نخواهند بود که در این راستا تمامی کارآفرینان باید با دقت صفحات مربوطه در سایت را تکمیل کنند.

وی اظهار امیدواری کرد: با شناخت افراد بر‌تر در این جشنواره بتوانیم افراد مستعد و نمونه استان را به جشنواره ملی در سال بعد معرفی کنیم.

جشنواره امتنان از کارافرینان برتر در راستای تکریم و تقدیر از کارآفرینان، ترویج خلاقیت و نوآوری و توسعه فرهنگ کارآفرینی، ایجاد فضای تعامل و همکاری میان فعالان عرصه‌های اقتصادی صنعت، خدمات و کشاورزی، ارائه راهکارهای عملی ترویج کارآفرینی متناسب با چشم‌انداز 20 ساله، تکمیل و ارتقای شاخص‌های شناسایی کارآفرینان برتر، پویاسازی بانک اطلاعات شناسایی کارآفرینان برتر مبتنی بر شاخص‌ها، فراهم‌سازی مقدمات توسعه فرهنگ کارآفرینی سازمانی و استمرار بخشیدن به مشارکت بخش‌های دولتی، خصوصی و تعاونی در توسعه کارآفرینی و تقدیر از منتخبین برتر، برگزار می‌شود.

====================================================================================== مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان: دستمزد کارگران 25 درصد افزایش یافت

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، گفت: بر اساس مصوبه شورایعالی کار، حداقل دستمزد امسال کارگران ومشمولان قانون کار، 25 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، "بهروز اکرمی" افزود: این رقم در مقایسه با حداقل دستمزد تعیین شده اسفندماه سال گذشته که 487 هزار و 125 تومان بود به 608 هزار و 910 تومان افزایش پیدا کرد.

حداقل دستمزد امسال مشمولان قانون کار، روزانه 20 هزار و 297 تومان می باشد.

وی، اظهار داشت:حق بن کالای اساسی با افزایش 30 هزار تومانی نسبت به سال 92 به 80 هزار تومان وحق مسکن کارگران نیز 20هزار تومان تعیین شد.

حق اولاد برای هر فرزند 60 هزار و 891 تومان افزایش یافته است.

اکرمی اضافه کرد: سایر سطوح مزدی روزانه 12درصد بعلاوه 2 هزار و111 تومان نسبت به آخرین مزد ثابت یا مبنا در سال 92 افزایش یافت. همچنین پایه سنوات روزانه که سال قبل 300 تومان تعیین شده بود به 500 تومان افزایش یافت.

======================================================================================

آغاز بکار ستاد گرامیداشت هفته کارگر در هرمزگان

با هدف برگزاری هرچه بهتر مراسم هفته کارگر، نخستین جلسه ستاد گرامیداشت این هفته به ریاست مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان و اعضای این ستاد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، "اکرمی" در این نشست با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری گفت: همه مسوولان با مدیریت، همت وتوان مضاعف، برنامه ریزی دقیقی در اجرای سیاست های ابلاغی وزارت متبوع داشته باشند.

وی، با بیان اینکه 5 تا 11 اردیبهشت بنام هفته کارگر نامگذاری شده است،گفت: همه ساله در این ایام جهت تجلیل از مقام و جایگاه ارزشمند کارگران، برنامه‌های گوناگون فرهنگی، هنری، ورزشی و ... تهیه و برای کارگران و خانواده‌های آنان به اجرا گذاشته می‌شود.

در ادامه جلسه پس از بحث و تبادل نظر، هریک از اعضاء پیرامون موضوع و برنامه ها، پیشنهادات خود را مطرح کردند و مقرر شد جلسات ستاد گرامیداشت هفته کارگر با حضور دستگاههای اجرایی مرتبط و بنگاههای اقتصادی و همچنین تشکلات کارگری و کارفرمایی برگزار و پس از جمع بندی نظرات سایر اعضاء نسبت به اجرای شیوه نامه اجرایی گرامیداشت هفته کارگر ابلاغی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اخذ سایر نظرات ابتکاری، مراسم باشکوهی برگزار شود.   

 

.

 

۲۰ فروردین ۱۳۹۳ ۰۸:۳۹
کد خبر : ۳۵,۵۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید