تا پایان اردیبهشت / تعاونیهای بالای صد نفر عضو در هرمزگان تعیین تکلیف می شوند

معاون تعاون اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان گفت: تا پایان اردیبهشت امسال تعاونی های شناسایی شده بالای 100 نفر عضو در استان تعیین تکلیف می شوند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، " موسی نجفی افزود: بنا به دستورالعمل وزیر محترم که به تمام استانها ابلاغ شده، تعاونی های غیرفعال و راکد تعیین تکلیف می شوند و با شناسایی و حمایت تعاونی هایی که قابلیت برگشت به چرخه اقتصاد را دارند، تعاونی هایی که توجیه ندارند نیز منحل می شوند.

وی با اشاره به برنامه شناسایی تعاونی های غیرفعال استان بیان داشت: 367 تعاونی بالای 100 نفر عضو در هرمزگان شناسایی شده اند که از این تعداد، 105 تعاونی غیرفعال و 262 تعاونی فعال است که تا پایان اردیبهشت 93 این تعداد تعاونی تعیین تکلیف می شوند.

 نجفی با بیان اینکه نیمی از تعاونی های استان قابلیت احیا دارند، اظهارداشت: بر اساس دستورالعمل نحوه تعیین وضعیت و بازسازی تعاونی های غیرفعال، آن گروه از تعاونی های غیرفعال که از قابلیت های مدیریتی و مالی لازم برای ورود به چرخه فعالیت اقتصادی برخوردار هستند شناسایی و خدمات مختلف شامل تسهیلات، سرمایه در گردش ، آموزش و توانمند سازی دریافت می کنند و آن دسته از تعاونی هایی که توجیه اقتصادی و فنی خود را از دست داده و یا دوره زمانی فعالیت آن ها به پایان رسیده است در فرایند انحلال قرار می گیرند.

وی گفت ؛تعاونی های غیرفعال، شرکتها و اتحادیه ها تعاونی هستند که بیش از یک سال متوالی هیچ گونه فعالیت اقتصادی و عملکرد مالی در زمینه موضوع فعالیت تعاونی نداشته باشند.

از مجموع پنج هزار تعاونی ثبت شده در استان هرمزگان، بیش از یکهزار و 900تعاونی غیرفعال می باشد.   

======================================================================================

تعاونی های توسعه و عمران به اشتغالزایی پایدار کمک می کند

معاون تعاون اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان با بیان اینکه ایجاد تعاونی های توسعه و عمران در شهرها و روستاها سبب ایجاد اشتغال پایدار می شود، گفت: برای ایجاد و تشکیل این تعاونیها در استان بسترسازی شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، " موسی نجفی" با اشاره به تشکیل تعاونیهای توسعه و عمران شهرستانی در سالجاری گفت: دولت در تلاش است با تشکیل این تعاونیها و استفاده از تجمیع سرمایه های کوچک در کارهای اقتصادی کلان در رونق اقتصادی هر شهرستان نقش آفرینی کند.

وی اظهارداشت: بنا بر مصوبه دولت، حداقل نیم درصد جمعیت هر شهرستان و شهرها و روستاهای تابعه که متولد و یا ساکن و یا شاغل در شهرستان هستند باید عضو شرکت تعاونی توسعه و عمران آن شهرستان باشند و بر اساس اساسنامه، سرمایه گذاری در فعالیت های اقتصادی تولیدی صنعتی، کشاورزی، دامی، پرورش طیور، بازرگانی وخدماتی، مشارکت وهمکاری در اجرای پروژه های بهداشتی، عمرانی، آموزشی، راهسازی، ساختمان سازی و پروژه های مربوط به منابع طبیعی و محیط زیست، احداث مجتمع ورزشی، تفریحی، رفاهی، اداری و نیز همکاری با سازمان هاو نهادها در انجام طرحها و پروژه های محلی از جمله فعالیتهای شرکت توسعه و عمران شهرستانها است.

توسعه اشتغال وکاهش نرخ بیکاری، افزایش سرمایه و درآمد مردم، تسریع در رشد و توسعه تمامی شهرها و روستاها، هدایت منابع مردمی به طرحهای اشتغالزایی، بسترسازی برای ورود کلیه افرادی که به نوعی با مجموعه شهرستان وابستگی دارند به فعالیت های اقتصادی وکمک به خودکفایی و تقویت بنیه اقتصادی شهرها و روستاها  و توانمند سازی اقشار مختلف جامعه از جمله اهداف تاسیس شرکتهای توسعه و عمران شهرستان است.

======================================================================================

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان:

دستمزد کارگران 25 درصد افزایش یافت

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، گفت: بر اساس مصوبه شورایعالی کار، حداقل دستمزد امسال کارگران ومشمولان قانون کار، 25 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، "بهروز اکرمی" افزود: این رقم در مقایسه با حداقل دستمزد تعیین شده اسفندماه سال گذشته که 487 هزار و 125 تومان بود به 608 هزار و 910 تومان افزایش پیدا کرد.

حداقل دستمزد امسال مشمولان قانون کار، روزانه 20 هزار و 297 تومان می باشد.

وی، اظهار داشت:حق بن کالای اساسی با افزایش 30 هزار تومانی نسبت به سال 92 به 80 هزار تومان وحق مسکن کارگران نیز 20هزار تومان تعیین شد.

حق اولاد برای هر فرزند 60 هزار و 891 تومان افزایش یافته اس.

اکرمی اضافه کرد: سایر سطوح مزدی روزانه 12درصد بعلاوه 2 هزار و111 تومان نسبت به آخرین مزد ثابت یا مبنا در سال 92 افزایش یافت. همچنین پایه سنوات روزانه که سال قبل 300 تومان تعیین شده بود به 500 تومان افزایش یافت.

 

 

 

 

۲۴ فروردین ۱۳۹۳ ۱۰:۱۷
کد خبر : ۳۵,۶۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید