مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس: تشکیل میز مشترک خدمت اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و انتظامی استان ضروری است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس به همراه جمعی از مدیران ستادی با فرمانده انتظامی استان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، سهراب مختاری، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس در این دیدار با اشاره به ضرورت همکاری و تعامل دستگاه های اجرایی با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با توجه به جامعه هدف این مجموعه، اظهار کرد: همکاری دو مجموعه انتظامی و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس می تواند از بسیاری تنش ها در جامعه هدف جلوگیر کند.

وی همچنین بر حذف برخی فرآیندهای کاری با توجه به اینکه بازرسان کار در ادارت این مجموعه در حدود اختیارات و وظایف در حکم ضابطین خاص قضایی هستند، تأکید کرد.

مختاری به نقش مجموعه متبوعش به عنوان دبیری کارگروه اشتغال استان فارس، اظهار کرد: این کارگروه به سیاستگذاری کلی در استان مشغول است و اگر قدرت و نقش دبیرخانه کارگروه اشتغال را نیز در نظر بگیریم، ارتباط تنگاتنگ اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در قالب اشتغال زایی و پیشگیری از جرائم و تأمین امنیت را مشاهده می‌کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس با اشاره به آسیب‌هایی که از محل اشتغال اتباع بیگانه متوجه استان است، تصریح کرد: مسیر در این اداره کل به سمت و سویی رفته که با هماهنگی دادگستری و نیز مدیرکل اتباع بیگانه در استان و نیز دستگاه‌های امنیتی ممنوعه شدن فارس برای اتباع بیگانه را دنبال کنیم.

مختاری با بیان اینکه اگر فارس استانی ممنوعه برای اتباع بیگانه شود بهبود قابل توجهی در وضع اشتغال، بهداشت و امنیت جامعه می‌شود، خاطرنشان کرد: هم اکنون 9 شهرستان استان ممنوعه است و باید این نکته به مدیران دستگاه‌ها گوشزد شود تا اگر ممنوعه شدن کل استان برای اتباع بیگانه امکانپذیر نیست حداقل در همان تعداد محدود شهرستان ممنوعه این طرح به‌خوبی اجرا شود.

وی با اشاره به وجود 300 هزار تبعه افغان در استان، گفت: از این تعداد تنها 12 هزار نفر دارای مجوز کار هستند و 288 هزار نفربقیه یا فاقد مجوز کار و یا فاقد مجوز اقامت هستند که باید اقدامی اساسی در زمینه طرد اتباع بیگانه غیرمجاز صورت گیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس با تأکید بر ایجاد میز مشترک خدمت بین این مجموعه و مجموعه انتظامی استان فارس، گفت: در بخش امور اجتماعی نیز این اداره کل اقدام به اجرای طرح شیوع شناسی اعتیاد کرده است تا از شیوع این بلای خانمان سوز به کارگاه‌ها جلوگیری شود.

مختاری با اشاره به اثرات سوء مصرف مواد مخدر در کارگاه‌ها، خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات اساسی در این مجموعه فراخوان و اصلاح آیین نامه های انضباطی و ممنوع کردن مصرف دخانیات علاوه بر مصرف مواد مخدر در کارگاه‌ها بوده است تا علاوه بر افزایش بهره وری از بروز حوادث ناشی از کار در کارگاه به دلیل اعتیاد پیشگیری شود.

وی با اشاره به اشتغال نگهبانان بانک‌ها و شرکت‌های خدماتی که وظیفه حفاظت از منازل و کوچه‌ها را دارند، افزود: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس از طریق تایید صلاحیت ایمنی و نیز صلاحیت شرکت‌های خدماتی با انتظامی ارتباط دارند و باید با شرکت‌هایی قرارداد بسته شود که صلاحیت فنی داشته باشند.

همکاری مدیران سبب تسریع در اجرای امور می شود

سردار احمدعلی گودرزی، فرمانده انتظامی استان فارس نیز در این جلسه ضمن استقبال از پیشنهاد مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص راه اندازی میز مشترک خدمت، این هماهنگی را سبب تسریع در پیشبرد امور دانست.

وی با اشاره به هماهنگی بین دستگاهی به عنوان حلقه مفقوده مدیران در استان فارس، افزود: قطعا برگزاری جلسات مشترک مدیران دستگاه‌ها سبب آشنایی با تکالیف دستگاه‌ها و در نتیجه بهبود امور اجرایی در استان می‌شود.

۹ شهریور ۱۳۹۳ ۱۱:۰۲
کد خبر : ۳۹,۴۶۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید