مدیرکل تعاون وکار هرمزگان: نرخ بیکاری در میان قشر تحصیلکرده افزایش یافته است

مدیرکل تعاون،کار ورفاه اجتماعی هرمزگان،گفت: به دلیل عدم نیازسنجی رشته‌های دانشگاهی متناسب با بازار کار، میزان بیکاری در میان قشر تحصیل کرده دانشگاهی را شاهدیم.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، "بهروز اکرمی" در نخستین نشست شورای هماهنگی مدیران دستگاههای زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در هرمزگان که بمنظور ایجاد هماهنگی و هم افزایی بین دستگاههای زیرمجموعه   در سالجاری برگزار شد،با بیان اینکه مهمترین دغدغه دولت تدبیر و امید کارآفرینی و ایجاد اشتغال برای جوانان است، افزود: ایجاد اشتغال پایدار با بهره وری بالا نیازمند برنامه ریزی دقیق علمی و کارشناسی شده است.

وی اضافه کرد: کشور از ظرفیتهای کافی برای رشد اقتصادی برخوردار است و همه بخشها باید برای ایجاد بستری مناسب برای رشد اقتصادی و ایجاد فرصتهای شغلی بسیج شوند.

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان در ادامه به آغاز اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها اشاره کرد و بیان داشت: انصراف از دریافت یارانه، کمک به توسعه کشور و استان است و از آنجا که هدف دولت افزایش تولید، توسعه بهداشت و سلامت جامعه و ایجاد فضای کسب و کار است، در یک چرخه اقتصادی، منابع حاصل از انصراف یارانه ها در قالب ارایه خدمات به خود مردم بازمی گردد که مرم از این طریق در شکوفایی اقتصاد سهیم می شوند.

این مقام مسوول به گرامیداشت هفته کارگر نیز اشاره کرد و گفت:با توجه به در پیش بودن هفته کارگر و  اهمیت خاص آن، ضمن پاسداشت این هفته، باید به نحو شایسته ای از زحمات و تلاشهای کارگران عزیز تقدیر و تجلیل بعمل آورد.

وی اضافه کرد: کارگران و محیط های کارگری در هر کشوری عامل موفقیت و توسعه اقتصادی هستند و برای ادامه حیات اقتصادی هر کشور باید توجه ویژه ای به این قشر معطوف شود.

مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان نیز در این نشست به ارایه گزارش عملکرد سال قبل پرداخت و گفت: بیش از 814 هزار نفر در استان تحت پوشش تامین اجتماعی قرار دارند که از این تعداد، بیش از  764 هزار نفر بیمه شده اصلی و تبعی و حدود 50 هزار نفر نیز مستمری بگیر می باشند.

حیدری بلوکی افزود: سال گذشته نیز 309 مورد حادثه ناشی از کار اتفاق افتاده که 90 درصد آن در محیط کار بوده و یک مورد آن منجر به فوت شده است.مدیرکل بیمه سلامت استان نیز از اجرای طرح پوشش همگانی واجباری افرادی که فاقد پوشش بیمه درمانی هستند، در استان خبر داد و گفت: یکی از مهمترین اهداف دولت تدبیر و امید، برقراری عدالت اجتماعی در بخش سلامت وکاهش هزینه مردم است.

دکتر "پاکدامن" از تحت پوشش بیمه درمانی 6 میلیون نفر در سالجاری در کشور 105 هزار نفر در استان خبر داد و بیان داشت: برای این منظور کارشناسان و دفاتر پیشخوان دولت در نظر گرفته و در صورت نیاز، ساعات کاری این دفاتر را افزایش می دهیم.

 وی اظهار داشت: کسانی که تحت پوشش هیچ بیمه ای نیستند می توانند به دفاتر پیشخوان دولت و بیمه سلامت ایرانیان برای دریافت دفترچه و اقدامات لازم مراجعه کنند.

قابل ذکر است که در این نشست هر کدام از مدیران دستگاههای زیرمجموعه وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان ضمن گزارش عملکرد سال گذشته خود، در خصوص برنامه های سال جدید نیز سخنانی را ایراد کردند و این جلسه در پایان نیز مصوباتی را به همراه داشت.  

در حاشیه این نشست مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان و "سلیمی" معاون روابط کار این اداره کل، با کارکنان اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی واحد قشم و سازمان منطقه آزاد قشم دیدار و گفتگو کرد.

=====================================================================================

مدیران دستگاهها زیرمجموعه وزارت تعاون و کار در هرمزگان از دریافت یارانه انصراف دادند

مدیران عضو شورای هماهنگی دستگاههای زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در هرمزگان، همزمان با آغاز ثبت نام مرحله ی دوم قانون هدفمندی یارانه ها، انصراف خود از دریافت یارانه را اعلام کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، در حاشیه اولین نشست شورای هماهنگی مدیران دستگاههای زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در هرمزگان در سال جدید، در اقدامی هماهنگ بمنظور تحقق بیش از پیش اهداف پیش بینی شده در قانون هدفمندسازی یارانه ها، اعضای این شورا از دریافت مرحله دوم یارانه ها انصراف دادند.

اعضای این شورا، این اقدام را عملی اخلاقی، متعهدانه و مسئولیت محور عنوان و اعلام کردند که در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و تاکید دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری مبنی بر انصراف از دریافت یارانه نقدی، از تکمیل فرم و دریافت یارانه انصراف می دهیم که این امر اقدامی در راستای توسعه عدالت اجتماعی، توسعه سرمایه گذاری اقتصادی، فرهنگی و خدمات اجتماعی است.

همگامی با دولت برای اجرای هر چه بهتر برنامه‌های اقتصادی و کمک به رشد و توسعه اقتصاد کشور، کمک به اقشار آسیب پذیر و تقویت تولید و ایجاد اشتغال و حمایت از برنامه های دولت تدبیر و امید از اهداف اصلی در اتخاذ این تصمیم بود.

======================================================================================

مدیرکل تعاون و کار هرمزگان در بازدید از واحدهای تولیدی

حمایت از مجموعه های تولیدی، کمک به رشد اقتصاد کشور است

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان با بیان اینکه مجموعه های اقتصادی برای افزایش تولید و ایجاد اشتغال نیاز به حمایت دارند، گفت: حمایت از مجموعه های تولیدی به رشد اقتصاد کشور کمک می کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، "بهروز اکرمی" در حاشیه بازدید از چند واحد تولیدی صنعتی واقع در شهرکهای صنعتی بندرعباس که با همراهی معاون روابط کار و معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل صورت گرفت، ضمن دیدار و گفتگو با مدیران و کارکنان این واحدها، افزود: مجموعه عظیم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از طرق مختلف از جمله تسهیلات، مجموعه های اقتصادی را حمایت می کند و در این راستا اداره کل تعاون وکار استان نیز برای گسترش کارگاهها و واحدهای تولیدی و طرحهایی که بمنظور افزایش تولیدات و ایجاد اشتغال نیاز به حمایت دارند و همچنین برطرف شدن مشکلات تولیدکنندگان و بویژه کارگران تمام توان خود را به‌کار خواهد بست.

وی با حضور در این مجموعه های تولیدی اقتصادی، از نزدیک با ظرفیت و توانمندی و تلاش مدیریت و پرسنل شاغل آنها آشنا و خواستار همت و تلاش جهادی افراد برای حرکت مستمر چرخهای صنعتی کشور به سوی پیشرفت شد و بیان داشت: در این مجموعه ها، ظرفیتهای زیادی دیده می شود که باید از آنها بهره برداری بیشتری کرد.

این مقام مسوول، اضافه کرد:اگر از همین ظرفیتهای موجود واحدهای تولیدی و صنعتی استان حداکثر استفاده صورت گیرد، بخشی زیادی از مشکل اشتغال نیروی کار حل شده و این افزایش بهره وری، بحران های اقتصادی و مالی واحدها را نیز برطرف خواهد کرد.

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان در ادامه اظهارداشت: در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، ضروری است تا مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی مورد توجه بیشتر قرارگیرد و این اداره کل، در مورد وظایف خود مصصم به همکاری و همراهی با مدیران واحدهای صنعتی و کارآفرینان و تولیدکنندگان برای برطرف کردن مشکلات است.

در این بازدید مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، از نزدیک با روند کار کارگران قسمتهای مختلف واحدهای تولیدی آشنا و ضمن دیدار وگفتگو و شنیدن مسایل و مشکلات آنان، در خصوص پیگیری و حل این مشکلات تاکید کرد.

 

۳۰ فروردین ۱۳۹۳ ۱۱:۴۶
کد خبر : ۳۵,۶۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید