مدیر کل تعاون ، کار ور فاه اجتماعی استان در جمع کارگران فولاد هرمزگان :بدون تردید شما کارگران بازوان توانمند تولید هستید و نقش بسزایی در رونق اقتصادی ایفاء می نمایید

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار ور فاه اجتماعی استان هرمزگان" بهروز اکرمی " در حاشیه بازدید از مجتمع فولاد هرمزگان در جمع کارگران حضور یافت و گفت : ما بعنوان نمایندگان دولت به دنبال افزایش سه جانبه گرایی و توسعه مناسبات و تعامل با شرکای اجتماعی خود یعنی کارگران و کارفرمایان هستیم ، زیرا اعتقاد داریم افزایش سه جانبه گرایی و ایجاد فضای همدلی و تفاهم و درک متقابل می تواند موجب ارتقاء فرهنگ کار و افزایش تعاملات سازنده شده و با رفع تنشها و حل و فصل مشکلات بین کارگر و کارفرما در نهایت رشد و شکوفایی اقتصادی را برای استان پدید آورد .
وی ضمن ابراز خوشحالی از حضور در جمع کارگران افزودند : کار ارزشمندی که شما انجام می دهید افتخار هر هرمزگانی است و خداوند بزرگترین پاداش دهنده است و یقیناٌ پاداش شما نزد ایزد منان محفوظ است ، اما ما هم به سهم خود قدردان زحمات شما هستیم .

وی با بیان اینکه ما به عنوان شرکای اجتماعی ( کارگر ، کارفرما و دولت ) سرنوشت مان به هم گره خورده است ، گفت : همه ما دریک کشتی نشسته ایم و همه باید تلاش نماییم با هم به سلامت به مقصد برسیم و اگر همکاری نکنیم به هر دلیل کشتی به مقصد نخواهد رسید .

این مقام مسئول بیان داشت یکی از مهمترین ماموریت های وزارت تعاون ‌، کار و رفاه اجتماعی  و دولت تدبیر و امید حمایت و صیانت از نیروی کار و نگاه ویژه به این عزیزان می باشد .

اکرمی گفت : ماهیچ کدام حق نداریم با اشکال تراشی بی مورد در توقف تولید خللی ایجاد کنیم و باید با کمک به همدیگر عیوب مان را مرتفع نماییم .

وی گفت شرایط کشور به گونه ای است که باید به هم کمک کنیم د رحفظ اشتغال موجود و انشاء الله با تلاش شما تولید و اشتغال توسعه یابد .

==============================================================================

مدیر کل تعاون ، کار ور فاه اجتماعی :تکمیل زنجیره تولید فولاد هرمزگان موجب توسعه اشتغال استان می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار ورفاه اجتماعی استان هرمزگان "بهروز اکرمی " در حاشیه بازدید از مجتمع فولاد هرمزگان در جمع مدیران این شرکت حضور یافت و گفت یکی از سیاست های این اداره کل آشنایی هرچه بیشتر با روند اجرای امور و تعامل هر چه بیشتر برای کمک به روند تولید و توسعه اشتغال می باشد .
وی به نقش غیر قابل انکار فولاد در رونق اقتصادی و توسعه اشتغال استان اشاره نمود وگفت : نقش فولاد یک نقش ممتاز در بحث اشتغال است و دورنمای فولاد نیز مؤید این موضوع است و تکمیل زنجیره تولید فولاد هرمزگان منافع بسیار خوبی را برای استان در پی خواهد داشت .

ایشان افزودند باید همه کمک کنیم دغدغه های حاشیه ای را از واحد های تولیدی دورکنیم تا واحد های تولیدی هیچ دغدغه ای بجز تولید نداشته باشند .

اکرمی گفت بحث بیکاری یکی از مسائل مهم در ارکان حاکمیتی است و هدف عمده دولت نیز کمک به واحد های تولیدی  و افزایش سظح اشتغال می باشد.

این مقام مسئول صیانت از نیروی انسانی و افزایش سطح رفاه و رضایت نسبی کارکنان را یکی از الویت های این اداره کل اعلام و افزودند رونق اقتصادی استان سطح اشتغال را به تبع آن افزایش خواهد داد و رفاه نسبی جامعه نیز افزایش خواهد یافت .

وی گفت حضور بازرسین کار جهت صیانت از نیروی کار و در راستای کمک به واحد های تولیدی جهت جلوگیری از حوادث و بدون تنش در بنگاههای تولیدی می باشد .

گفتنی است مهندس آقاجانی مدیر عامل شرکت فولاد هرمزگان در این نشست در خصوص روند تولید گزارشی ارائه و افزودند در حال حاضر نزدیک به 3000نفر بصورت مستقیم در این واحد مشغول بکار می باشند و با احتساب صنایع جنبی و خدماتی مشاغل زیادی در حاشیه آن ایجاد شده است .

مدیر عامل مجتمع فولاد گفت طرح توسعه فولاد هرمزگان از 1/5میلیون تن  فعلی به 3 میلیون تن نیز در دست اقدام و پیگیری می باشد که در صورت افزایش سطح تولید ، تعداد 3000نفردر سه سال آینده جذب این مجتمع خواهند شد .  

وی دربحث تامین مواد اولیه این واحد تولیدی نیزگفت باید نگاه مسئولین نگاه ملی باشد تا در آینده بر اساس سرمایه گذاری که انجام می شود دغدغه ای برای تولید و طرحهای توسعه ای نداشته باشیم .

==============================================================================

بازدید مدیر کل تعاون ، کار هرمزگان از پروژه های مسکن مهر و بنکداران مواد غذایی بندرعباس

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار ورفاه اجتماعی " بهروز اکرمی به همراه جمعی از معاونین به منظور بررسی مسائل و مشکلات تعاونی های مسکن مهر واقع در شهرک پیامبر اعظم و نحوه پیشرفت پروژه تعاونی بنکداران مواد غذایی از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات این پروژه ها قرار گرفت ، و دستور تسریع در رفع نواقص و تنگناههای موجود برای حل مشکلات مردم بویژه ساکنین آن صادر نمودند .
وی در جمع تعدادی از ساکنین و مدیران تعاونی گفت اگر چه بخشی از مشکلات موجود فرا بخشی است و این اداره کل هیچ نقشی در آن ندارد لیکن وظیفه خود می دانیم ضمن انعکاس مشکلات به دستگاههای اجرایی مربوطه ، نسبت به پیگیری موضوع در حد توان اقدام نماییم .

گفتنی است نبودن مراکز خدمات عمومی مانند مدرسه ، درمانگاه ، پاسگاه نیروی انتظامی ، عدم اسفالت خیابانهای دسترسی به پروژه ها ، نبودن سرویس رفت و آمد مردم به شهر و بلعکس ، کمبود مراکزعرضه مواد غذایی ( نانوایی ، سوپرمارکت و... ) عدم روشنایی معابر و نبودن تابلوی راهنمای محلات و بعضی از نواقص در اجرای پروژه مسکن ، از جمله مسائل ومشکلات شرکت های تعاونی آزاد شهر و بهاران ، شیر سوم ، 22 بهمن ، اسکان مهر درخت سبز و دوهزار خلیج فارس بندر عباس بود .

اکرمی در ادامه از پروژه در دست ساخت  شرکت تعاونی بنکداران هرمزگان ، از نحوه پیشرفت این پروژه بازدید و ضمن تشکر و قدردانی از اقدامات ارزنده مدیران مربوطه ، تسریع نمودند تکمیل این پروژه گام ارزشمندی درجهت  روان سازی ترافیک شهری و مبادلات تجاری می باشد و مشکلات انبارداری را تا حدود زیادی مرتفع  و همچنین هزینه انبارداری را بشدت کاهش خواهد داد و منفعت عمومی را در پی خواهد داشت .

لازم به توضیح است پروژه بنکداران مواد غذایی ، عملیات اجرایی آن از نیمه دوم سال 91در زمینی به مساحت 170000متر مربع با تعداد 193 غرفه در ابعاد 200، 400و 500 متری با پیش بینی هزینه 60 میلیارد تومان با هزینه اعضای  تعاونی در مسیر راه آهن بندرعباس در حال ساخت می باشدوامکاناتی از قبیل اماکن اقامتی ،خدماتی و رفاهی ، هایپر مارکت ، بانک ، مسجد ، فضای سبز ، پارکینگ خودروها و ایجاد جایگاه سوخت نیز در این مجتمع پیش بینی شده و تا پایان سال 95 نیزبه بهره برداری خواهد رسید  .

۱ شهریور ۱۳۹۳ ۱۲:۵۵
کد خبر : ۳۹,۲۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید