هوشمند صفائی: تحقق اقتصاد مقاومتی با استفاده از ظرفیت های اقتصادی کشور امکان پذیر است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، پایه ها و ستون های اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری را ورود مردم در عرصه اقتصادی دانست و تاکید کرد: تحقق اقتصاد مقاومتی با استفاده از ظرفیت های اقتصادی کشور امکان پذیر است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، هوشمند صفائی در دیدار با فرمانده سپاه حضرت ولی عصر(عج) استان، بر ضرورت اطلاع رسانی از طریق رسانه ها به ویژه رسانه ملی تاکید و خاطرنشان کرد: از طریق رسانه ها مردم هم با ظرفیت های اقتصادی جامعه و هم با فرصت های ورود به سرمایه گذاری آشنا می شوند.
وی افزود: تأکید مقام معظم رهبری حضور حداکثری مردم در حوزه ی اقتصاد است. تجربه نشان داده در هر حوزه ای که مردم حضور پیدا می کنند موفق بوده ایم.
صفائی ادامه داد: شعار "اقتصاد و فرهنگ باعزم ملی و مدیریت جهادی" که امسال از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شد ما را بر آن داشت تا ضمن مدنظر قراردادن راه کارهای رسیدن به اقتصاد مقاومتی، به طور خاص هم وارد حوزه فرهنگ شویم. دغدغه و اولویت همکاران ما در مجموعه اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خوزستان فرهنگ سازی در حوزه های اشتغال است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان تصریح کرد: متأسفانه با شرایطی که شرکت های بزرگ در استان بوجود آورده اند نگاه به کار و شغل، اشتباه است. اغلب جوانان استان شغل را فقط استخدام در ادارات دولتی یا شرکت های پیمانکاری خلاصه می کنند. این تغییر رویکرد یک عزم جهادی درعرصه فرهنگ می طلبد و کار برای خود، باید جایگزین این تفکر شود.
وی مدل کسب و کارهای کوچک را به عنوان یک الگوی خوب برای برون رفت از معضل بیکاری دانست و تاکید کرد: مهارت آموزی و آموزش جوانان و افراد جویای کار باید به عنوان یک اصل مهم در رشد اقتصاد تلقی شود. دستگاه های ذیربط مثل سازمان فنی و حرفه ای و آموزش و پرورش باید امکانات آموزشی در اختیار جوانان قرار دهند. اگر در زمینه ی آموزش به صورت صحیح برنامه ریزی کنیم می توان به آینده امیدوار بود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان تصریح کرد: خیلی از متقاضیان اشتغال آگاهی لازم درخصوص تسهیلاتی که دولت برای کارهای اقتصادی برای آنان در نظر گرفته اند، ندارند.
وی از حمایت شرکت های پشتیبان توسط دولت خبر داد و گفت: به این شرکت ها تا سقف 100 میلیون تومان تسهیلات تعلق می گیرد .
سردار شاهوارپور فرمانده سپاه حضرت ولی عصر(ع) خبر داد:
کمک به مجموعه تعاون و کار استان برای ایجاد اشتغال جوانان

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان نیز در این دیدار سپاه را مولود انقلاب اسلامی دانست و گفت: هر جا که تهدیدی برای نظام وجود داشته باشد سپاه در تبدیل آن تهدید به فرصت مقتدرانه وارد عمل می شود.
سردار شاهوار پور گفت: در هر دوره ای با توجه به شرایط زمانی مجموعه سپاه و بسیج به نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت کمک می کند تا حداکثر بهره برداری ازاین ظرفیت عظیم بشود.
وی ادامه داد: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان یک مجموعه تاثیر گذار در استان و در رأس آن مدیریت خوب جناب آقای دکتر صفائی ما را بر آن داشت تا با استفاده از ظرفیت بسیج و سپاه به این مجموعه بزرگ، برای رشد اقتصاد استان، به ویژه اشتغال جوانان کمک کنیم.

۱ شهریور ۱۳۹۳ ۱۲:۵۶
کد خبر : ۳۹,۱۷۷
کلیدواژه ها: هوشمند صفائی + فرمانده سپاه حضرت ولی عصر(عج)

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید