افزایش 100درصدی حق مسکن کارگران در سال93

مدیرروابط کاراداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان یزد:ازابتدای سال جاری کمک هزینه مسکن کارگران مشمول قانون کار به میزان 200هزار ریال در هر ماه تعیین گردید .
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد : علی یخی با اعلام این خبر اظهارداشت: بر اساس تصویب نامه شماره 158358/49806مورخ 9/10/92هیئت محترم وزیران کمک هزینه مسکن کلیه کارگران مشمول قانون کار جمهوری اسلامی ایران از ابتدای سال جاری به میزان 200هزار ریال در هر ماه معین و به تصویب رسید.

وی تاکید کرد کارفرمایان مکلفند مبلغ 200هزار ریال را به سایرهزینه ها اضافه و در پایان هرماه نسبت به پرداخت این مبلغ همراه با سایرموارد اقدام کنند.

شیخی افزود:این مبلغ برای کلیه کارگران مشمول قانون کار جمهوری اسلامی ایران تعریف شده است و هیچ کارفرمایی نمی تواند از پرداخت آن ممانعت کند.

مدیرروابط کار اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان یزد یادآور شد سایرموارد پرداختی در قالب حقوق ودستمزد سال 93 در سایت این اداره کل به آدرس www.yazd.mcls.gov.ir  قرارداده شده است .

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دیدار دکتر ریاحی با نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد

مدیرکل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان یزد صبح امروز با نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد حضرت آیت الله ناصری دیدار و ضمن گرامیداشت ولادت با سعادت بانوی دو عالم به تشریح برنامه های هفته کارگر در استان یزد پرداخت.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان یزد :دکتر محمد حسین ریاحی صبح امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد برنامه های هفته کارگر را تشریح کرد.

مدیرکل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان یزد با اشاره به اینکه هرساله از 5 اردیبهشت ماه لغایت 11 اردیبهشت به مدت یک هفته بعنوان هفته کارگر نامگذاری شده است اظهار داشت :استان یزد دارای 200 هزار نفر کارگر بیمه شده در مشاغل مختلف تولیدی ،خدماتی و توزیعی مشغول به فعالیت هستند.

وی گفت :با توجه به جلسات برگزار شده امیدواریم امسال هفته کارگر را پررنگ تر و بهتر از سال های گذشته برگزار کنیم.

ریاحی افزود :طی هماهنگی های انجام شده با دستگاه های مرتبط با حوزه کارگری در گرایش های مختلف یک هم افزائی ایجاد شده است تا با هماهنگی همه دستگاه ها بتوانیم برای ارتقاء فرهنگ کار و تلاش و جایگاه کارگران برنامه ریزی های خوبی برگزار کنیم.

مدیرکل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان یزد تصریح کرد :نهادینه کردن فرهنگ کار در بین جوامع مختلف و همچنین ترویج فرهنگ تعاون و کار گروهی از اصلی ترین برنامه های این اداره کل در هفته تعاون است.

وی از آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد خواست تا ضمن ارائه رهنمودهای لازم و راهنمایی های مورد نیاز در خصوص فرهنگ کار و همچنین هفته کارگر در خطبه های نماز جمعه مطالبی را ارائه دهند.

ریاحی همچنین به نقش کارگران از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون اشاره کرد و افزود :در همه صحنه ها کارگران نقش فعالی داشتند و توانستند به خوبی در اقتصاد و فرهنگ کشور تاثیرگذار باشند.

وی گفت :استان یزد از جمله استان هایی است که توانسته است در راستای تولیدات خود و کیفیت محصولات تولیدی دارای صنعت پیشرفته باشد.

ریاحی وجود شهرک های صنعتی و تولیدات محصولات متفاوت و مختلف را از جمله امکانات کار در استان یزد دانست و اظهار داشت :روحیه کار و وجود ظرفیت های خوب و بالقوه در استان ،زیر ساخت های مناسب و ارتباط بسیار خوب بین کارگر و کارفرما باعث شده است تا بعنوان 5 استان اول صنعتی در کشور باشیم.

حضرت آیت الله ناصری نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه یزد در این دیدار با اشاره به ادغام صورت گرفته اظهار داشتند :کارهای زیادی در این حوزه ایجاد شده و باید گسترش یابد ،رسیدگی به امور کارگران ،برنامه ریزی برای رفع مشکلات و هدایت نیروی کار با ایجاد فرهنگ انقلابی می تواند در تولید و اقتصاد اثرگذار باشد.

حضرت آیت الله ناصری تاکید کردند فراهم کردن زمینه های رشد و ترقی کشور و در نتیجه تربیت نیروی کار همراه با علم و تجربه می تواند کشور را به نقطه خود کفایی در زمینه های مختلف سوق دهد.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شعار امسال در زمینه اقتصادی و همچنین فرهنگی اظهارداشتند استفاده از تجربه و امکانات و ظرفیت های موجود می تواند بسیاری از وظایف ما را تحقق بخشد.

حضرت آیت الله ناصری همچنین تاکید کردند باید تعاون را آنطور که هست به مردم معرفی کرد و برنامه ها و سیاست های کاری در بخش تعاون را به مردم ابلاغ و اطلاع رسانی کرد تا بتوانند به عنوان شرکای اقتصادی و اجتماعی در این زمینه همکاری و برنامه ریزی و ایجاد اشتغال نمایند.

ایشان در پایان تاکید کردند همه باید همکاری کنند و ضمن رعایت حقوق انسانی و شهروندی و حفظ شخصیت جامعه کارگری و کارفرمایی با برنامه ریزی مدون هفته کارگر را به بهترین شکل ممکن برگزار و از   افراد نمونه، نخبه و  دیگر تلاشگران بخش صنعت، معدن، کشاورزی و خدمات و ... به عنان کارگران نمونه تجلیل گردد.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------۳۰ فروردین ۱۳۹۳ ۱۱:۴۸
کد خبر : ۳۵,۷۶۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید