معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بندرعباس: کاریابی ها برای حضور در فضای رقابتی نیازمند استفاده از فضای مجازی می باشند

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی گفت: داده های آماری و اقتصادی کشور مؤید این موضوع می باشد که تا افق 1400 نزدیک به 10 میلیون نفر وارد بازار کار خواهند شد، این در حالی است که 5/4 میلیون دانشجو در حال حاضر در مقاطع کارشناسی و بالاتراشتغال به تحصیل دارند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان دکتر"حسن طایی"در همایش هم اندیشی کاریابی ها و مراکز کارآفرینی در استان افزود: در چنین شرایط و فضای رقابتی  حاکم بر بازار کار و اینکه جنس کارجویان نیز دستخوش تغییر شده است، لذا کاریابی ها نیز با استفاده از فضای مجازی و ایجاد وب سایت و روش های دیگر علمی باید خودشان را برای حضور جدی تر در بازار کار جدید آماده کنند تا ضمن تامین هزینه های خود بتوانند نسبت به تحولات بازار کار و نیاز کارجویان هر چه سریعتر پاسخ گویند . 

وی اظهارداشت: اطلاع داریم با توجه به وضعیت بازار کار کشور و بدلیل کاهش سطح درآمد ها، کاریابی ها  برای ادامه فعالیت خود مشکلاتی دارند ولی این معاونت از طریق واگذاری بخشی از امور از قبیل معافیت بیمه ای موضوع بند (و) ماده 80 قانون برنامه پنجم و بیمه بیکاری سعی در جبران هزینه آنان دارد.

مدیرکل تعاون، کار ور فاه اجتماعی هرمزگان نیز در این همایش بیان داشت: کاریابی ها حلقه واسط بازار کار هستند و برای بقاء در این بازار نیازمند توجه بیشتری می باشند تا بتوانند در اجرای سیاست های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موفق باشند.

" بهروز اکرمی" افزود: نگرانی جدی در ادامه کار کاریابی های کشور وجود دارد که ادامه این وضع مشکلاتی را در آینده بوجود خواهد آورد .

گفتنی است در این همایش که با حضور مدیرانی از  کاریابی های غیردولتی استان، شرکت های مشاوره و خدمات کارآفرینی و کانون کارآفرینان برگزار گردید، نامبردگان ضمن بیان مشکلات حوزه کاری خود ، خواسته هایی از قبیل اعطای معافیت مالیاتی به کاریابی ها، پرداخت وام کم بهره و یا بلاعوض، اجازه اعزام نیروی کار به خارج از کشور از طریق مجوز کاریابی داخلی و ادامه پرداخت مشاغل خانگی و ارتقاء آموزش های فنی و حرفه ای را مطرح و از وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی تقاضای توجه بیشتر به مسائل کاری خود شدند.

======================================================================================

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بندرعباس:

یک دستگاه اداری به تنهایی نمی تواند ایجاد اشتغال کند

معاون توسعه و کارآفرینی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اشتغال و کارآفرینی محصول یک سیاست و عملکرد یک دستگاه نیست بلکه ایجاد اشتغال نتیجه یک سیاست و نظام هماهنگ با همکاری همه جریان های تاثیرگذار است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ور فه اجتماعی هرمزگان، "دکتر حسن طایی" در نشست شورای اشتغال استان افزود: همه دستگاه های اجرایی، فرهنگی، آموزشی، نهادهای اجتماعی و فرهنگی و حتی رسانه ها بازیگران مهم عرصه اشتغال هستند.

وی ادامه داد: این نظام حاصل به هم پیوستن همه جریان های متحول کننده اشتغال بوده که در هفت بخش تقسیم بندی شده اند.

طایی اضافه کرد: این بخش ها شامل آموزش، مهارت تحول، تخصص و دانایی، سرمایه گذاری، رشد و تولید، محیط مناسب کسب و کار، فضای مساعد و امن سرمایه گذاری، وجود تقاضا و بازار مناسب بازاریابی و فروش محصولات، جریان تجارت خارجی دو سویه، فرهنگ مناسب و بهره وری نیروی کار، و خطر پذیری هستند.

معاون توسعه و کارآفرینی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: موضوع آموزش و فاصله آن با نیروی کار باید نشست با مسوولان آموزشی استان برطرف شود و هر منطقه بهتر با نیازهای مهارتی بازار کار خود آشنایی دارد.

وی خاطر نشان کرد: برای حل مساله سرمایه گذاری نیز باید ارتباط بانک و بنگاه اقتصادی اصلاح شود و هرمزگان نیز باید تسهیل گر تجارت خارجی دوسویه باشد.

طایی با اشاره به اهمیت تجارت خارجی دو سویه اظهار داشت: با وجود برخورداری از زیرساخت های بندری متاسفانه در بسیاری بخش ها روند مبادلات خارجی یک سویه است.

به گفته این مسوول با وجود اینکه دانش آموختگان دانشگاهی وارد بازار کار شده اند نتوانسته اند نظام تولید را متحول کنند که باید این روند آسیب شناسی شود.

وی همچنین بر ضرورت بهبود بهره وری توسط مدیران دستگاه های اجرایی تاکید کرد.

======================================================================================معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست با مدیر و کارکنان صندوق مهر امام رضا (ع) در هرمزگان:

حمایت از مشاغل خرد یکی از سیاست وزارت تعاون ، کار ور فاه اجتماعی است

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: یکی از سیاست های وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی مبتنی بر حمایت از مشاغل خرد و کسب کارهای کوچک در قالب طرحهای پشتیبان می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، دکتر"حسن طایی" که جهت شرکت در جلسه کارگروه تخصصی و اشتغال به استان هرمزگان سفر کرده بود از نزدیک از محل صندوق مهر امام رضا( ع) بازدید و ضمن آشنایی با فعالیت های این مجموعه، در نشست صمیمی با مدیر و کارکنان این صندوق بیان داشت:  طرح پشتیبان و حمایت از مشاغل خرد و کوچک یکی از طرحها و الگوهای موفق در سایر کشورهای دنیا می باشد و بکارگیری  این الگو، با توجه به شناخت ظرفیتهای هر منطقه و تدبیر مسوولان محلی می تواند بخشی از معضل  بیکاری استان را حل نماید.

وی افزود: ایجاد خوشه صنعتی خرما یکی ازنمونه ها و مزیت های خوب این منطقه  برای برند سازی و صادرات این محصول می باشد که نیازمند توجه و ترغیب مردم منطقه  به استفاده از مزیت های این طرح می باشد.

طایی در ادامه اظهار داشت: باید با  توانمند سازی، آموزش نیروی کار و تسهیل در پرداخت تسهیلات ارزان قیمت شرایط را برای حضور بیش از پیش مردم در رونق بخشی به بازار کار و توسعه اقتصادی استان  فراهم نمود.

وی خاطر نشان کرد: در اجرای طرح پشتیبان و حمایت از مشاغل خرد و کسب و کارهای کوچک، 400 میلیارد تومان اعتبار از محل صندوق های تحت پوشش این وزارتخانه برای 20هزار فرصت شغلی جدید درنظر گرفته شده که سهم هر استان بزودی ابلاغ خواهد شد.

این جلسه که  با حضور بهروز اکرمی مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و معاونین این داره کل برگزار گردید، میراب زاده مدیر صندوق مهر امام رضا( ع ) استان ، گزارش مبسوطی از عملکرد این صندوق ارائه نمود.

۳ شهریور ۱۳۹۳ ۱۱:۳۴
کد خبر : ۳۹,۲۸۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید