مدیر کل تعاون، کار و رفاه خوزستان: 450 واحد از 2200 واحد شهرک های صنعتی استان فعال اند

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت:شهرک های صنعتی می توانند نقش مهمی در ایجاد اشتغال در استان داشته باشند.
اما متاسفانه با آماری که داریم 2200 واحد صنعتی در این شهرک ها مستقر هستند که فقط 450 واحد از آن ها فعال هستند و این خیلی مناسب استان نیست. هوشمند صفائی تصریح کرد: لازم است در وضعیت این واحدها یک بازنگری صورت گیرد و مشکل های آن ها بررسی شود. مدیریت جدید شهرک های صنعتی با همکاری سازمان صنایع و معادن مشکل های این واحدها را برطرف کند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان تاکید کرد: ما امروز در تلاش هستیم تا به وضعیت واحدهایی که غیرفعال هستند یا تبدیل به سوله شده اند رسیدگی کنیم. اگر این واحدها فعال شوند 40 هزار شغل جدید ایجاد می شود. به هرحال یک اتفاقی در سال های گذشته افتاده است ولی امروز باید به سمتی رفت تا مشکل های این واحدها را احصا و بعد هم آن ها را برطرف کنیم.
وی در خصوص مهاجرت نیروی کار تصریح کرد: استان خوزستان با مهاجرت نیروی کار مواجه است علت اش هم این است که وقتی یک جوان جویای کار فرصت مناسب برای کار در استان نصیب اش نشود طبیعی است که جایی برود تا بتواند شغلی پیدا کند.

صفائی یادآور شد: در کشور وقتی اشتغال ایجاد می شود که اقتصاد از رکود خارج شود؛ تورم مهار شود و کسب و کار رونق گیرد. امیدوارم در آینده با توجه به ظرفیت های استان و برنامه هایی که وجود دارد این مشکل ها در استان برطرف شود.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان اسامی روزها و برنامه های هفته ی تعاون را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، هوشمند صفائی شعار تعاون و" اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی" را سرلوحه ی برنامه های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان برشمرد و گفت: بخش تعاونی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران مردمی ترین بخش اقتصاد است و با حمایت و توسعه این بخش است که می توان بستر عدالت اجتماعی و قسط اسلامی را در کشور فراهم کرد.

وی از دوازدهم تا هیجدهم شهریور ماه هر سال را به عنوان هفته ی تعاون یاد کرد و افزود: چهارشنبه 12 شهریور، روز تعاون، امام و میثاق با ولایت- پنج شنبه 13 شهریور، روز تعاون، عدالت اجتماعی و رفاه پایدار- جمعه 14 شهریور، تعاون، معنویت و همبستگی اسلامی- شنبه 15 شهریور، تعاونی های برتر، تدبیری برای امید به آینده بهتر- یکشنبه 16 شهریور، روز تعاون،کارآفرینی، اشتغال و حمایت از تولید ملی- دو شنبه 17 شهریور، روز تعاون، عزم ملی و مدیریت جهادی در اقتصاد مقاومتی- سه شنبه 18 شهریور، روز تعاون، فرهنگ و کیان خانواده، مشارکت اقتصادی و بهبود معیشت نامگذاری شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان از افتتاح طرح های تعاونی تولیدی و توزیعی از جمله افتتاح 982 واحدی مسکن در دزفول، افتتاح طرح های تعاونی شهرستان های باغملک و لالی و نمایشگاه توانمندی ها و دستاورد های تعاونی های شوش، جشنواره تجلیل از تعاونی های برتر استان و برگزاری دو همایش در شهرستان آبادان و شوش را از جمله برنامه ها در هفته ی تعاون امسال اعلام کرد.
صفائی، دیدار تعاونگران وکارکنان اداره کل با نماینده ولی فقیه در استان، حضور تعاونگران در مراسم عبادی– سیاسی نمازجمعه و سخنرانی پیش از خطبه ها، دیدار با خانواده معظم شهدا و جانبازان، گفت و گو با رسانه های جمعی، غبار روبی مزار شهدا و تجدید میثاق با آرمان های شهدا، رژه تاکسی ها در اهواز، جشن تعاون با حضور کارکنان و خانواده و ملاقات عمومی با ارباب رجوع حتا خارج از وقت اداری را از دیگر برنامه های حوزه ی فعالیت خود در هفته ی تعاون برشمرد.
۱۱ شهریور ۱۳۹۳ ۰۸:۲۶
کد خبر : ۳۹,۵۵۱
کلیدواژه ها: شهرک های صنعتی + هوشمند صفائی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید