فراهم نمودن بسترهای مناسب جهت سرمایه گذاری در استان موجب اشتغال پایدار می گردد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال شهرستان دیلم گفت: فراهم نمودن بسترهای مناسب جهت سرمایه گذاری در استان یک بحث مهمی است که موجب اشتغال پایدار می گردد.
حمیدرضا پناه بحث کارگاههای نیمه فعال را مطرح نمود و افزود: این طرحها باید مورد توجه قرار گرفته و به آنها کمک شود تا اگر نیاز به تسهیلات سرمایه در گردش داشته باشند در کارگروه اشتغال مورد بررسی و تصویب قرار گیرد و  تسهیلات به انها پرداخت شود.

وی سهم اعتبارات استان در سال 93 را 148 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: سهم شهرستان دیلم از این اعتبارات 11 میلیارد تومان می باشد که نرخ این تسهیلات بر اساس ضوابط پول و اعتبار است و به طرح هایی پرداخت می شوند که توجیه اقتصادی داشته و یا سرمایه در گردش یا طرح توسعه ای باشند.

دبیر کارگروه اشتغال استان در بحث اشتغال اظهار داشت: ما هیچ ضمانت اجرایی جهت ملزم نمودن شرکتها مبنی بر جذب نیرو از طریق اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی نداریم و می طلبد تمام دستگاههای اجرایی نسبت به ایجاد اشتغال تلاش نمایند.

فرماندار دیلم گفت: با وفاق و همدلی که در این دولت وجود دارد امیدواریم شاهد پیشرفت و توسعه اشتغال در سطح کشور باشیم و شاهد آن روز باشیم که هیچ فقیری در کشور وجود نداشته باشد هر چند که کارهای مهمی مثل تولید و اشتغال ظرف یک ماه یا دو ماه محقق نمی شود و امکان پذیر نیست و این امر مهم یک پروسه زمانی را می طلبد و باید تمام دستگاههای اجرایی در این زمینه تلاش نمایند تا یک اشتغال پایداری بوجود بیاید.

قائدی تمام دستگاههای اجرایی را مسئول گسترش فرهنگ کار و کارآفرینی عنوان نمود و از دستگاههای اجرایی خواست تا در این زمینه تلاش نمایند.

وی افزود: هر دستگاه اجرایی با توجه به سهم تعهد اشتغال خود نسبت به ثبت آن در سامانه رصد کشور اقدام نمایند.
صبوری دبیر کمیته کارگروه تخصصی اشتغال شهرستان دیلم ضمن قرائت دستور کار جلسه، گزارشی از حوزه فعالیت اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارائه نمود و اظهار داشت: شهرستان دیلم از دو بخش مرکزی و بخش امام حسن تشکیل شده است که با توجه به وجود تاسیسات نفت و گاز و نفت فلات قاره منطقه بهرگان در این شهرستان تعداد کارگران زیادی در این تاسیسات نفتی مشغول بکار شده اند.

صبوری گزارشی از تعهد اشتغال دستگاه های اجرایی ارائه کرد و افزود: با توجه به مشخص شدن سهم اشتغال هر دستگاه طی نامه به دستگاه های مذکور اعلام گردیده است که انتظار می رود دستگاههای اجرایی نسبت به ثبت اشتغال خود در سامانه رصد اقدام لازم را بعمل آورند.

در ادامه صبوری اشاره ای به نرخ تسهیلات بنگاه های اقتصادی زوده بازده نمود و گفت: با توجه به اینکه نرخ این تسهیلات نسبت به سالهای گذشته افزایش یافته مجریان طرحها تمایلی به استفاده از این تسهیلات را ندارند.

در پایان جلسه از بانکهای عامل شهرستان تقدیر و تشکر بعمل آمد و هدایایی از سوی کمیته امداد امام خمینی (ره)  و لوح تقدیری با امضاء فرماندار تقدیم روسای بانک ها شد.

 

۳ شهریور ۱۳۹۳ ۱۱:۳۳
کد خبر : ۳۹,۲۶۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید