سامانه تشکیل و ثبت الکترونیکی تعاونی ها راه اندازی شد

سامانه تشکیل و ثبت الکترونیکی تعاونی ها راه اندازی شد
در راستای تحقق اهداف دولت الکترونیک و تکریم ارباب رجوع در وزارت تعاون، سامانه تشکیل و ثبت الکترونیکی تعاونی ها طراحی و مورد بهره برداری آزمایشی قرار گرفت. مطالعه و طراحی این سامانه از ابتدای سالجاری شروع و بر اساس پیش بینی های اولیه ، پیاده سازی و راه اندازی آن تا پایان سال در نظر گرفته شده بود اما در مدت پنج ماه، کلیه مراحل آن اتمام و به مرحله بهره برداری آزمایشی رسید.

 به گزارش روابط عمومی وزارت تعاون مدیر کل آمار و اطلاعات وزارت تعاون با بیان مطلب فوق افزود: متقاضیان تشکیل تعاونی میتوانند در اقصی نقاط کشور از طریق عمومی ترین بستر اینترنتی کشور یعنی سرویس  Dial up  وارد سامانه مذکور شده و درخواست خود را جهت بررسی و اقدامات بعدی تا مرحله صدور معرفی نامه به اداره ثبت شرکت ها ارسال نمایند.

آسایی ادامه داد: دسترسی به این سامانه  از طریق پورتال وزارت تعاون به نشانی www.icm.ir  میسر است.  با راه اندازی این سامانه و عدم نیاز به مراجعه مستقیم افراد جهت تشکیل تعاونی به ادارات تعاون، موجبات صرفه جویی در وقت وهزینه ، سهولت درانجام کار و از همه مهمتر کاهش حمل و نقل درون شهری و آلودگی فراهم میگردد. متقاضیان تشکیل تعاونی  پس از ارسال الکترونیکی درخواست تشکیل تعاونی  می توانند کلیه مراحل آن را از طریق این سامانه به صورت برخط(Online  ) پیگیری نمایند .

وی خاطرنشان ساخت: وزارت تعاون در صدد است با تعامل و همکاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، ارتباط برخط سامانه تشکیل و ثبت الکترونیکی تعاونی ها را با بانک اطلاعاتی اداره کل ثبت شرکت ها  و مالکیت صنعتی بر قرار نماید تا ادامه فرآیند های ثبت تعاونی در اداره کل ثبت شرکتها نیز بصورت الکترنیکی انجام پذیرد.  از ویژگیهای مهم دیگر این سامانه، جستجوی پیشرفته و سریع شرکت تعاونی های سراسر کشور بر اساس پارامترهای تعیین کننده اطلاعات عمومی آنها میباشد.

مدیرکل دفتر آمار و فناوری اطلاعات اظهار داشت: در مرحله آزمایشی سیستم، تعداد زیادی درخواست تشکیل تعاونی به این سامانه ارسال شده است که در تماس تلفنی با برخی از ارسال کنندگان درخواست، اظهار رضایت کامل را از این فرآیند و سرعت ارسال آن داشته اند .


۱۳ آبان ۱۳۸۷ ۱۲:۰۰
روابط عمومی |
کد خبر : ۳۹۷