همایش نقش مدیران واحدهای تولیدی وصنعتی در اقتصادمقاومتی برگزار شد

همایش نقش مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی در شکوفائی اقتصاد مقاومتی با همت اداره تعاون ، کار ورفاه اجتماعی شاهرود و مشارکت بسیج کارگری ناحیه شاهرود در محل سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان شاهرود برگزار گردید.

سید محمدرضا هاشمی معاون استاندار و فرماندارشهرستان شاهرود گفت : باتوجه به سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی ضرورت دارد مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی الگوهای موفق مصرف و صرفه جویی را جهت ایجاد جهش اقتصادی رعایت نموده و با توانمدسازی نیروهای خود و تکیه بر داشته های خود به مقابله با تحریم ها و تهدید ها برخیزند تا سبب رشد و شکوفایی و بهبود شاخص های اقتصادی در واحد ها شوند.

دکترافشین حیدرپور عضوهیات علمی مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی در خصوص مفهوم اقتصاد مقاومتی و موانع تحقق آن و ضرورت ابلاغ سیاستهای کلی اقتصادی ازسوی مقام معظم رهبری گفت: در حال حاضر اقتصاد مقاومتی می تواند نجات بخش اقتصاد کشور باشد.

وی ضمن برشمردن مولفه های اقتصاد مقاومتی با اقتصاد ریاضتی الزامات اقتصاد مقاومتی را داشتن روحیه جهادی و پذیرش تغییر در شرایط بین المللی _ واقع گرایی _ تمایز قائل شدن بین اقتصاد مقاومتی با اقتصاد ریا ضتی و واگذاری امور به مردم دانستند وپس از آن به بررسی مبانی و شاخص های اقتصاد دانایی و جایگاه آن در اقتصاد مقاومتی پرداختند.

حیدرپور ادامه داد: اقتصاد دانش محور زمینه های تجارت ،ساختار اقتصادی ، بهره وری ، نوع مدیریت و غیره را متحول می کند و دارای ویژگیهایی مانند آزادسازی تجارت و جهانی شدن بازرگانی و فناوری اطلاعات و ارتباطات ، مدیریت دانش و تغییر ساختاری در اقتصاد ، تغییرات در محل و نیروی کار افزایش حق انتخاب مصرف کنندگان و کوچک شدن دولت و کسب و کار الکترونیکی می باشد.

۳ شهریور ۱۳۹۳ ۱۱:۲۶
کد خبر : ۳۹,۳۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید