هوشمند صفائی: نگرش جامعه به ویژه جوانان به مقوله کار باید تغییر کند/ فرهنگ سازی گسترده در حوزه ی تعاون و اشتغال ضروری است

مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خوزستان خاطرنشان کرد: از اهداف ما تغییر نگرش جامعه به ویژه جوانان به مقوله کار است که باید کار را یک امر مقدس بدانند و این امر نیازمند فرهنگ سازی است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خوزستان، هوشمند صفایی در نشستی با مدیرکل صدا و سیمای مرکز خوزستان، لزوم گسترش و ترویج فرهنگ کار، تعاون و کارآفرینی و همکاری و هم افزایی در تولید و پخش برنامه های آموزشی و راهبردی را یادآور شد و اظهار کرد: خوزستان به دلیل ویژگی های خاص صنعتی و کشاورزی که دارد نیاز است با تلاش و فرهنگ سازی، تاثیر کار در زندگی مردم تبیین شود.
وی افزود: متاسفانه به دلایل مختلف اعتقاد جامعه به ویژه نسل جوان به کار تضعیف شده که این مورد باید توسط نخبگان آسیب شناسی شود. بخش مهمی از فرهنگ سازی کار و تلاش بر دوش مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و بخش دیگر آن مربوط به رسانه ها به ویژه رسانه ملی به عنوان یک دانشگاه است.
مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خوزستان ادامه داد: یکی از وظایف دیگر، تعاون است. علاوه بر اینکه تعاون همیشه مورد تاکید بزرگان دین بوده است در قانون اساسی و بیانات مقام معظم رهبری نیز مورد تاکید قرار گرفته است. تعاون در واقع راهی برای مشارکت مردم در اقتصاد است.
صفایی با بیان این که مقام معظم رهبری همواره بر حضور مردم در فعالیت های اقتصادی تاکید دارند، تصریح کرد: سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری برای همکاری حداکثر مردم در اقتصاد و سرمایه گذاری و فعالیت های اقتصادی است. یکی از راه کارهای آن گسترس کار جمعی و تعاون است و زمینه سازی حضور مردم در فعالیت های اقتصادی به شکل جمعی است. ترویج فرهنگ کار جمعی در سطح استان می تواند خیلی موثر باشد که برای رسیدن به این مساله باید دستگاه های فرهنگی با هم تعامل داشته باشند.
مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خوزستان تاکید کرد: موضوع رفاه اجتماعی مقوله ی وسیع در فعالیت های ماست. بیمه های تامین اجتماعی و درمانی یکی از قوانین خوب جمهوری اسلامی است که می توان به تحت پوشش قرار دادن بیمه های روستاییان، عشایر و کشاورزان اشاره کرد که در سال 83 اجرایی شد. البته اجرای کامل این قانون نیاز به فرهنگ سازی دارد تا قشر عزیز روستایی و کشاورزان عزیز با مزایای این طرح ها آشنا شوند و نسبت به بیمه خود اقدام کنند که این کار نیز باید با همگرایی دستگاه های ذیربط فرهنگ سازی شود.

در این نشست مسلم رحیمی مدیرکل صدا و سیمای مرکز خوزستان در سخنانی آمادگی حوزه ی مسوولیت خود را برای تعامل، همکاری و مشارکت با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در تهیه و ساخت برنامه های مختلف اعلام کرد.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 ناصر سودانی در نشست با مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان: افراد نیازمند در ایجاد فرصت های شغلی در اولویت اند

 نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در ایجاد فرصت های شغلی، افراد نیازمند در اولویت قرار می گیرند و این حرکت جدیدی در تکمیل فعالیت های گذشته ی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خوزستان، ناصر سودانی در نشست با هوشمند صفائی مدیرکل تعاون، کار و راه اجتماعی خوزستان اظهار امیدواری کرد: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تلاش و پشتکار و خدمت رسانی وسیع در بخش های تولید، اشتغال و رفاه اجتماعی گام های موثری در استان بردارند و بر اساس یک برنامه مدون اشتغال استان ساماندهی شود.
وی گفت: بسیار خوش حالیم که سهم استان در بهره وری از تسهیلات مربوط به صندوق مهر امام رضا(ع) در مقایسه با سال گذشته حدود 20 درصد افزایش یافته و به 32 میلیارد تومان برای اعطای تسهیلات به زنجیره های مختلف تولیدی ارتقا یافته است.
نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس خاطر نشان کرد: مقرر شد با بررسی میدانی علت رکود و توقف پروژه های تولید و کارآفرینی ناتمام بررسی و مشکل آن ها رفع شود.
سودانی ادامه داد: در بخش تعاونی، با توجه به حضور تعاونی ها در نمایشگاه عرضه ی مستقیم کالا در اهواز که مورد استقبال عموم مردم قرار گرفت، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برنامه های مدونی در حوزه های تعاون استان دارد.
وی خاطر نشان کرد: در ایجاد فرصت های شغلی، افاد نیازمند در اولویت قرار می گیرند و این خود حرکت جدیدی در تکمیل فعالیت های گذشته ی این اداره کل است.
نماینده ی مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اصل 44 قانون اساسی و سپردن کار به بخش تعاونی اظهار امیدواری کرد: گام های جدیدی در حوزه های کارآفرینی و اشتغال استان برداشته شود.
سودانی در پایان، تشکیل این نشست را حمایت از برنامه ها و اقدامات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان برشمرد.
۳۰ فروردین ۱۳۹۳ ۱۱:۵۴
کد خبر : ۳۵,۶۷۴
کلیدواژه ها: فرهنگ سازی + تعاون و اشتغال

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید