رییس دبیرخانه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان: توسعه کارآفرینی زمینه اشتغال در استان را فراهم می‌کند

رییس دبیرخانه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: با توسعه خلاقیت و کارآفرینی هم زمینه اشتغال در استان فراهم می‌شود و هم می‌توان از سرمایه‌های موجود به صورت بهینه استفاده کرد.
حسین نظری اظهارکرد: رویکرد وزارت کار بر توسعه فرهنگ کارآفرینی مبتنی است؛ از این رو سعی می‌شود کانون کارآفرینان و شرکت‌های مشاوره کارآفرینی بیش از گذشته فعال شوند.
وی افزود: به کمک شرکت‌های مشاوره کارآفرینی می‌توان از طریق افراد توانمند برای ارایه خدمات کارآفرینی در قالب مشاوره و برگزاری دوره‌های آموزشی اقدام کرد.
رییس دبیرخانه کارگروه اشتغال و کارآفرینی اداره‌کل تعاون خوزستان تصریح‌کرد: در چند سال اخیر با وجود متقاضیان زیاد برای ورود به بازار کار، بازار عرضه کار جوابگوی متقاضیان نبوده است و آمار این متقاضیان بیکار هر سال روی هم انباشته می‌شوند؛ از این رو مسوولان ملزم هستند که راه حل اساسی برای مشکل فارغ‌التحصیلان جویای‌کار به ویژه‌های خانم‌های بیکار ارایه دهند.
نظری ادامه‌داد: در همین راستا دولت باید ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های لازم برای تبدیل فرصت‌ها به اشتغال را فراهم و آسیب‌ها و موانع موجود را شناسایی و رفع کند.
وی خاطرنشان‌کرد: خوزستان در تشکیل کمیته‌های راهبردی همچون بیمه و درمان، اشتغال و کارآفرینی پیشگام بوده است؛ به همین منظور مقرر شده کمیته شناسایی ظرفیت‌های خالی بنگاه‌ها نیز تشکیل و فعال ‌شود.
رییس دبیرخانه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری اداره‌کل تعاون خوزستان عنوان‌کرد: هم‌اکنون 24 دفتر کاریابی خصوصی و مرکز مشاوره شغلی در سطح استان وجود دارد که در 12 سال اخیر که از شروع فعالیت آن‌ها می‌گذرد، علی رغم تمام مشکل های پیش روی کاریابی‌ها، از رشد خوبی در زمینه به‌کارگماری و مشاوره شغلی برخوردار بوده‌اند.

نظری گفت: کاریابی‌ها در 11 ماه سال 92 نسبت به همین دوران در سال 91، 25 درصد رشد داشته‌اند و این امر نشان می‌دهد که متقاضیان کار بیشتر و سریع‌تر و با هزینه کم تر به‌کار گمارده شده‌اند.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در پیامی قهرمانی تیم فوتبال فولاد خوزستان را در لیگ برتر تبریک گفت

در متن پیام تبریک هوشمند صفائی آمده است:

" رشته های ورزشی به ویژه فوتبال در استان خوزستان سابقه ای دیرینه و بس ارزشمند و غرور آفرین دارند. پیروزی های جوانان و نوجوانان خوزستانی در رشته های مختلف ورزشی همیشه موجب سربلندی و افتخار مردم و مسوولان این استان دلاورپرور بوده است.
قهرمانی تیم فوتبال فولاد خوزستان در لیگ برتر کشور و نیز صعود مقتدرانه ی تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان از لیگ دسته یک فوتبال ایران به لیگ برتر در ابتدای سال جاری نشان داد که مردم خوزستان از هوش و خلاقیت، توانمندی و پشتکار فراوانی در بخش ها و رشته های گوناگون به ویژه ورزش، فرهنگ، هنر و ادبیات برخوردارند و چنانچه مورد حمایت جدی مسوولان قرار گیرند می توانند در کشور و حتا در جهان افتخارآفرینی کنند که تا کنون این امر به اثبات رسیده است.
این جانب ضمن تبریک و تهنیت به بازیکنان و دست اندرکاران عزیز تیم فولاد خوزستان که در لیگ برتر کشور خوش درخشیدند، از خداوند متعال سعادت و سربلندی مردم و مسوولان فهیم و تلاشگر استان را- که ان شاا... همیشه یار و یاور تیم های ورزشی خواهند بود- خواستارم."
۲۴ فروردین ۱۳۹۳ ۱۰:۰۷
کد خبر : ۳۵,۶۱۱
کلیدواژه ها: توسعه کارآفرینی + اشتغال

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید