مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس: بسیج کارگری یاور سازندگی در استان فارس است

شورای عالی بسیج کارگری استان فارس با حضور اعضا برگزار شد و در انتخاباتی سهراب مختاری به عنوان رئیس این شورای انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، مختاری در این جلسه با اشاره به جایگاه بسیج در تعالی کشور، اظهار کرد: بسیج کارگری استان باید اهداف و مرام نامه خود را مشخص کند و به دنبال پاسخ این پرسش باشد که برای نیل به اهداف باید چه راهبردی را اتخاذ کند؟

وی با اشاره به اصل ولایتمداری در بسیج، افزود: بسیج بر اساس منافع نظام و مملکت فعالیت می کند و بسیاری از دولتمردان خود را بسیجی می دانند. مختاری با اشاره به ویژگی های اقتصاد مقاومتی در جامعه، تصریح کرد: در عملکرد بسیج با دستور کار مشخصی روبرو هستیم و اینکه باید اقتصاد را درون زا کرده و ثروت ملی را افزایش دهیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس با بیان اینکه افرادی که در فعالیت های تولیدی مشغول هستند در جنگی اقتصادی قرار دارند، اظهار کرد: در روایات فردی که در راه به دست آوردن روزی حلال جان خود را از دست بدهد شهید محصوب می شود حال چقدر توانسته ایم این تفکر را در استان نهادینه کرده ایم؟

مختاری با اشاره به فعالیت اقتصادی دولت و موفقیتش در کنترل تورم، افزود: امروز شاهد وضعیت خوبی در اقتصاد هستیم و هارمونی مناسبی در تیم اقتصادی دولت مشاهده می شود.

وی با تأکید بر تعاون، کارفرمایی و کارگری در ترکیب بسیج کارگری، اظهار کرد: با کنار هم قرار گرفتن این سه مجموعه، با سه قشر بزرگ سروکار داریم که از نظر مالی نماینده 100 درصد سرمایه گذاران و از نظر جمعیت نیز نماینده 50 درصد استان خواهیم بود.

مختاری با بیان اینکه بسیج کارگری باید در کنار و همراه بسیج سازندگی باشد، تصریح کرد: هر کس در کارخانه فعالیت می کند، بسیجی است و باید همه تلاش خود را به کار ببندیم تا در جنبه‌های مختلف از پایداری مشاغل خانگی، طرد اتباع بیگانه تا افزایش بهره وری در کارخانه اثرگذار باشیم.

رئیس شورای عالی بسیج کارگری استان فارس با بیان اینکه کارگران بسیجی باید الگوی دیگران کارگران در محیط کاری باشند، اظهار کرد: کارگران بسیجی امانتدارترین و با صداقت ترین کارگران در محیط کار هستند.

عبدالحمید اسماعیلی، دبیر شورای عالی بسیج کارگری استان فارس نیز در سخنانی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری و نیز عنوان سال، بر جایگاه مهم کارگران در تولید و اقتصاد تأکید کرد.

وی با بیان اینکه کارگران نیروی خط مقدم جنگ اقتصادی علیه دشمن هستند، اظهار کرد: بسیج کارگری می‌تواند نقش مؤثری در شکوفایی ظرفیت‌های اقتصادی به‌ویژه در بخش کارگران داشته باشد.

علی راستگو، دبیر اجرایی خانه کارگر استان فارس نیز در این جلسه با اشاره به ویژگی‌های اقتصاد مقاومتی، گفت: باید همه تلاش خود را به کار بندیم تا با تکیه بر تخصص، منابع و تدبیر داخلی حرکت مطلوبی را در جهت رسیدن به آرمان‌های اقتصادی و شکوفایی اقتصاد مقاومتی قدم برداریم.

وی با تأکید بر پرهیز از شعار در حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: با عملیاتی کردن شعارها می توان زمینه افزایش اعتماد عمومی را نیز فراهم کرد.

راستگو با اشاره به بازدیدی که از شهرک صنعتی شیراز داشته است، افزود: در جریان این بازدیدها مشاهده کردیم که 50 درصد کارخانه ها در حالت نیمه تعطیل قرار گرفته اند و با کوچکترین رکودی اولین تعدیلات در بخش نیروی کار صورت می گیرد.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز خاطرنشان کرد: در وضعیت کنونی باید با وحدت و انسجام کارگر و کارفرما به سمت عملیاتی کردن برنامه‌های اقتصادی قدم برداریم و به کسانی که در جهت تولید حرکت می کنند، اعتماد کنیم تا مسائل و مشکلات تولید مرتفع شود.

مهرزاد مؤیدی، عضو شورای اسلامی کار نیز در این جلسه با تأکید اینکه باید در مصرف کالاهای به تولیدات داخل توجه کرد، افزود: باید سازوکاری اتخاذ شود که با جلوگیری از مصرف محصول دیگر کشورها بتوان به تولید داخل استان کمک کرد.

وی با بیان اینکه باید برای مصرف کااهای داخل مشوق قرار داده شود، بر تدوین دستورالعملی برای مصرف کالاهای داخلی در دستگاه‌های تولیدی تأکید کرد.

۱۱ شهریور ۱۳۹۳ ۰۸:۲۰
کد خبر : ۳۹,۵۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید