مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی : کارگران نقش بسیار مهمی در تحقق شعار سال دارند

مهندس احمدی  با اشاره به شعار سال "اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی" افزود: کارگران نقش بسیار مهمی در تحقق شعار سال و رونق اقتصادی دارند و در بحث تولید، کارگر و کارفرما به منزله دو بال  برای حرکت به سمت رونق و شکوفایی اقتصادی هستند.

به گزارش اداره روابط عمومی تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی مهندس احمدی مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان گفت: امسال مصمم هستیم برنامه‌های پررنگ‌تر، بهتر و شاداب‌تری را برای جامعه بزرگ کارگری برگزار کنیم.

مهندس احمدی  ضمن تبریک  فرا رسیدن هفته کار و کارگر  گفت: به منظور ارتقاء فرهنگ کار و تبیین نقش ارزشمند و سازنده کارگران و در راستای تجلیل از تلاشگران و فرهیختگان جامعه کار و تولید و خانواده های معظم آنها می‌طلبد که مدیران دستگاههای ذیربط این ایام را بهتر از سنوات گذشته با عنایت به روی کارآمدن دولت تدبیر و امید و با توجه به اهتمام جدی وزارت متبوع با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و ... در شأن جامعه کارگری برگزار نماییم.

 مهندس احمدی  اهمیت رسیدگی به مشکلات کارگران را بسیار ضروری دانست و گفت: ارزش عرقی که کارگر می‌ریزد کمتر از خون شهید نیست چراکه طبق احادیث و روایات معصومین(علیهم‌السلام) کارگری نوعی جهاد در راه خداوند است و این وظیفه مسئولان را در قبال کارگران سنگین‌تر می‌کند.

مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان در ادامه بیان داشت: کارگران می‌توانند به فرموده رهبر معظم انقلاب، صنعت و تولید کشور را به سمت شکوفایی برده و در شرایط تحریم‌، فرصتی جهت استفاده از تولیدات داخلی، پیشرفت و تعالی صنعت کشور ایجاد کنند و امسال نیز کارگران همچون سال‌های گذشته با عزمی راسخ و با مددگرفتن از تخصص و اراده در کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی در جهت اجرای منویات مقام معظم رهبری گام خواهند برداشت.

وی در ادامه افزود: کارفرما، کارگر، سرمایه‌گذار و... همه لازم و ملزوم همدیگر هستند و وظیفه ماست که از کارگران به عنوان موتور محرکه اقتصاد جامعه حمایت و تقدیر کنیم.

مهندس احمدی با اشاره به نقش حیاتی کارگر در جامعه بیان داشت: چرخ اقتصاد کشور توسط کارگران چرخانده می‌شود و اقتصاد پیشرفته به دنبال خودش عمران، آبادانی... و در نهایت استقلال را می‌آورد.

وی اراده آحاد ملت ایران را در عمل به اقتصاد مقاومتی تأثیرگذار دانست و گفت: دولت در ابتدای سال ۹۳ فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها را به مرحله اجرا گذاشته است.وی در ادامه گفت: انصراف افراد ثروتمند و دارای تمکن مالی بالا از دریافت یارانه موجب محرومیت زدایی و کمک به چرخه اقتصاد کشور خواهد شد و به همین دلیل همه باید در راستای اجرایی کردن این مهم مشارکت و همکاری داشته باشند

--------------------------------------------------------------------------------------------------

معاون پشتیبانی ومنابع انسانی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی:احترام و تکریم ارباب رجوع و به دست آوردن رضایتمندی مردم در سیستم های اداری نظام اسلامی ایران، هدف نهایی طرح تکریم است

به منظور اجرای طرح تکریم ارباب رجوع واحدهای اجرایی دراداره کل درساختمان شماره 2 مستقر شد .

به گزارش اداره روابط عمومی تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی حکمتی پورمعاون پشتیبانی وتوسعه منابع انسانی اداره کل در خصوص نامگذاری سال جدید که توسط مقام معظم رهبری به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده است اظهار داشت: طبق روال، همه ساله رهبر معظم انقلاب اولویتها و راهبردهای کلان برنامه ها را در قالب شعار سال به ملت ارائه می فرمایند در سال جدید نیز اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی را به عنوان نقشه راه، سرفصل و اولویت برنامه ها و تصمیم سازیهای سال جاری عنوان نمودند .

وی ادامه داد: ما نیز به پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب می بایست این عناوین و راهبردها را مد نظر قرار داده و در کلیه تصمیم ها و برنامه ریزیها این محورهای اساسی را لحاظ نماییم .  

حکمتی پور  گفت: طرح تکریم مردم و جلب رضایت ارباب رجوع، یکی از هفت برنامه تحول کشور است که به منظور ایجاد تحول در نظام اداری کشور به تصویب شورای عالی اداری رسیده و در حال اجراست.

وی ادامه داد: احترام و تکریم ارباب رجوع و به دست آوردن رضایتمندی مردم در سیستم های اداری نظام اسلامی ایران، هدف نهایی طرح تکریم است و آن، نیاز نهفته ای میان مردم و دستگاههای اجرایی بود که سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، این نیاز را کشف و به همه دستگاهها، ابلاغ کرد.

معاون پشتیباني ومنابع انسانی  گفت: اصولا طرح تکریم را می توان در پایبندی به اخلاق اسلامی، خلوص نیت در انجام وظیفه، خوش رفتاری با ارباب رجوع، داشتن صبر و بردباری، رعایت عدل و انصاف، برخورداری از توانمندی و تخصص و داشتن نظم و انضباط خلاصه کرد.

ایشان درهمین زمینه افزود: باتوجه به اینکه ساختمان شماره 2 این اداره کل در خیابان خیام همجوار ادارات کل تامین اجتماعی- ثبت اسناد واملاک- اقتصاد ودارایی و... می باشد وهمچنین چارت جدید ابلاغی ازوزارت کار که درآن اداره مشهد دیده شده است اداره کل تصمیم گرفت به منظور اجرایی نمودن طرح تکریم ارباب رجوع  واحدهای اجرایی اداره کل که با ارباب رجوع سرکاردارند را به آن ساختمان انتقال دهد که این امرباعث شده که جلوی رفت وآمد ارباب رجوع وهمچنین تسریع درکارها انجام شود.

حکمتی پور  خدمت صادقانه به مردم را نوعی عبادت برشمرد و تصریح کرد: همه ی ما در هر مقام و جایگاهی که هستیم باید در مقابل مردم احساس مسوولیت کنیم.وی گفت: ارباب رجوع ولی نعمتان ما هستند. رسیدگی به کار آن ها باید در کم ترین زمان ممکن صورت گیرد و همواره مورد تکریم و احترام باشند و محیطی فراهم شود تا احساس آرامش خاطر کنند.

وی رضایت خداوند را در گرو رضایت از خلق خداست دانست و افزود: مردم مراقب رفتار های ما هستند و باید الگویی از یک کارگزار حکومت اسلامی باشیم و بدانیم که همه ما وظیفه ای انسانی در مقابل مردم و خدمات گیرندگان داریم.

 

۳۰ فروردین ۱۳۹۳ ۱۱:۴۶
کد خبر : ۳۵,۷۶۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید