پرداخت بیش از 70 میلیارد ریال به طرحهای اقتصادی در شهرستان کنگاور

ایشان هدف از برگزاری نشست را فعال تر نمودن کمیته های اشتغال و سرمایه گذاری شهرستانها تابعه استان کرمانشاه عنوان کرد و افزود: در راستای اجرای دستور استاندار محترم و تاکید معاونت برنامه ریزی استانداری با مشارکت بخشداران، دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها بدنبال ایجاد اشتغال و تقویت اقتصاد روستایی و شناسایی ظرفیت ها ، پتانسیل ها و استعداد های بالقوه استان بویژه در بین فارغ التحصیلان، کارآفرینان و مجریان بنگاههای اقتصادی در بخش های مختلف اقتصادی می باشیم.
داود یاوری با اشاره به نقش کمیته های اشتغال و سرمایه گذاری شهرستانها در جذب بموقع تسهیلات و رفع مسایل و مشکلات فراروی مجریان کفت: در این جلسات علاوه بر پیگیری مصوبات و اعتبارات راهکارهای جذب سرمایه گذاری را با توجه به ظرفیت ها و قابلیت های بخشهای مختلف اقتصادی شهرستان اعم از صنعت، خدمات و کشاورزی بررسی نموده و امیدواریم با تعامل و هم افزایی دستگاههای اجرایی بتوان فضای کار را برای سرمایه گذارن و کارآفرینان فراهم نمود.
دبیرکارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه در ادامه ضمن اعلام اینکه تسهیلات لازم برای سرمایه گذاران در استان وجود دارد گفت: دستگاههای اجرایی در شهرستان کنگاور بایستی ضمن شناسایی کارآفرینان و سرمایه گذاران کمک نمایند تا بتوان از این تسهیلات استفاده نموده و زمینه را برای تولید و ایجاد شغل در شهرستان فراهم نمایند.
وی در خصوص اشتغال در شهرستان کنکاور گفت: در سالجاری بایستی 859 شغل توسط دستگاههای اجرایی در شهرستان ایجاد شود که تاکنون طبق آخرین اطلاعات ثبت شده در سامانه رصد تنها 127 شغل ایجاد شده که مستلزم توجه جدی و تلاش بیشتر دستگاههای اجرایی در ایجاد شغل و ثبت آنان در سامانه می باشد.

گفتنی است: در این نشست عزیزی فرماندار شهرستان کنگاور نیز ضمن ارایه گزارش کاری از روند پرداخت تسهیلات به طرحهای اقتصادی و توجه ویژه به قابلیت ها و استعدادهای شهرستان خواستار عزم و تلاش دستگاههای اجرایی شهرستان و تعامل و مساعدت مدیران ارشد استانی در بهبود فضای کسب و کار شد.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 تدوین منشور کاری کمیته­های اشتغال و سرمایه گذاری شهرستانهای تابعه استان کرمانشاه

داود یاوری دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه در نشست مشترکی با مدیران کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و دفتر روستایی استانداری ، جهاد کشاورزی، سازمان صنعت، معدن و تجارت، میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری، صندوق مهر امام رضا(ع)، فرماندار و بخشدار کرمانشاه از تهیه و تدوین منشور کاری کمیته های اشتغال و سرمایه گذاری شهرستانها خبر داد و گفت: در این منشور کاری سعی داریم راههای عملیاتی و همچنین دستور کار جلسات کمیته های اشتغال در شهرستانها را تدوین نموده تا بتوانند با داشتن نقشه راه و در مسیری مشخص به فعالیت بپردازند.
وی گفت: دراین برنامه ها می توان کمیته های اشتغال و سرمایه گذاری شهرستانها را به خوبی رصد نموده و مورد ارزیابی قرار داد.
داود یاوری در ادامه با تبیین و تاکید بر سیاست های دولت تدبیر و امید گفت: برای حل مشکل بیکاری و شکوفایی اقتصادی بایستی از توان و هم افزایی دستگاههای اجرایی در تمامی بخشهای اقتصادی کمک گرفت.
وی افزود: بنا بر تاکیدات استاندار و معاونت برنامه ریزی برآنیم تا با کمک بخشداران، دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها کارآفرینان و سرمایه گذاران را در نقاط مختلف استان شناسایی نموده و تسهیلات لازم را در اختیار آنان قرار دهیم.
وی توسعه همه جانبه و ضرورت رسیدن به استقلال اقتصادی را در توجه ویژه به قابلیت و استعدادهای نهفته در شهر و روستاها دانست و گفت: بخشداران و دهیاران سفیران کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری خواهند بودتا ضمن اطلاع رسانی گسترده و یکسان به مردم و مشارکت دادن آنها در امر مهم اشتغال در کوتاه نمودن فرایند اعطای تسهیلات نقش اساسی داشته باشند.
دارابی مدیرکل دفتر هماهنگی اقتصادی استانداری کرمانشاه نیز در این نشست با تاکید بر نقش توسعه روستایی در جلوگیری از مهاجرت به شهرها گفت: اعطای تسهیلات ارزان قیمت به روستائیان ایجاد شغل پایدار را بدنبال دارد.
گفتنی است: استان کرمانشاه دارای 2900 روستا، 1396 دهیاری و بیش از 4 هزار و 400 نفرعضو شورای روستا می باشد که با تلاش جمعی دهیاران و شوراهها می توان شاهد رشد و شکوفایی اقتصادی در استان باشیم.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 نزدیک به 800 میلیارد تومان اعتبارات اشتغالزایی در استان کرمانشاه وجود دارد

 داود یاوری دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری و مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در نشست اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان سنقر ضمن تسلیت شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع) و تبریک فرا رسیدن هفته دولت با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر مشکل اعتبارات اشتغالزایی نداریم و قریب به 800 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی در استان وجود دارد.

وی افزود: این اعتبارات از محل مانده تسهیلات خط ویژه و اعتبارات منابع بانکی سفر مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، اعتبارات سالجاری و مشاغل خانگی قابل پرداخت است و بدلیل عدم توزیع شهرستانی تمامی شهرستانها می توانند در حد توان خود از این تسهیلات بهره مند شوند.
دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به 700 میلیارد تومان تسهیلات اختصاصی خط ویژه سفر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) گفت: حدود 450 میلیارد تومان از این تسهیلات به تصویب کارگروه رسیده و دستگاههای اجرایی می توانند مانده اعتبارات آن را طرح شناسایی و معرفی نمایند.
وی اضافه کرد: از این محل در شهرستان سنقر تنها 87 طرح با رقم بیش از 4 میلیارد و 360 میلیون تومان به بانک ها معرفی شده که 84 طرح آن تصویب و 59 طرح از آنها نیز موفق شده اند مبلغ 2 میلیارد و 488 میلیون تومان تسهیلات دریافت نمایند.
وی با اشاره به رقم تعهد اشتغال استان اظهار داشت: بایستی 24 هزار فرصت شغلی توسط دستگاههای اجرایی در استان ایجاد شود که تا کنون 4 هزار و 593 شغل ایجاد شده است.
داود یاوری در خصوص تعهد اشتغال شهرستان سنقر نیز اظهار داشت: در این شهرستان بایستی 976 شغل ایجاد شود که تا کنون زمینه اشتغال 378 نفر را فراهم نموده اند.
وی هدف از فعال نمودن کمیته اشتغال و سرمایه گذاری شهرستانها و حضور در این نشست ها را وجود معضل بیکاری خواند و اظهار داشت: بنابر تصمیم استاندار محترم کمیته های اشتغال شهرستانها و بخشداریها فعال خواهند شد تا با هم افزایی و مساعدت بخشدارن، دهیاران و اعضای شورای روستا بتوان ضمن شناسایی پتانسیل ها و ظرفیت های بالقوه در تمامی نقاط سراسر استان مشارکت مردمی را در این زمینه کسب نمود.
وی ادامه داد: با مشارکت مردمی می توان هر مشکلی را در جامعه حل نموده و این موضوع بارها ثابت شده است.
وی از تدوین منشورکاری کمیته های اشتغال و سرمایه گذاری شهرستانها و بخشداریها خبر داد و گفت: در این منشور نقشه راه کمیته ها ترسیم تا بتوان رزیابی لازم را بعمل آورد..
یاوری از برگزاری کارگاه آموزشی، همایش سراسری برای اعضای کمیته های اشتغال و سرمایه گذاری شهرستانها و بخشداریها نیز خبر داد و گفت: همه دستگاهها اجرایی بایستی با هم افزایی و تعامل در این راستا کوشا باشند و ملاک ارزیابی عملکرد آنان میزان اشتغال ایجادی خواهد بود.
ایزدی فرماندار شهرستان سنقر نیز در این نشست ضمن ابراز خرسندی از برگزاری چنین جلساتی به رقم بالای بیکاری استان و شهرستان پرداخت و اظهار داشت: دغدغه اصلی ما ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری است و برای دست یابی به این مهم بایستی همه با تعامل با یکدیگر به فکر توسعه شهرستان باشیم.
وی خطاب به مسئولین دستگاههای اجرایی و بانکهای عامل شهرستان اظهار داشت: اعتبارات خوبی در استان وجود دارد و بایستی با عنایت به ظرفیت های بالقوه شهرستان برای برون رفت از مشکل بیکاری به دنبال جذب بیشتر تسهیلات در بخشهای مختلف اقتصادی باشیم.
وی ملاک ارزیابی عملکرد مدیران شهرستان را تحقق کامل وظایف ترسیم شده در امر اشتغال دانست و گفت: دستگاههای اجرایی برتر در پایان سال معرفی و از آنان تجلیل خواهد شد.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 انسجام بین دستگاهها می تواند منجر به تسریع در خدمات رسانی و اشتغال گردد

 داود یاوری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه و رئیس شورای هماهنگی مدیران تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پنجمین نشست این شورا گفت: انسجام و تعامل بین دستگاههای تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می تواند منجر به تسریع در خدمات رسانی و اشتغال گردد.
ایشان در ادامه بر احصاء و اصلاح فرایند های مشترک بین دستگاههای تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای خدمت رسانی بهتر به ارباب رجوع تاکید نمود

وی با اشاره به اینکه مشاغل خرد نیز می تواند ایجاد اشتغال نماید افزود: با مهارت آموزی و در اختیار گذاشتن تسهیلات ارزان قیمت می توان مشاغل خرد را رواج داد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در ادامه گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای استان با آموزش مشاغل کوچک زمینه لازم را برای اشتغال فراهم نموده است.
ایشان عنوان داشت: سایر دستگاههای تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز با برنامه ریزی مناسب خدمات مطلوب و ارزشمندی به مردم ارایه می دهند.
یاوری در ادامه گفت: فرهنگ کسب مهارت باید در جامعه نهادینه شود چرا که لازمه اشتغال داشتن مهارت لازم است.
وی تاکید کرد: برای ایجاد اشتغال پایدار افراد بایست از مهارتهای فنی تخصصی برخوردار باشند و اکنون این امکان با شیوه های نوین و در اختیار بودن وسایل، ابزار و اساتید مجرب در سازمان فنی و حرفه¬ای استان فراهم است.
گفتنی است: در پایان این نشست که در محل صندوق مهر رضا(ع) برگزار شد مدیران کل دستگاههای اجرایی تابعه از جمله فنی و حرفه ای، تامین اجتماعی، صندوق مهر امام رضا(ع)، بانک رفاه، بانک توسعه تعاون، بهزیستی، بیمه سلامت، صندوق بازنشستگی، مدیریت درمان تامین اجتماعی، صندوق بیمه روستائیان و عشایر و دبیر اتاق تعاون حضور داشتند که با هم به بحث و تبادل نظر پیرامون مسایل و مشکلات خود پرداختند.

۱ شهریور ۱۳۹۳ ۱۱:۴۵
کد خبر : ۳۹,۲۱۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید