مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد : هفته دولت فرصتی برای تبیین عملکرد برنامه های نظام است

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد، هفته دولت را به عنوان فرصتی برای تبیین عملکرد برنامه های زیرساختی نظام دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ور فاه اجتماعی استان یزد، دومین جلسه ستاد بزرگداشت هفته دولت اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی، به ریاست محمدحسین ریاحی و باحضور اعضاء در محل این اداره کل تشکیل گردید.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی یزد هفته دولت را یادآور ایثارگری و اخلاص شهیدان انقلاب دانست و افزود: هفته دولت بهترین فرصت برای به تصویر کشیدن خدمات دولت با محوریت اقدامات نظام جمهوری اسلامی در طول سی و پنچ سال گذشته است.

ریاحی با بیان اینکه شعار امسال هفته دولت، آرامش و امید است خاطر نشان کرد: نیاز است مدبرانه با همدلی و وفاق ملی به بیان ارزش های نظام بپردازیم و در جهت توسعه استان با آرامش و امید سیاست گذاری های لازم را اجرایی کنیم.

وی تاکید کرد: همه ادارات تابعه با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و اجتماعی، در نکوداشت هفته دولت اهتمام کافی داشته باشند.در ادامه اعضاء به بحث و تبادل نظر پرداختند و تصمیماتی در راستای برگزاری هرچه با شکوه تر این مراسم اتخاذ گردید.

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: دولت توجه ویژه ای به حوزه رفاهی مردم دارد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: دکتر فیروزآبادی در جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی این استان که با حضور مدیران وابسته به این وزارتخانه در استان یزد برگزار شد، گفت: برای نیل به اهداف تعیین شده باید بین تمام سازمانهای وابسته تعامل نظامند وجود داشته باشد.

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه دولت توجه ویژه ای به حوزه رفاهی مردم دارد خاطر نشان کرد: از جمله اهداف دولت در این حوزه، ارائه خدمات بیشتر در پوشش بیمه ای مردم، پیاده کردن طرح بیمه همگانی و اعطای سبد کالای برای اقشار کم درآمد جامعه، از اهداف اصلی برنامه هدفمندی یارانه ها می باشد.
وی با اشاره به ادغام انجام شده سه وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: با توجه به ادغام انجام شده، باید حداکثر هماهنگی و همدلی بین افراد وزارتخانه و دستگاه های وابسته وجود داشته باشد و این امر نیازمند آن است که همه دستگاه های تابعه، حوزه های همکاری و چند وجهی را کشف و در جهت اهداف مشترک حرکت کنند که برای نمونه می توان به همکاری سازمان بهزیستی، بانک توسعه تعاون و تامین اجتماعی جهت شناسایی افراد کم درآمد جامعه اشاره کرد.
در ادامه این جلسه دکتر نوربخش، مدیر عامل سازمان تأمین‌اجتماعی نیز با بیان اینکه استفاده مناسب از منابع موجود از مهمترین اولویت‌های سازمان تأمین‌اجتماعی است گفت: مدیریت صحیح منابع در سازمان تامین‌اجتماعی باعث شد در کمترین زمان ممکن، امکان رفع مشکلات این سازمان فراهم آید و کسری بودجه پنج هزار میلیارد تومانی به جا مانده از قبل، در همان ماه‌های اول جبران شد.
گفتنی است: در این جلسه اعضاء شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد مسائل و مشکلات حوزه کاری خود را بیان کردند که دکتر فیروزآبادی به آنها پاسخ گفت.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 افتتاحیه دهمین دوره مسابقات قرآنی با حضور مسئولین استانی در یزد برگزار شد
مراسم افتتاحیه دهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه جامعه کار و تلاش در رشته های مفایم قرآن و نهچ البلاغه، حفظ، ترتیل،قرائت و اذان در استان یزد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان یزد،محمدحسین ریاحی ضمن خیرمقدم به کلیه شرکت کنندگان از حضور در جمع آنان ابراز خرسندی نمود و افزود:همه ساله با توجه به سیاست های وزارت تعاون،کار ورفاه اجتماعی همزمان در کلیه استانها مسابقات قرآنی ویژه جامعه کار و تلاش برنامه ریزی  و برگزارمی شود.
ریاحی اظهار داشت:خداوند را شاکرم که میزبان وجود پربرکت شما عزیزان هستیم و قرآن را عامل اصلی وحدت و انسجام میان مسلمانان دانست و گفت: برگزاری این مسابقات در ایجاد انگیزه، رغبت و علاقه جامعه هدف به حفظ و قرائت قرآن بسیار تأثیر گذار است.
وی تصریح کرد:این مسابقات در سطح سنی بالای 15سال و در دو بخش خواهران و برادران با جامعه هدف کارگران، کارفرمایان،تعاونگران،افراد تحت پوشش بهزیستی و تأمین اجتماعی و خانواده هایشان برگزار می گردد.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
برگزاری مسابقات قرآن و نهج‌البلاغه ویژه جامعه کار و تلاش استان یزد
سرپرست مدیریت اجتماعی اداره‌ کل تعاون و رفاه اجتماعی استان یزد از برگزاری دهمین دوره مسابقات قرآن و نهج‌البلاغه ویژه جامعه کار و تلاش استان در رشته‌های قرائت، حفظ، مفاهیم قرآن ونهج البلاغه و... خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان یزد، سیدحسین سالاری، با اعلام این خبر، گفت: مهم‌ترین هدف از برگزاری این دوره از مسابقات بهره‌مندی هرچه بیش‌تر از  برکات قرآن و ایجاد روحیه وحدت و همدلی در جامعه کار و تلاش استان است.
وی اضافه کرد: ‌این دوره از مسابقات در دو گروه خواهران وبرادران برگزار می‌شود و کارگران، کارفرمایان، تعاونگران و افراد تحت پوشش خدمات بهزیستی و تأمین اجتماعی و خانواده آنان مجاز به شرکت در این مسابقات هستند.
سرپرست مدیریت اجتماعی اداره‌کل تعاون و رفاه اجتماعی یزد توضیح داد: بخش حظ در  شاخه‌های 10 جزء و 20 جزء و کل قرآن و بخش مفاهیم جلد بیستم تفسیر نمونه و ترتیل شامل 10 جزء دوم قرآن کریم است، همچنین بخش نهج‌البلاغه شامل متن، ترجمه و شرح خطبه متقین (خطبه 184) است و منبع ترجمه در مسابقات نهج‌البلاغه ترجمه استادان شهیدی، دشتی و انصاریان بوده و منبع مطالعه شرح خطبه، شرح خطبه متقین نوشته سیدمجتبی علوی تراکمه‌ای است.
سالاری افزود:  نفرات اول شاخه‌های مختلف رشته حفظ در مرحله کشوری دوره‌های گذشته مجاز  به شرکت در آن شاخه یا شاخه‌های پائین‌تر نیستند، همچنین شرکت در مسابقات اذان وی‍ژه برادران است.
وی شرط سنی فرزندان جامعه هدف را برای حضور در مسابقات از 15 تا 25 سال برشمرد و گفت: همراه داشتن دفترچه تأمین اجتماعی در زمان برگزاری مسابقات الزامی است.
سرپرست مدیریت اجتماعی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد در پایان گفت:اختتامیه دهمین دوره از مسابقات قرآنی ویژه جامعه کار و تلاش در هفته دولت برگزار می شود و به برترین های قرآنی هدایایی اهداء می گردد.
۱ شهریور ۱۳۹۳ ۱۱:۳۹
کد خبر : ۳۹,۱۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید