مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان: سیستم بانکی در استان ناامیدکننده است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان تصریح کرد: ‌سیستم بانکی در استان ما ناامید کننده است و با ادامه این روند نمی توانیم گام های بلند در زمینه اشتغال برداریم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، هوشمندصفایی در نشست هم اندیشی صندوق قرض الحسنه مهر امام رضا(ع)‌ با کارآفرینان و پشتیبانان اشتغال درباره ی مدل حمایت مالی از کسب و کارهای خرد و کوچک در قالب تولید بازارمحور گفت: اگر بخواهیم مشکل اشتغال را حل کنیم صندوق مهر امام رضا باید تبدیل به بانک اشتغال شود و با تعامل با خیرین، از منابع آن ها به صورت تسهیلات قرض الحسنه برای اعطا به کارجویان بهره گرفته شود.
صفایی افزود: براساس اصل 43 قانون اساسی دولت موظف است سرمایه با بهره کم در اختیار کسانی که آماده ی کارند و سرمایه ندارند قرار دهد. در قانون به صورت صریح موضوع حمایت از کارآفرینان مطرح شده است. مدل حمایت مالی از کسب و کارهای خرد و کوچک که در صندوق مهرامام رضا اجرایی می شود، جهانی است. این مدل در بسیاری از کشورهای توسعه یافته اجرا شده و موفق نیز بوده است . اما برای اجرای این مدل در کشور ما ابتدا باید فرهنگ سازی شود. متأسفانه اشتغال پشت میزنشینی یا خدمت در مجموعه هایی مانند شرکت نفت و ملی حفاری در کشور نهادینه شده است. اما واقعیت امر به این صورت نیست؛ مقوله اشتغال باید تشریح شود. خانواده ها باید توجیه شوند که با یک سرمایه گذاری کوچک هم می توان اشتغال زایی کرد.
صفایی در ادامه افزود:‌توقع ما از همکاران در صندوق مهر امام رضا (ع)‌ این است که نگاه وی‍ژه ای به موضوع اشتغال در خوزستان داشته باشند و منابع بیشتری به جوانان این استان- که در طول سال های دفاع مقدس صبورانه و قهرمانانه مقاومت داشته اند- اعطا کنند.
دبیرکارگروه اشتغال در پایان خطرنشان کرد: امیدواریم با رویکردی که صندوق مهر امام رضا(ع) ‌در دستور کار دارد منابع در اختیار کسانی قرار گیرد که اهل کارند و تفکر بهتری در زمینه کارآفرینی داشته باشند.

۳ شهریور ۱۳۹۳ ۱۱:۲۹
کد خبر : ۳۹,۲۸۲
کلیدواژه ها: سیستم بانکی+ هوشمند صفائی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید