متقاضیان طرحهای اشتغالزایی می توانند با مراجعه به دستگاههای اجرایی از تسهیلات لازم بهره مند شوند

داود یاوری دبیرکارگره اشتغال و سرمایه گذاری و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در نشست کمیته اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان پاوه ضمن تبریک هفته دولت با اعلام این خبر گفت: متقاضیان طرحهای اشتغالزایی می توانند با مراجعه به دستگاههای اجرایی از تسهیلات بهر مند شوند.
وی ادامه داد: شهرستانها می توانند به هر میزان و بنا بر نوع طرح ها تسهیلات دریافت نمایند.

  وی افزود: ما در استان محدودیت اعتبار نداریم و قریب به 800 میلیارد تومان تسهیلات در اختیار کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان وجود دارد که سرمایه گذاران و کارآفرینان می توانند با مراجعه به دستگاههای اجرایی صادر کننده مجوز از این تسهیلات استفاده کنند.

 یاوری در ادامه با اشاره به نقش کمیته های اشتغال و سرمایه گذاری شهرستانها در امرتوسعه سرمایه گذاری و اشتغال گفت: بنا بر تاکید استاندار و معاونین ایشان علاوه بر فعال شدن کمیته اشتغال شهرستانها در آینده نزدیک شاهد ایجاد کمیته اشتغال و سرمایه گذاری بخشها نیز خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: بخشداران و دهیاران و اعضای شورای روستا بایستی ضمن شناسایی سرمایه گذاران در بخشهای مختلف اقتصادی آنان را جهت اخذ تسهیلات راهنمایی و پشتیبانی نمایند و چنانچه دهیاری ها و بخشداریها نرخ بیکاری روستا و یا بخش خود را به صفر برسانند مورد تفقد مادی و معنوی از سوی استاندار قرار می گیرند.
وی افزود: مشارکت مردم در توسعه امر اشتغال کمک خواهد کرد که تسهیلات به درستی در تمام مناطق استان سرمایه گذاری شود.
دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه در ادامه ضمن ارایه گزارش کاملی از روند پرداخت تسهیلات گفت: از محل اعتبارات خط ویژه سفر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) 700 میلیارد تومان به استان کرمانشاه اختصاص یافته که شهرستان پاوه توانسته 27 طرح را با اعتبار 3 میلیارد و 540 میلیون تومان به بانک های معرفی نماید و 21 طرح از آنها موفق شده اند بیش از 2 میلیارد تومان تسهیلات دریافت نمایند.
وی ضمن اشاره به رقم تعهد اشتغال استان گفت: در سالجاری بایستی 24 هزار فرصت شغلی در استان ایجاد شود که سهم تعهد اشتغال شهرستان پاوه 499 شغل است.
وی اضافه کرد: دستگاههای اجرایی شهرستان پاوه توانسته اند در 5 ماهه نخست سال زمینه اشتغال 239 نفر را در شهرستان فراهم نمایند.
پرویز ایده پور فرماندار شهرستان پاوه با تبریک ایام هفته دولت ضمن اشاره به قابلیت ها و استعداد های شهرستان پاوه به مسایل و مشکلات فراروی امر سرمایه گذاری پرداخت و گفت: شهرستان پاوه دین بزرگی برگردن ایران اسلامی دارند و بایستی مورد توجه ویژه و جدی قرار گیرد.
وی وجود شهرک صنعتی و رفع مسایل و مشکلات آنرا خواستار شد و گفت: ما در پاوه با کمبود زمین روبرو هستیم و این کار را برای سرمایه گذاری سخت کرده است.
وی با اشاره به نرخ بالای بیکاری شهرستان پاوه گفت: سرمایه گذاری در بخشهای مختلف اقتصادی می تواند به بهبود فضای کسب و کار در شهرستان کمک کند.
ایده پور از حضور دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان تقدیرو تشکر کرد و گفت: این نشست ها کمک خواهند کرد که مشکلات ما سریعتر مرتفع شوند.
۵ شهریور ۱۳۹۳ ۰۸:۴۳
کد خبر : ۳۹,۳۶۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید