برترین های جشنواره تعاونی های هرمزگان معرفی و تجلیل شدند

در اولین روز از هفته تعاون، طی مراسمی که با حضور"دریانورد" معاون اشتغال وبرنامه ریزی استانداری هرمزگان، "اکرمی"مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، "جراره" نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی، جمعی از تعاون یاران فعال در گسترش فرهنگ تعاونی، مدیران سابق تعاون استان و مدیران و مسوولان استانی و جمعی از تعاونگران در سالن اجتماعات اداره کل تامین اجتماعی استان برگزار شد، از 22 تعاونی برتر و 21 تعاونی شایسته تقدیر در گرایشهای تامین نیازمصرف کنندگان، اتحادیه شرکت های تعاونی، کشاورزی، صنعتی، معدنی، تامین نیازتولیدکنندگان، گرایش فرش دستباف، خدماتی، حمل ونقل، مرزنشینان، اعتبار،عمرانی، زنان و مسکن تجلیل شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، در این مراسم "بهروز اکرمی" گفت: پس از اعلام فراخوان جهت مشارکت شرکت تعاونی ها در نهمین جشنواره تعاونی های برتر، از بین 269 شرکت تعاونی ثبت نام کننده در گرایش های مختلف در سامانه اینترنتی، 22 تعاونی برتر بر اساس شاخصهای تعریف شده و پس از بررسی های لازم از سوی تیم داوری انتخاب شدند.

وی،اظهار داشت: با بررسی مولفه هایی مانند برخورداری از تراز مالی مثبت، وجود کمترین میزان نارضایتی از تعاونی، مدیریت مشارکتی، دارا بودن استاندارد های لازم در ساختار و اداره تعاونی، برخورداری از حد مطلوب و مناسب خدمات و تولید این تعاونی های برتر انتخاب شدند.

تقدیر از تعاونگران نمونه، به تصویر کشیدن نقاط قوت و موفقیت این بخش، ترویج فرهنگ تعاون و شناساندن نمونه‌های موفق تعاونی و توانمندی‌های بالقوه آن و ایجاد انگیزه مضاعف در زمینه کار گروهی، بهره‌مندی بیشتر از استعدادها و نیز تجمیع سرمایه‌های اندک‌ از جمله  اهداف این جشنواره می باشد.

مجموع تعاونی های ثبت شده استان هرمزگان، بیش از پنج هزار و 500 مورد می باشد که بیش از 2 هزار و 900 مورد آن فعال و مابقی نیز به صورت نیمه فعال و راکد هستند.   

12 تا 18 شهریور به نام هفته تعاون نامگذاری شده است.

اسامی برترین های نهمین جشنواره تعاونی های برتر هرمزگان

آقای "یونس فریدیگ مدیرعامل شرکت تعاونی مصرف کارکنان دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس

آقای "فیصل صیادکنگی" مدیرعامل شرکت تعاونی مصرف باشگاه فرهنگی ورزشی البدربندرکنگ

آقای "اسحاق تندرو" مدیرعامل اتحادیه شرکت های تعاونی صیادان استان هرمزگان

آقای "حبیب افسری" مدیرعامل شرکت تعاونی تولیدی گلخانه داران کشت رودان

آقای گفضل الله سالاری" مدیرعامل شرکت تعاونی تولیدکنندگان طرح های سیمان برحاجی آباد

آقای "هادی گل پور" مدیرعامل شرکت تعاونی گاز، آب پلیمر پارسیان

آقای "عبدالمجید ملایی" مدیرعامل شرکت تعاونی مروارید بندرپل،

آقای "عبدالله نژاد باسعیدو" مدیرعامل شرکت تعاونی خدمات صیادی باسعیدو

آقای گحسن پورعبداللهگ مدیرعامل شرکت تعاونی خدمات صیادی حسینه

سرکارخانم "زینب بازگیرگ مدیرعامل شرکت تعاونی سپهرنقش هرمزگان

سرکارخانم "زهرا لطفعلیان" مدیرعامل شرکت تعاونی تار و پود نیلی

آقای "عباس سالاری" مدیرعامل شرکت تعاونی نمایشگاه های بین المللی "مهربندرخلیج فارس"

سرکارخانم "سانازمحمودی" مدیرعامل شرکت تعاونی تحلیل گران سیستم گنو

آقای "علی دریانورد" مدیرعامل شرکت تعاونی لنجداران استان هرمزگان

آقای "اسحاق اصلاحی" مدیرعامل شرکت تعاونی شناورهای تندرودریای بندر

آقای "محمود رحیمی" چاهوئی مدیرعامل شرکت تعاونی مرزنشینان ساحل نشینان بندرکنگ

آقای "اکبرعربی" مدیرعامل شرکت تعاونی مرزنشینان هرمزان میناب

آقای "حسین سلیمی" مدیرعامل شرکت تعاونی اعتبار کارکنان صنعت برق هرمزگان

آقای "صالح احمدی پور" مدیرعامل شرکت تعاونی بتن آماده میثاق یاران پارسیان

سرکارخانم "زهرا اردیبهشتی" مدیرعامل شرکت تعاونی طوفان دوخت بندر

سرکارخانم "مژگان دادی پور" مدیرعامل شرکت تعاونی هنرآفرینان خلیج فارس

آقای "علی محمد حمیدی" مدیرعامل شرکت تعاونی مسکن کارکنان جهادسازندگی

====================================================================================== مدیرکل تعاون و کار هرمزگان در جشنواره تعاونی های برتر:

گسترش فرهنگ تعاون نیازمند ایجاد طرحی جدید است

بخش تعاون نیاز به آسیب شناسی دارد

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان با بیان اینکه با نگاه و ابزار گذشته نمی توان شاهد رونق و توسعه بخش تعاون باشیم، گفت: بخش تعاون باید با ایده های نو و طرحی جدید در چارچوب قانون به روز رسانی شوند تا بتوانند همیشه فعال و پویا باقی بماند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، "بهروز اکرمی" در نهمین جشنواره تجلیل از تعاونی های برتر استان با اشاره به اینکه قانون اساسی کشور جایگاه مناسب و موثری برای بخش تعاون درنظر گرفته ولی باید دید آیا در عمل این بخش به اهدافش رسیده است، اضافه کرد: برای تعیین میزان موفقیت بخش تعاون در دستیابی به اهداف ترسیم شده اش در قوانین و مقررات کشور، این بخش نیاز به آسِب شناسی دارد و باید علت موفقیت ها و شکست های این بخش بدست آید تا از آنها برای حمایت و افزایش کارایی بخش تعاون استفاده شود.

وی اظهارداشت: تعاونی های مرزنشینان در مقطعی برای دستیابی به اهدف مشخصی تاسیس شدند ولی آیا هنوز می توانند با شیوه های 20 سال پیش اداره و برنامه های خود را عملی کنند و اگر تعاونی های مرز نشین روندی را که اکنون دارند، ادامه دهند موجب نگرانی اعضا خود و مسوولان را فراهم می کنند، بنابراین باید برای خروج از رکود تلاش کنند.

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان در ادامه بیان داشت: یکی از دلایل مهمی که سبب تحقق نیافتن سهم 25 درصدی بخش تعاون در اقتصاد کشور شده، ناشی از ضعف فرهنگ تعاون و عدم کار جمعی در جامعه است که فرهنگ تعاون باید تقویت و گسترش یابد و روحیه همکاری و فعالیتهای جمعی در اعضای شرکتهای تعاونی نیز ایجاد شود و این باور باید در مردم ایجاد شود که تعاون می تواند در زندگی و فعالیتهای اقتصادی آنها تاثیرگذار باشد.

رئیس نهمین جشنواره تعاونی های برتر هرمزگان به مزیتهای استان اشاره کرد وبیان داشت: دریا از جمله مزیتهای هرمزگان است که بخش تعاون با شناسایی این ظرفیتها از طریق مدیران عامل شرکت تعاونی ها، مدیران دولتی و فعالان اقتصادی، می تواند بیشتر از اینها ورود پیدا کند.

وی در ادامه بیان داشت: بخش تعاون یکی از حوزه های گسترده خصوصی است که حدود یک میلیون و 400 هزار نفر در استان عضو این تعاونی ها می باشند و برای پویایی و تاثیرگذار بودن تعاونی ها علاوه بر آموزش مستمر باید فعالیت آنها نیز به روز باشد.

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، بر تعیین تکلیف تعاونی های غیرفعال استان تاکید کرد و گفت: بخشی از تعاونی های استان به دلایل مختلف نیمه فعال و یا غیرفعال هستند که طرح غربالگری این تعاونی ها از چند ماه قبل آغاز شده و تاکنون 45 درصد آنها مشخص و تا پایان سال نیز تمامی این تعاونی ها شناسایی شده و آنهایی که قابلیت فعال شدن را دارند، به چرخه فعالیت اقتصادی برگردانده می شوند.

در نهمین جشنواره تعاونی های برتر استان هرمزگان که با حضور "دریانورد" معاون اشتغال و برنامه ریزی استانداری هرمزگان،"جراره"نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای  اسلامی، مدیران زیرمجموعه وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی در استان، مدیران سابق تعاون استان وجمعی از تعاونگران برگزار شد، از 22 شرکت تعاونی نمونه تقدیر و 21 شرکت تعاونی شایسته تقدیر نیز تجلیل شدند.    

====================================================================================== معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری هرمزگان در جشنواره تعاونی های برتر:

سهم تعاون در بخش حمل و نقل دریایی باید افزایش یابد

معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری هرمزگان با اشاره به ظرفیتهای استان بویژه در بخش دریایی گفت: حمل و نقل دریایی یکی از بخش های مهم و تاثیرگذار است که بیشترین ارزش افزوده را در تولید ناخالص ملی دارد که باید از طریق تشکیل تعاونی ها در این زمینه، سهم آن از اقتصاد افزایش یابد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، "صالح دریانورد" در نهمین جشنواره تعاونی های برتر استان هرمزگان با بیان اینکه در دنیای غرب که اقتصادش مبتنی بر سرمایه داری است اما به بخش تعاون نیز اهمیت داده شده است،افزود: در اقتصاد ما به تعاونی بعنوان یک ظرفیت نگاه می شود به گونه ای که  بخشی از اقتصاد کشور مبتنی بر بخش تعاون است که این امر برخاسته از عدالت جویی نظام جمهوری اسلامی است.

وی بیان داشت: در شرایط فعلی که دولت تدبیر و امید ابزار و بستر مناسب را برای تعاونی ها هموار کرده است، تعاونگران باید برای شکوفایی اقتصادی و گسترش فعالیت تعاونی های خود تلاش کنند.

دریانورد اضافه کرد: در بخشهای اقتصادی و اجتماعی با استفاده از ظرفیتهای حقوقی و قانونی که دولت به تعاونگران داده است، مدیران باید این ظرفیتها را احصاء و در اختیار تعاونگران قرار دهند.

معاون اشتغال و برنامه ریزی استانداری هرمزگان با بیان اینکه رشد اقتصادی یک مفهوم کلیدی است که می تواند سایر متغییرها را تحت تاثیر قرار دهد، تصریح کرد: افزایش تولید سبب رشد اقتصادی و به دنبال آن ایجاد اشتغال شده و نرخ بیکاری را کاهش می دهد که  یکی از مولفه های افزایش رشد اقتصادی، تامین منابع مالی است که بانکها و سرمایه های اندک مردم در قالب تعاونی ها و همچنین سرمایه سرمایه گذاران داخلی و خارجی بعنوان منابع مالی  و محرک می تواند در جهت رشد و گسترش فعالیتهای اقتصادی کشور موثر باشد.

به گفته ی دریانورد، شرکت های تعاونی ضمن برخورداری از جایگاه ومنزلت درخور وشایسته در تفکر دینی، به موجب اصل44 قانون اساسی و همچنین توجه ویژه به این بخش، از حمایت و پشتیبانی دولت بهره مند بوده و از تسهیلات ویژه برخوردار می باشند و با استفاده از خرد جمعی و ایجاد عدالت اجتماعی و همچنین با بکار اندازی سرمایه های خرد و بازگرداندن نتیجه حاصله به اعضای تعاونی علاوه بر اینکه نقش موثری در ایجاد عدالت اجتماعی دارند، می توانند زمینه ساز تولید و ایجاد فرصتهای شغلی نیز باشند.

در آیین تجلیل از تعاونگران نمونه و شایسته تقدیر هرمزگان، نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه از ظرفیت تعاون به خوبی استفاده نشده است، گفت: سرمایه های کوچک و سرگردان مردم می تواند در قالب تعاونی ها تبدیل به سرمایه های بزرگ و اثرگذاری مثبت شود.

"ابوالقاسم جراره" با بیان اینکه اغلب بیکاران استان از قشر تحصیلکرده می باشند، افزود: برای جلوگیری از سرمایه های هرمزگان  به خارج از استان باید تعاونی ها در حوزه های جدید از جمله پیمانکاری فعال شوند و با استفاده از این پتانسیل، نگرانی در حوزه اشتغال استان تا حدودی رفع شود.

======================================================================================

بهره برداری از21 طرح تعاونی در هرمزگان

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان گفت: در هفته تعاون 21طرح تعاونی در سطح استان به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، " بهروز اکرمی" افزود: این طرحها در زمینه مسکن، صنعت و خدمات در شهرهای قشم، بندرعباس، رودان و میناب آماده بهره برداری می باشد.

وی اظهار داشت: این طرحها با سرمایه گذاری 2409 میلیارد ریال در استان به بهره برداری  می رسد.

درحال حاضرافزون بر 5 هزار تعاونی با بیش از یک میلیون و 500 هزار عضو در سطح استان ثبت شده است.

======================================================================================

در هفته تعاون

تعاونی های برتر هرمزگان معرفی و تجلیل می شوند

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان از برگزاری نهمین جشنواره تعاونی های برتر استان خبر داد و گفت: در اولین روز از هفته تعاون، 22 تعاونی برتر هرمزگان معرفی و تقدیر می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، " بهروز اکرمی" افزود: پس از اعلام فراخوان جهت مشارکت شرکت تعاونی ها در این جشنواره، از بین 269 شرکت تعاونی ثبت نام کننده در سامانه اینترنتی، 22 تعاونی برتر  بر اساس شاخصهای تعریف شده و پس از بررسی های لازم از سوی تیم داوری انتخاب شدند که با حضور استاندار، مدیران و مسوولان استان در این روز تقدیر می شوند.

وی اظهار داشت: با بررسی مولفه هایی مانند برخورداری از تراز مالی مثبت، وجود کمترین میزان نارضایتی از تعاونی، مدیریت مشارکتی، دارا بودن استاندارد های لازم در ساختار و اداره تعاونی، برخورداری از حد مطلوب و مناسب خدمات و تولید این تعاونی های برتر انتخاب شدند.

به گفته ی اکرمی، تقدیر از تعاونگران نمونه کشور، به تصویر کشیدن نقاط قوت و موفقیت این بخش، ترویج فرهنگ تعاون و شناساندن نمونه‌های موفق تعاونی و توانمندی‌های بالقوه آن و ایجاد انگیزه مضاعف در زمینه کار گروهی، بهره‌مندی بیشتر از استعدادها و نیز تجمیع سرمایه‌های اندک‌ از جمله  اهداف این جشنواره می باشد.

12 تا 18 شهریور به نام هفته تعاون نامگذاری شده است.

قابل ذکر است که در نهمین جشنواره تعاونی های برتر استان هرمزگان از 19 شرکت تعاونی نیز بعنوان شرکت تعاونی های شایسته تقدیر، تجلیل می شود.

اعلام روزشمار و برنامه های هفته تعاون

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان با بیان اینکه هفته تعاون از 12تا 18 شهریور ماه برگزار می شود، عناوین روزهای این هفته را اعلام کرد.

اکرمی افزود: روز اول " تعاون، امام ومیثاق با ولایت"با برگزاری نهمین جشنواره تعاونی های برتر استان، دیدار تعاونگران با استاندار و امام جمعه بندرعباس و افتتاحیه مسابقات ورزشی جام تعاون همراه است.

دومین روز با نام "تعاون، عدالت اجتماعی و رفاه پایدار" نامگذاری شده که غبارروبی گلزار شهدا و دیدار با خانواده های معظم شهدا از برنامه های این روز است.

روز سوم، "تعاون، معنویت و همبستگی اسلامی"حضور مدیران و کارکنان اداره کل و تعاونگران استان در نماز عبادی –سیاسی جمعه

روز چهارم، "تعاونی های برتر تدبیری برای امید به آینده بهتر"، حضور مدیرکل و مدیران تعاونی های برتر در جشنواره ملی تعاونی های برتر

روز پنجم، "تعاون، کارآفرینی، اشتغال وحمایت از تولید ملی"،که در این روز طرحهای شرکتهای تعاونی سطح استان به طور همزمان افتتاح خواهند شد.

روز ششم، "تعاون، عزم ملی ومدیریت جهادی در اقتصاد مقاومتی" و روز هفتم، "تعاون، فرهنگ و کیان خانواده مشارکت اقتصادی و بهبود معیشت" نامگذاری شده که اختتامیه مسابقات ورزشی جام تعاون در این روز انجام می شود.

 12 تا 18 شهریورماه در تقویم جمهوری اسلامی ایران بنام هفته تعاون نامگذاری شده است.

======================================================================================

 اولویتهای حوزه تعاون هرمزگان اعلام شد

معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، مهم ترین اولویت ها و برنامه های سال 93 حوزه تعاون این اداره کل در استان را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمرگان، "موسی نجفی" برخی از این اولویت ها را پیگیری ایجاد اشتغال از طریق ساماندهی و بسترسازی برای متقاضیان از طریق شرکتهای تعاونی حداقل 1500 نفر، برگزاری جلسات کمیته مشترک رسیدگی به وضعیت و مشکلات تعاونیهای مسکن مهر با عضویت دستگاه های اجرایی زیربط جهت تحویل مابقی واحدهای مسکن مهر، نظارت بر برگزاری مجامع عمومی و عملکرد طرحهای در دست اجرا،  فعال سازی اتحادیه های غیرفعال و تشکیل حداقل یک اتحادیه در زمینه تولیدی و خدماتی ذکر کرد.

وی، پیگیری تشکیل شرکتهای تعاونی دانش بنیان با همکاری بنیاد ملی نخبگان استان و بانک توسعه تعاون، پیگیری تشکیل شرکتهای تعاونی فراگیر با هماهنگی فرمانداری ها و دستگاههای حمایتی ( کمیته امداد امام – سازمان بهزیستی) را از دیگر اولویتهای بخش نام برد.

برگزاری جلسات کمیته مشترک رسیدگی به وضعیت و مشکلات تعاونیهای مسکن مهر با عضویت دستگاه های اجرایی زیربط جهت تحویل مابقی واحدهای مسکن مهر، نظارت بر برگزاری مجامع عمومی و عملکرد طرحهای در دست اجرا، فعال سازی اتحادیه های غیرفعال و تشکیل حداقل یک اتحادیه در زمینه تولیدی و خدماتی، پیگیری فعال سازی اتاق تعاون استان و تشکیل اتاق تعاون  شهرستانها، نظارت بر برگزاری مجامع عمومی تعاونیهای بزرگ و مشمول کمیسیون ماده 5 ( حداقل 250 تعاونی)، پیگیری تشکیل تعاونیهای صنایع دستی موضوع تفاهم نامه مشترک با سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ( حداقل 20 تعاونی ) و تشکیل اتحادیه مربوطه برنامه های دارای اولویت استان در بخش تعاون می باشد.

 پیگیری اخذ گزارشات حسابرسی از شرکتهای تعاونی بزرگ ( مسکن، مرزنشینان، مصرف، اعتبار(، بررسی صورتهای مالی و رسیدگی به عملکرد مالی تعاونیها، نظارت عمومی بر تعاونیها (نظارت بر مجامع و فعالیت عمومی تعاونیها)، اجرای پروژه نظارت بر پیشرفت فیزیکی و مصرف تسهیلات بانکی اختصاص به تعاونیها، برگزاری گردهمایی و جشنواره ها و همایش های ترویجی،  حمایت از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری مربوط به اقتصاد تعاونی نیز از دیگر برنامه های مهم امسال بشمار می رود.

 شناسایی و تقدیر از واحدهای نمونه تعاونی، پیگیری تشکیل  تعاونیهای  توسعه عمران شهرستان، ارتقاء آگاهی ها و توانمندی های اقشار مختلف جامعه به ویژه تعاونی ها، توسعه همکاری و مشارکت با اتاق تعاون و اتحادیه ها، ) را نیز برخی دیگر از برنامه های امسال این واحد عنوان کرد.

بررسی موانع و مشکلات بخش تعاون در همایش های تخصصی، هماهنگی و همکاری با دستگاههای اجرایی در زمینه برنامه های آموزشی و ترویجی،  توانمند سازی بانوان، جوانان و فارغ التحصیلان در جهت شکل گیری  تعاونی ها، تعامل و همکاری با دانشگاه های استان به منظور ترویج فرهنگ تعاون، انعقاد تفاهم نامه مشترک با دستگاه های اجرایی استان جهت پیشبرد برنامه های تعاون، از جمله برنامه های اولویت دار امسال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان در حوزه تعاون می باشد.

45 درصد تعاونی های غیرفعال هرمزگان تعیین تکلیف شدند

معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و ر فاه اجتماعی هرمزگان در ادامه  با اشاره به دستورالعمل وزیر در خصوص تعیین تکلیف  تعاونی های غیرفعال و راکد گفت: 45 درصد تعاونی های غیرفعال استان تعیین تکلیف شدند.

به گفته ی نجفی، هدف از شناسایی تعاونی های غیر فعال، بررسی و شناخت مشکل های تعاونی های غیر فعال و طبقه بندی آنها بر حسب رشته فعالیت، استفاده از نتایج بدست آمده برای پیشگیری از رکود تعاونی های فعال وسیاست گذاری برای حمایت از تعاونی ها، سیاست گذاری و برنامه ریزی برای فعال کردن تعاونی های غیر فعال، تعیین تکلیف تعاونی های غیر فعال که قابلیت فعال شدن ندارند در جهت سرعت بخشی به فرایند انحلال آنها و شفاف کردن آمار و اطلاعات بخش تعاون استان می باشد.

از مجموع پنج هزار تعاونی ثبت شده در استان هرمزگان، بیش از هزار و 900 تعاونی غیرفعال است.

===================================================================================== خرید سهام و عضویت در شرکت تعاونی توسعه و عمران رودان تمدید شد

سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان رودان گفت: خرید سهام و عضویت در شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان رودان تا 22 شهریور ماه 93 تمدید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، "سلمان نجفی"، به مزایای تشکیل شرکت تعاونی توسعه و عمران در شهرستان اشاره کرد و افزود: حوزه فعالیت این شرکت در سطح شهرستان می باشد و می تواند در بخش های کشاورزی، صنعت، خدمات، عمرانی، تملیک اراضی و کارخانجات و معادل فعالیت داشته باشد.

وی تصریح کرد: این شرکت با تاسیس، با عضو گیری و سرمایه گذاری، می تواند برای افراد زیادی درآمد زایی و ایجاد شغل کند.

نجفی بیان داشت: سرمایه اولیه این شرکت باید 3 میلیارد ریال باشد و با سرمایه گذاری بیشتر اعضا و سرمایه گذاران می تواند در بخش های مهمی ورود کرده و به درآمدزایی بپردازند.

وی،خاطرنشان کرد: روند تشکیل این تعاونی در شهرستان به سرعت انجام و اعضای هیئت موسس نیز مشخص و تعیین شدند و در حال عضوگیری و فروش سهام می باشد.

سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان رودان گفت: با توجه به گستردگی موضوع فعالیت شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان، در عرصه های مختلف تولیدی، صنایع تبدیلی، فراوری، بسته بندی کشاورزی، صنعتی، معدنی – گردشگری، فعالیت های پیمانکاری، خدماتی و توزیعی که موجب توسعه شهرستان و سود آوری و اشتغال زایی برای سهامداران می شود امید است که بیشتر افراد شهرستان به عضویت این تعاونی در آیند.

نجفی افزود: عضویت متولدین رودان که در هر نقطه استان هرمزگان سکونت دارند و نیز کلیه ساکنین و شاغلین در شهرستان در این تعاونی، می تواند گامی بلند در مسیر توسعه همه جانبه شهرستان و موجب افزایش درآمد اعضا و اشتغال آنان از طریق تقسیم سود سهام و ایجاد فرصت های شغلی جدید ناشی از فعالیت های اقتصادی سودآور و اشتغال زا باشد.

وی اظهارامیدواری کرد: همه ی شهروندان رودانی از این فرصت ارزشمند به خوبی بهره ببرند و با عضویت در تعاونی، گام اول را در توسعه همه جانبه شهرستان پایه گذاری کنند.

سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان رودان به شرایط عضویت افراد در این تعاونی نیز اشاره کرد و گفت: تمامی افراد بالای ۱۸ سال که متولد، ساکن و یا شاغل در شهرستان رودان هستند می توانند در شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان رودان عضو شوند.

نجفی افزود: حداقل سهمی که متقاضی می تواند درخواست کند ۳ سهم و حداکثر ۳۰۰ سهم خواهد بود و ارزش هر سهم نیز ۵۰ هزار ریال تعیین شده است که متقاضیان می توانند نسبت به واریز وجه به حساب جاری شماره ۳۶۰۱۱۱۱۲۰۰۴۱۰۹ نزد بانک توسعه تعاون و یا به حساب های بانک توسعه تعاون نزد سایر بانک ها اقدام و  حداکثر تا تاریخ ۲۲/6/۹۳، مدارک لازم را به دفتر هیئت مؤسس واقع در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی رودان تحویل و رسید دریافت کنند.

====================================================================================== کاهش 60 درصدی شکایات کارگری و کارفرمایی در رودان

سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان رودان از کاهش 60 درصدی شکایات کارگری و کارفرمایی در پنج ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان،"سلمان نجفی"، افزود: از مجموع 17 رای صادره در پنج ماهه نخست امسال در حوزه روابط کار، 12 رای به صورت سازشی حل و فصل شده است.

وی با اشاره به برگزاری کلاس های منظم قانون کار و راهنمایی و مشاوره کارگران و کارفرمایان در شهرستان تصریح کرد: برگزاری چنین دوره هایی جهت افزایش سطح آگاهی جامعه کارگری و کارفرمایی در زمینه قوانین کار و کارگری نقش بسزایی دارد.

سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان رودان افزود: با برگزاری دوره های آموزشی و مشاوره در 5 ماهه نخست سال جاری شاهد کاهش 60 درصدی شکایات کارگری و کارفرمایی در سطح شهرستان رودان بودیم.

نجفی اظهارداشت: بیشترین مورد شکایات مربوط به عدم پرداخت حقوق و مزایا توسط کارفرمایان می باشد که تعداد زیادی از این پرونده ها نیز به دستگاه های اجرایی تعلق دارد.

وی گفت: در زمینه عدم پرداخت مطالبات پیمانکاران توسط دستگاه های اجرایی شکایت های زیادی صورت گرفته است که امیدواریم با تعامل بیشتر دستگاه های اجرایی شهرستان با پیمانکاران در زمینه پرداخت حقوق و مزایای شاهد کاهش شکایات در این زمینه باشیم.

 

 

 

 

 

 

۱۶ شهریور ۱۳۹۳ ۰۸:۵۳
کد خبر : ۳۹,۷۲۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید