شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان دشتی راه اندازی می شود

غلامرضا مهرجو در نخستین جلسه تاسیس شرکت تعاونی عمران شهرستان دشتی اظهار داشت:قانون تاسیس شرکتهای تعاونی توسعه و عمران شهرستانی به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است و بر اساس آن امکان تشکیل و راه اندازی شرکتهای تعاونی توسعه و عمران شهرستانی با حداقل عضویت نیم درصد جمعیت هر شهرستان فراهم می شود.

مهرجو اضافه کرد: به موجب قانون تاسیس شرکت های تعاونی و عمران شهرستان انشاءالله مقرر است شرکت توسعه و عمران شهرستان دشتی با عضویت کلیه ساکنین شهرستان ثبت و تشکیل شود.

وی خاطر نشان کرد: انشاءالله بنا داریم با استفاده از ظرفیت قانونی به شکل مطلوب این شرکت تشکیل و هیات مدیره و مدیر عامل آن مشخص می شود که قطعا از ظرفیت این شرکت در واگذاری پروژه های عمرانی، طرح های تولید در شهرستان استفاده می شود.

وی افزود: یکی از ویژگیهای اصلی این شرکتها رانت زا بودن آن است و قانون به دولت این اختیار را داده است که هر گونه خصوصی سازی را از طریق واگذاری به این شرکتها صورت دهد.

مهرجو ادامه داد: سهام این شرکت تعاونی نباید در انحصار کسی درآید و همه افراد عضو در آن دارای یک حق رای هستند و میزان سهامشان تاثیری در آرای آنها ندارد.

وی انجام پروژه های عمرانی و توسه ای در شهرستان را یکی از رویکردهای مهم این تعاونی برشمرد.

وی رشد عمومی شهرستان در برقراری عدالت اجتماعی، هدایت سرمایه های خرد مردمی در جهت تاسی بنگاههای اقتصادی، جلوگیری از فعالیت های رانت زا  را از اهداف این شرکت تعاونی عنوان کرد.

مهرجو با بیان اینکه تأسیس شرکت تعاونی توسعه و عمران یکی از نیازهای ضروری شهرستان دشتی است، بیان کرد: با ایجاد شرکت تعاونی توسعه و عمران می‌توانیم گام مهمی برای اشتغالزایی و تولید در شهرستان برداریم.

فرماندار دشتی با بیان اینکه شهرستان دشتی دارای پتانسیل‌های خوبی در زمینه معادن، کشاورزی، گلخانه‌ای، آبزی‌پروری و عمرانی است تصریح کرد: حد نصاب ثبت‌نام‌کنندگان در این شرکت باید به حدود 400 نفر برسد که نیاز به 115 میلیون تومان سرمایه اولیه است.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

عبدالرضا موجی بوشهری نایب قهرمان جهان شد
"عبدالرضا موجی بوشهری" در وزن 58 کیلوگرم مسابقات کشتی قهرمانی پیشکسوتان جهان با قرار گرفتن بر روی سکو مقام دوم را کسب نمود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر، "عبدالرضا موجی بوشهری" کارمند بازنشسته اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر موفق شد در وزن 58 کیلوگرم مسابقات پیشکسوتان جهان مدال نقره را کسب نماید.
در رقابت های کشتی پیشکسوتان جهان که در صربستان برگزار شد بیش از 700 شرکت کننده از 50 کشور جهان از جمله ایران، بلغارستان، جمهوری آذربایجان، قزاقستان، روسیه، ازبکستان، ژاپن، کوبا، لهستان، صربستان، مجارستان، ترکیه، آمریکا، کرواسی، بلاروس، هند، گرجستان، ایتالیا، فرانسه و آلمان شرکت نمودند
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
نهمین جشنواره تعاونی های برتر و کارآفرینان برتر استان بوشهر هم زمان برگزار می گردد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر اعلام کرد: نهمین جشنواره تجلیل از تعاونگران و کارآفرینان برتر برگزار می گردد.
امسال برای اولین بار مراسم تجلیل از تعاونگران و کارآفرینان برتر استان بوشهر به صورت همزمان برگزار می شود.
حمید رضا پناه  با اشاره به اینکه امسال برای اولین بار مراسم تجلیل از تعاونگران و کارآفرینان برتر استان بوشهر به صورت همزمان در روز یکشنبه 16 شهریورماه 93 برگزار می گردد.
وی بیان کرد: در این جشنواره 14 تعاونگر و 6 کارآفرین برتر و نمونه استان معرفی و از آنان قدردانی می شود.
وی برترین های استان را در بخش های مختلف خدماتی، صنعتی و کشاورزی ذکر کرد و افزود: این جشنواره با هدف قدردانی از تلاش های تعاونگران و کار آفرینان برتر استان و با هدف ترغیب فعالان این دو بخش صورت می گیرد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر اظهار کرد: ترویج فعالیت های مشارکتی و کار جمعی، شکوفایی استعدادها در بخش تعاون و کارآفرینی و ایجاد فضای همکاری و تعامل میان فعالین بخش های اقتصادی را از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.
پناه خاطر نشان کرد: تقویت روحیه کارآفرینی و تعاونگری بدون شک در رشد و شکوفایی اقتصادی جامعه موثر است.


 

 
۱۱ شهریور ۱۳۹۳ ۰۸:۱۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر |
کد خبر : ۳۹,۵۴۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید