مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان خبر داد: اعطای تسهیلات با سود 4 درصد به شرکت‌های دانش‌بنیان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان از اعطای تسهیلات با سود 4 درصد به شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد

هوشمند صفایی در دومین روز از هفته ی دولت که به عنوان اقتصاد و کارآفرینی نام‌گذاری شده است اظهار کرد: ‌یکی از اقداماتی که در چهار ماه اخیر برای افزایش اشتغال در استان انجام شده، استفاده از ظرفیت‌های موجود تعاونی‌ها است.
وی افزود: تعاونی‌های توسعه عمران در حال تشکیل است که نمونه آن، تعاونی توسعه عمران منطقه ویژه اقتصادی در شوش است که با ایجاد 2 هزار شغل، کشاورزی منطقه را احیا می‌کند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان خاطرنشان‌کرد: سهم تعاونی‌ها در صادرات استان 15 درصد است. در دو سال اخیر با فعال‌سازی اتاق تعاون و برگزاری نمایشگاه‌های مختلف، تعاونی‌های زیادی در استان تشکیل شدند.
صفایی تعداد تعاونی‌های استان را 13 هزار و 600 تعاونی برشمرد و گفت: 3 هزار و 300 تعاونی در بخش کشاورزی، 1800 تعاونی در بخش صنعت، 2200 تعاونی در بخش خدمات و مابقی در بخش عمران فعال هستند.
وی تصریح‌کرد: براساس تفاهم‌نامه اداره‌کل تعاون کار و رفاه اجتماعی و استان بصره، که به امضا رسید، قرار است حدود یک‌هزار نفر از نیروی کار با مهارت به عراق اعزام ‌کنیم. همچنین در حال امضای تفاهم‌نامه با کشور کویت برای اعزام 2 هزار نفر نیروی کار دارای مهارت به این کشور هستیم.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خوزستان افزود: در حوزه کار نیز با توجه به شرایط استان و برنامه‌ربزی‌هایی که برای مهار تورم در نظر گرفته شده، سعی کردیم برای جلوگیری از افزایش بحران بیکاری وضعیت موجود اشتغال استان را تثبیت کنیم. تا پایان سال 20 هزار شغل جدید از طریق مراکز کاریابی در خوزستان ایجاد می‌شود.
وی ضمن حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: آمادگی داریم از طریق اعتبارات صندوق مهر امام رضا(ع)، تسهیلاتی با سود 4 درصد در اختیار این شرکت‌ها قرار دهیم.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

رییس کمیته طرح تحول اداری اداره کل تعاون،کار و رفاه خوزستان خبر داد: تلاش برای افزایش سطح کیفی خدمات به ارباب رجوع

رییس کمیته طرح تحول اداری اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خوزستان اعلام کرد: در پی ایجاد راه هایی برای افزایش سطح کیفی خدمات رسانی به ارباب رجوع هستیم. از اعضا و کمیته هایی که وظایف خود را به نحو شایسته انجام دهند، قدردانی می شود.

به گزارش روابط عومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خوزستان پرویز محمدی با تاکید بر حفظ شآن مراجعان و ارباب رجوع اظهار کرد: اگر بخش یا واحدی از این اداره کل را- که دارای مشکل است- به موقع عارضه یابی و علاج کنیم، موجب پاسخ گویی مطلوب به مراجعان می شود.
وی تجهیز و ساماندهی ادارات شهرستان ها و دفاتر نمایندگی را از اولویت های این کمیته دانست و افزود: ضروری است با تلاش و جدیت فراوان تا پایان سال جاری به اهداف ترسیم شده برسیم تا بتوانیم راه و مسیر را برای دست یابی به اهداف سال آتی هموار کنیم.
مدیر پشتیبانی و توسعه منابع انسانی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با مهم خواندن نقش کمیته های تحول اداری در کسب نتایج مطلوب و ارزیابی عملکرد، در مورد عقد قرارداد با شرکت های منتخب اجرای نظام بودجه ریزی عملیاتی و مدیریت کیفیت ایزو گفت: پس از موفقیت این اداره کل در استقرار سیستم های مذکور ضمن مشاهده بازخورد مثبت آن به عنوان دستگاه پیشرو در خصوص این دو مقوله در سطح استان معرفی خواهیم شد.
محمدی تصریح کرد: محاسبه بهای تمام شده فعالیت ها و خدمات، ارتباط شفاهی بین ورودی ها، خروجی ها و نتایج فعالیت ها را به ما نشان می دهد و ما را قادر خواهد ساخت تا خدمات بیشتر با کیفیت بهتر و با بودجه کمتری ارایه کنیم.
وی ادامه داد: سنجیده عمل کردن در تخصیص اعتبارات، باعث می شود تا برنامه ریزی ها دقیق تر و بر اساس واقعیت ها انجام شود. برنامه ریزی دقیق تر نیز منجر به افزایش میزان تحقق برنامه و اهداف سازمانی خواهد شد و در نهایت نتیجه همه ی این عوامل استانداردسازی فعالیت ها و خدمات خواهد بود.
همچنین در این نشست دبیر کمیته های تحول اداری و قیمت تمام شده فعالیت ها و خدمات، گفت: قیمت تمام شده از ارکان اصلی بودجه ریزی عملیاتی است و ما در بودجه ریزی عملیاتی به دنبال مصرف بهینه منابع و در نتیجه افزایش کارایی و اثر بخشی در سازمان هستیم. در قیمت تمام شده به دنبال محاسبه بهای تمام شده هر یک واحد خدمت یا فعالیت صورت گرفته در سازمان هستیم. بنابراین در گام نخست می بایست کلیه فعالیت ها و خدمات قابل ارایه در سازمان مورد شناسایی و ارزیابی قرار گیرد.
مهدی پور افزود: پیاده سازی نظام بودجه ریزی عملیاتی و محاسبه بهای قیمت تمام شده و مدیریت کیفیت ایزو در نهادها و سازمان ها امری ضروری است.۵ شهریور ۱۳۹۳ ۰۹:۰۵
کد خبر : ۳۹,۳۵۲
کلیدواژه ها: تسهیلات بانکی +شرکت‌های دانش‌بنیان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید