با حضورمدیرکل تعاون و کار هرمزگان: اولین مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی هرمزگان راه اندازی شد

اولین مرکز مشاوره، اطلاع‌رسانی و خدمات کارآفرینی استان با حضور "اکرمی" مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان افتتاح و راه اندازی شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، در حاشیه افتتاح این مرکز، "اکرمی" با بیان اینکه مراکز مشاوره و اطلاع‌رسانی کارآفرینی باید بعنوان پلی میان دانش و کار، نگاه میان مدت و بلندمدت توسعه را در جامعه ایجاد کنند، گفت: این مرکز با هدف تقویت بخش خصوصی، حمایت مادی و معنوی از کارآفرینان، شناسایی ظرفیتهای اقتصادی و کارآفرینی استان، ارائه مشاوره به کارفرمایان و فعالان عرصه کار، تولید و صاحبان صنایع، پیگیری جهت تدوین طرح هایی با توجیه اقتصادی و فنی و قابلیت اجرایی بیشتر و هدایت صاحبان سرمایه به سمت تولید و ایجاد اشتغال راه اندازی شده است.

وی اضافه کرد: مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی از ایده های خلاق جوانان و کارآفرینان حمایت می کند و این افراد را برای پرداخت تسهیلات به اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی معرفی می کند و به کارآفرینان استان با توجه به نوع طرح، تسهیلات پرداخت می کند.

اکرمی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه های جامعه ما معضل بیکاری است که با ایجاد چنین مراکزی تا حدودی رفع خواهد شد، افزود: تا پایان سال نیز دو مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی در استان راه اندازی می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه، موضوع کارآفرینی در جامعه دیروز و امروز ما مغفول مانده، اظهار داشت: دیدگاه نسل امروز را باید نسبت به کار تغییر داد و برنامه ای در پیش گرفت که نسل های آینده به موضوع کارآفرینی اهمیت دهند که این امر نیازمند ترویج و تعاریف درست فرهنگ کارآفرینی است.

ارائه خدمات مشاوره‌ای تخصصی به متقاضیان طرحهای سرمایه گذاری مبتنی بر نوآوری و فناوری های جدید در عرصه مزیتهای نسبی و رقابتی استان ها، هدایت صاحبان سرمایه و تخصص در چارچوب طرح های کسب و کار نوآورمحور بازارپذیر، ارائه مشاوره به متقاضیان در خصوص تامین مالی و حقوقی طرحهای نوآورمحور، ارزیابی فنی- اقتصادی طرحهای نوآورمحور متقاضیان و تعیین مدت و نرخ بازگشت سرمایه، ارائه خدمات مشاوره ای در مدل های تولید، خدمات، فرآیند و برنامه های کسب وکار با هسته نوآوری، کمک به جذب فناوری، تکنولوژی مدرن و دانش فنی بنگاه های اقتصادی استان، ارائه هر گونه خدمات قانونی، حقوقی، مدیریتی و برنامه ریزی به کارآفرینان، تلاش مداوم در جهت کشف و بهره برداری از ظرفیت های کارآفرینی استان مبتنی بر نوآوری و فناوریهای جدید از عمده فعالیت مراکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی می باشد.

======================================================================================

مدیرکل تعاون و کار هرمزگان:

تشکلات باید مطالبه گر و در تصمیم گیری ها نقش داشته باشند

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان با بیان اینکه تشکلات و انجمن های صنفی صرفا نباید در حد یک اسم باشند، گفت: تشکلات کارگری و کارفرمایی بعنوان نمایندگان اصلی و قانونی کارگران و کارفرمایان، باید مطالبه گر بوده و در راستای گسترش و پیگیری مطالبات خود در تصمصم گیری ها نیز نقش داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، " بهروز اکرمی" در همایش تشکل های کارگری و کارفرمایی و انجمن های صنفی که در سالن اجتماعات این اداره کل که با هدف بیان و بررسی مشکلات آنها برگزار شد، با بیان اینکه هم افزایی تشکلات کارگری و کارفرمایی برای تقویت جامعه کار موثر است، افزود: تشکلات کارگری و کارفرمایی باید هم سو با یکدیگر حرکت نموده تا بتوانند در اجرای صحیح قانون کار به جامعه هدف خود کمک  کنند.

وی اظهار داشت: دولت تدبیر و امید فرصت طلایی را برای گسترش کمی و کیفی انجمن های صنفی و تشکلات کارگری و کارفرمایی فراهم کرده و همچنین بخشی از امور را به خود مردم واگذار کرده است.

این مقام مسوول بیان داشت: دولت با واگذاری برخی امور به مردم بعنوان ناظر عمل می کند و خود در حداقل ها ورود پیدا کرده است.

اکرمی در ادامه ضمن گرامیداشت و تبریک هفته دولت، دولت یازدهم با عملکرد خود که بر اساس عقلانیت و خرد جمعی است، رضایت مردم را فراهم کرده و این دولت بر این باور است که همگان همه چیز را می دانند و این کشور با هر قوم و گرایش سیاسی و دینی متعلق به مردم این سرزمین است.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد: این دولت بتواند به تمام شعارهای خود جامه عمل بپوشاند و ملت ایران نیز جایگاه واقعی خود را در بین جوامع بین المللی پیدا کند.

 در این همایش نمایندگان برخی از تشکلات کارگری و کارفرمایی و انجمن های صنفی مسایل و مشکلات حوزه کاری خود را مطرح کردند و در پایان این همایش نیز از انجمن های صنفی، شورای اسلامی کار، کانون بازنشستگان بندرعباس و مسوولان ایمنی کارگاهها با اهدای لوح تقدیر و هدایا تجلیل شد همچنین به  مناسبت اولین دوره صدور گواهی نامه آموزشی توسط مرکز  تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار به 73 نفر این گواهی نامه ها اعطاء و اعتبارنامه تشکلات کارگری و کارفرمایی تازه تاسیس و تجدید اعتبار نیز به آنان تقدیم شد.

=====================================================================================

مدیرکل تعاون و کار هرمزگان در نشست با مدیران شرکت پالایشگاه نفت بندرعباس:

جهت گیری تصمیمات اقتصادی بر اساس خرد جمعی سبب ایجاد امید در جامعه شده است

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان گفت: جهت گیری تصمیمات و شاخص های اقتصادی بر اساس خرد و عقلانیت جمعی، فضای آرامش و امید را در جامعه ایجاد کرده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، "بهروز اکرمی" در نشست با مدیران شرکت پالایشگاه شرکت نفت بندرعباس با اشاره به اینکه عملکرد اقتصادی دولت یازدهم در راستای کاهش تورم و بهبود وضع اقتصادی در چندماه گذشته نسبتا موفق بوده، افزود: دولت توانسته بخشی از شعارهایی که مطرح کرده را به مرحله عمل برساند.

وی اضافه کرد: دولت در حوزه سیاست خارجی، دیپلماسی فعال و عزتمندانه ای را دنبال می کند که خروجی آن گشایش در مسایل اقتصادی و رونق اقتصادی است و امید است در سالهای بعدی دولت، هم توفیقات ملت و دولت افزایش پیدا کند چرا که دغدغه هر ایرانی است که دولتش موفق باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان در ادامه بیان داشت: شما مدیران این مجموعه عظیم اقتصادی و صنعتی نقش مثبت وتاثیرگذاری در ایجاد اشتغال استان دارید و هر مدیری که در استان مسوولیت شرعی و قانونی در حوزه اشتغال دارد باید در جهت ایجاد اشتغال گام بردارد.

اکرمی نقش مجموعه اقتصادی پالایشگاه نفت بندرعباس را در حوزه اشتغال استان بی بدیل و ارزشمند ذکر و اظهارامیدواری کرد: این نقش پر رنگ تر شود و با همفکری و مساعدت شاهد افزایش سطح اشتغال، تولید و رونق اقتصادی باشیم.

در این نشست قائم مقام شرکت پالایش نفت بندرعباس نیز با بیان اینکه شرکت پالایش نفت بندرعباس در سال 1376 به بهره برداری رسید، گفت: این مجموعه بمنظور تأمین بخشی از فرآورده های نفتی مورد نیاز کشور و امکان صدور فرآورده های مازاد تاسیس شده است.

"مهندس غلامحسین رمضانپور" افزود: ظرفیت اسمی پالایشگاه بندرعباس به میزان  232 هزار بشکه در روز بوده که با تلاش و کوشش نیروهای متعهد و متخصص داخلی، این میزان ظرفیت به  320 هزار بشکه نفت و میعانات گازی در روز افزایش یافت که یکی از مهمترین پالایشگاه‌های منطقه به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه شرکت نفت بندرعباس از جمله شرکت‌های مدن در حوزه نفتی و گازی به شمار می‌رود، افزود: روند حرکتی این شرکت به سمت رعایت تمامی قوانین محیط زیستی و ارتقا کیفیت محصول است.

به گفته ی رمضانپور در حال حاضر بیش از سه هزار نیروی رسمی و شرکتهای پیمانکاری در مجتمع عظیم اقتصادی صنعتی شرکت پالایشگاه نفت بندرعباس مشغول بکار می باشند.

قابل ذکر است که مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی با هیات همراه از تاسیسات شرکت پالایشگاه نفت بندرعباس بازدید و از نزدیک با کارگران این مجموعه دیدار و گفتگو کرد.

======================================================================================

مدیرکل تعاون و کار هرمزگان در جمع کارمندان نمونه :

روزمرگی سبب کاهش بهره وری دستگاههای اجرایی می شود

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان با اشاره به اینکه روزمرگی سبب کاهش بهره وری دستگاههای اجرایی می شود، گفت: پیشرفت در هر کاری نیازمند ابتکار وخلاقیت است و کارمندان برای پیشبرد اهداف باید وظایف خود را خلاقانه انجام دهند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، "بهروز اکرمی" در سومین روز از گرامیداشت هفته دولت به مناسبت روز کارمند در آیین تجلیل از کارمندان نمونه دستگاههای اجرایی زیرمجموعه وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی در هرمزگان افزود: دولتی موفق عمل خواهد کرد که در عرصه اجرایی، کارمندانی باانگیزه، فعال و باتجربه و مسوولیت پذیر را مد نظر قرار دهد.

وی اضافه کرد: یک کارمند در عرصه مسایل اجرایی باید فعالانه برخورد کند و ما بعنوان امانت داران مردم باید در چارچوب قانون  عمل کرده و در برخورد با ارباب رجوع نهایت ادب و احترام را رعایت کنیم.

به گفته ی اکرمی، سیستم اجرایی کشور این ظرفیت را دارد که بهتر از این باشد و باید برای بهبود شرایط کمک کنیم که این یک امر شدنی است.

وی در ادامه به دستاوردهای یک ساله دولت یازدهم اشاره کرد وبیان داشت: بزرگترین دستاورد دولت در عرصه مسایل اجرایی، ایجاد آرامش در جامعه بوده و در مسایل اقتصادی نیز با تلاش کارکنان و مجموعه سیاستگذاران دولت، از تورم افسار گسیخته جلوگیری و سبب بهبود فضای کسب و کار و بازگشت سرمایه گذاران به چرخه اقتصادی کشور شد.

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان با تاکید بر اینکه با دیپلماسی فعالانه ای که دولت در پیش گرفته افزود: با ادبیاتی که در عرصه دیپلماسی وجود دارد باید بر حقوق خود پافشاری کنیم.

وی اضافه کرد: در تصمیمات دولت نوعی عقلانیت و خرد جمعی است و استفاده از خرد جمعی و عقلانیت مبنای  تصمیم گیری های دولت تدبیر و امید است.

 

 

 

 

۱۱ شهریور ۱۳۹۳ ۰۸:۲۶
کد خبر : ۳۹,۵۶۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید