صدور بیش از 14 هزار مجوز مشاغل خانگی در استان خراسان رضوی در سال 1392

روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی از صدور بیش از 14 هزار 646 مجوز مشاغل خانگی در این استان خبر داد .

 به گزارش روابط عمومی این اداره کل در راستای اجرای قانون ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی و با توجه به هدفگذاری های انجام شده در این خصوص تا پایان سال1392حدود  16747  نفر به عنوان متقاضی مشاغل خانگی درخراسان رضوی موفق به ثبت نام شده اند

طاهره طهماسبی معاونت امور اجتماعی و اشتغال  این اداره کل در این رابطه اظهار داشت : کلیه مراحل ثبت نام و ساماندهی متقاضیان مشاغل خانگی در استان بصورت الکترونیکی و غیر حضوری از طریق  سامانه مشاغل خانگی انجام گرفته است و تا پایان سال 92 تعداد  16747  نفر بصورت مستقل ، 54 نفر بصورت پشتیبان و 589  نفر در قالب تحت پوشش در این سامانه ثبت نام کرده اند .

طهماسبی همچنین عنوان کرد : تا پایان سال گذشته برای  14646 نفر از افراد ثبت نام شده که واجد شرایط و ضوابط ابلاغی از سوی ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی بوده اند مجوز صادر شده است که بیش از  9664  نفر از آنان به میزان  37960 میلیون ریال از محل اعتبارات منابع مشاغل خانگی استان در سال1392 به بانک های عامل جهت دریافت تسهیلات معرفی گردیده اند .

وی در پایان اظهار امیدواری کرد : چنانچه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی ،  اعتبارات بیشتری را  به این استان اختصاص دهد می توان به کلیه افرادی که مجوز مشاغل خانگی را دریافت نموده و واجد شرایط لازم باشند تسهیلات پرداخت نمود .

----------------------------------------------------------------------------------------------------

  بازدید مهندس احمدی مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی ازشرکت مجتمع فولاد خراسان

 گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی مهندس احمدی طی بازدید های دوره ای خود از شهرستانها در شهرستان نیشابور حضور یافت و از شرکت مجتمع فولاد خراسان در این شهر بازدید کرد .

بر اساس این خبردر این بازدید که مهندس قنبری رییس کانون کارآفرینان برتر استان نیز مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی را همراهی می نمود ابتدا مهندس احمدی مدیرعامل شرکت فولاد خراسان گزارشی از فعالیت های شـــرکت ارائه نموده و اظهار کرد :  برای احداث این مجتمع فولاد ابتدا هشت منطقه توسط کارشناسان مجرب مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت محل فعلی  به مساحت 1400 متر مناسب تشخیص داده شد .

 مدیر عامل شرکت مجتمع فولاد خراسان در ادامه توضیحات خود افزود : در حال حاضر 2000 نفر بصورت مستقیم در امر تولید مشغول به کار هستند  و 2500 نفر راننده تریلر های سنگین نیز مشغول حمل و نقل تولیدات به اقصی نقاط کشور می باشند . در راستای اجرای سیاست های نظام مقدس میهن عزیزمان ایران اسلامی مبنی رفع وابستگی و رسیدن به خودکفایی این مجتمع با ظرفیت دو میلیون تن در سال پیش بینی شده و هم اکنون دو واحد احیای مستقیم هر کدام به ظرفیت 800 هزار تن در سال ، واحد فولاد سازی با ظرفیت اسمی 630 هزار تن در سال و واحد نورد مقاطع سبک با ظرفیت 550 هزار تن در سال در حال بهره برداری می باشند .

مهندس احمدی مدیر عامل این شرکت همچنین اظهار کرد : شرکت فولاد خراسان به لحاظ اثرگذاری بر اقتصاد ملی و محلی جزو یک صد شرکت برتر ایران طی سال های اخیر شناخته شده و همچنین جزو شرکت های سرآمد کشور در حوزه ساخت و تولید شناخته شده و دارای تندیس بلورین جایزه ملی تعالی سازمانی کشور می باشد .  وی اضافه کرد : شرکت فولاد خراسان از 17 واحد مختلف تشکیل گردیده که چهار واحد احیای مستقیم ، ذوب ، ریخته گری و نورد به عنوان واحد های اصلی و بقیه واحد های جانبی و پشتیبانی محسوب می گردند .

مهندس احمدی در ادامه عنوان داشت :  کیفیت محصولات این شرکت یکی از مزیت های رقابتی در بازار محصولات  مشابه در کشور بوده و این مهم به کرات مورد تایید کارشناسان و فعالان بازار قرار گرفته است . ما در راستای تامین نیاز پرسنل شرکت اقدام به تاسیس شرکت تعاونی مسکن و  تعاونی مصرف کرده ایم و همچنین امکان استفاده کلیه شاغلین از خدمات  کامل بیمه تکمیلی در خصوص هینه های دندانپزشکی ، جراحی ، بستری و هزینه های آزمایشگاهی را فراهم آورده ایم .

در این بازدید مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان ضمن اضهار رضایت از رود فعالیت شرکت مجتمع فولاد خراسان اظهار کرد : توجه به ارتقاء فرهنگ کار و افزایش ظرفیت تولید  می تواند اثرات بسزایی در حفظ اشتغال موجود و ایجاد فرصتهای شغلی جدید داشته باشد . توجه به فرهنگ بومی و ظرفیتهای هر منطقه نیز  راهنمای خوبی برای سرمایه گذاران است تا  با لحاظ نمودن همه شاخصهای لازم در کنار یکدیگر به یک سرمایه گذاری قرین موفقیت دست یابند . 

مهندس احمدی در ادامه بیانات خود افزود : اعتقاد ما براین است که ارتقاء فرهنگ کار و نهادینه شدن کار شایسته ، توسعه تشکلات کارگری و کارفرمایی و توجه به حفظ سلامت محیط زیست از جمله مواردی است که بسیار حائز اهمیت است .  تشکلات می توانند بعنوان بازوی توانمند تولید نقش آفرینی کرده  و از طریق ایجاد زمینه مشارکت و  همدلی بین کارگر و کارفرما  محیطی سرشار از تفاهم و آرامش را برای کارگران و کارفرمایان به ارمغان آورند .

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی در پایان مجدداً بر لزوم ارتقاء فرهنگ کار ، تعریف و ترسیم الگوهای کار شایسته و توسعه ورزشهای همگانی در محیط کارگری  تاکید کرد و عنوان داشت :  اعتقاد ما براین است که کوشش در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص نامگذاری سال جاری قطعاً  چشم انداز روشن و امید آفرینی را برای میهن اسلامی تصویر کرده و همه ما می بایست برای رسیدن به این افق روشن تمام توانمندیها و ظرفیتهای موجود را بکار بگیریم تا با یاری دولت تدبیر و امید  ایران اسلامی را به جایگاهی که شایسته آن است سوق دهیم .

۲۵ فروردین ۱۳۹۳ ۰۹:۴۷
کد خبر : ۳۵,۶۵۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید