بهره برداری از 18طرح تعاونی در استان بوشهر

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: به مناسبت هفته تعاون بهره برداری از 18 طرح تعاونی با 106 میلیارد ریال سرمایه گذاری در این استان آغاز شده است.

حمید رضا پناه افزود: این تعاونی ها 128 نفر عضو دارند که با افتتاح آنها 526فرصت شغلی در بخش های خدمات، صنعت و کشاورزی ایجاد شده است.

وی با بیان این که بوشهر از استان های برتر درزمینه تشکیل تعاونی ها است اضافه کرد: علاوه بر حمایت از شکل گیری تعاونی های اقتصادی زمینه راه اندازی اتحادیه های تعاونی های دانش بنیان، گلخانه داران و دهیاران نیز در این استان فراهم شده تا خلا وجود تشکل ها در زمینه خدمات جبران شود.

پناه اظهارکرد: حمایت مالی از تعاونی ها و اعمال نگاه جدید برای پرداخت بیمه و مالیات برای رونق تعاونی ها باید اعمال شود.

وی درباره تعاونی های مرزنشین گفت: هم اکنون 22 تعاونی مرزنشین دراستان بوشهر وجود دارد که امروز به دلایل مختلفی از جمله بدهی بالای مالیاتی و محدودیت در صادرات و واردات با مشکل روبرو شده اند.

پناه یادآورشد: ازسال گذشته تخصیص سهمیه ارزی به تعاونی های مرزنشین براساس صدور کارتهای الکترونیکی انجام می شود که با توجه به استقبال نکردن مردم از دریافت این کارت ها امروز این تعاونی ها از لحاظ سهمیه ارزی مشکل دارند.

وی اظهارکرد: با توجه به نقش تعاون در عدالت اجتماعی، کاهش فاصله طبقاتی، رونق اقتصاد و ایجاد فرصت های شغلی می طلبد زمینه کار و رونق تعاونیها را در جامعه براساس قانون اساسی فراهم کنیم.

پناه افزود: تعاون تنها یک مقوله اقتصادی نیست بلکه یک مقوله اجتماعی، فرهنگی و اخلاقی است که باید در جامعه بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی یادآورشد: تعاونی ها با جذب سرمایه کوچک آنها را به سرمایه های بزرگ تبدیل می کنند.

پناه اضافه کرد: هم اکنون چهارهزارو 540 تعاونی با 905هزار و500 عضو و 92هزار فرصت شغلی در استان بوشهر وجود دارد که 60 درصد این تعاونی ها در 14گرایش خدمات، کشاورزی و صنعت فعال هستند.

وی گفت: پارسال 317 تعاونی با دو هزار و 866 نفر عضو و شش هزار و 550 فرصت شغلی در استان بوشهر راه اندازی شده است.

12تا 18 شهریور هفته تعاون نام گذاری شده است.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------


طرح جامع مدیریت اقتصاد، تولید و بازاردر حوزه تعاون تدوین شود
امام جمعه بوشهر گفت: بخش تعاون از مهم‌ترین بخش‌ها درحوزه‌های گوناگون است که لازم است با تدوین طرح جامع مدیریتی تمامی مدیران به عرصه اقتصاد، تولید و بازار کمک کنند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت :همه مسئولان باید در عرصه تعاون کمک جامع  داشته باشند.
"آیت الله صفایی بوشهری" افزود: بخش تعاون از مهم‌ترین بخش‌ها درحوزه‌های گوناگون است که لازم است با تدوین طرح جامع مدیریتی تمامی مدیران به عرصه اقتصاد، تولید و بازار کمک کنند.
وی با بیان اینکه استان بوشهر دارای ظرفیت بالای اقتصادی است گفت:  برای استفاده بهینه از این ظرفیت‌ها باید از فرصت تعاون با استفاده از مدیریت دانش بنیانو کارآمد بهره جست که سبب رشد لازم در استان شود.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با نمایندگان مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: دنیا در حال شکل‌گیری نظم نوین جهانی است.
وی با بیان اینکه نظم نوین، جهان سلطه 70 سال پیش طراحی کرده بود گفت: در این تحولات جهانی باید با برنامه‌ریزی تاثیرگذاری اسلام، انقلاب اسلامی و ایران اسلامی نشان دهیم.
امام جمعه بوشهر، با اشاره به اینکه داشتن اقتدار در تحولات نظم نوین جهانی اصل مهم است تاکید کرد: پایه‌های اقتدار در این تحولات، علم و فنآوری، اقتصاد و فرهنگ است.
صفایی بوشهری، خاطرنشان کرد: کشوری که درتولید علم، محصولات گوناگون، و ارتقا سطح فنآوری به ویژه فنآوری نوین در جهان تاثیر گذار است در این عرصه دارای اقتدار است.
وی، با اشاره به اینکه  داشتن علم، اقتداربرای کشور در پی دارد گفت: رسیدن به خودکفایی علمی، مرجعیت علمی و تولید علم  در یک کشور نشان از اقتدار و منزلت بالای آن کشور است و با این اقتدارهیچ کشور سلطه گری نمی‌تواند تهاجم علمی علیه آن کشور داشته باشد.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، با اشاره به اینکه داشتن اقتصاد پویا از دیگر ویژگی‌های اقتدار یک کشور است گفت: کشوری که دارای اقتصاد مقاوم، قوی و تاثیرگذار باشد هیچ قدرتی در جهان نمی‌تواند سیاست‌های تحریمی علیه آن کشور اعمال کند.
خطیب نماز جمعه بوشهر، با اشاره به نقش عرصه فرهنگ در نظام نوین جهانی گفت: تمام ساختار و شخصیت یک فرد و جامعه، فرهنگ تعیین و مشخص می‌کند.
صفایی بوشهری با بیان اینکه داشتن فرهنگی قوی اسلامی و نهادینه کردن آن در جامعه می‌تواند در تحول نوین جهانی تاثیر گذار باشد افزود: جهان سلطه در عرصه علم، فرهنگ ، اقتصاد و فنآوری تهاجم خود را علیه بسیاری از کشورها آغاز کرده که باید با اقتدار علمی ، فرهنگی واقتصادی آنرا خنثی کنیم.
وی با تاکید بر توجه به مدیریت جهادی با عزم ملی در عرصه فرهنگ و حفظ آن گفت:  برنامه‌های ماهواره‌ای کشورهای بیگانه از جمله غرب سبب متلاشی کردن بنیان خانواده‌ها شده که اثر این تهاجم بر دیگر عرصه‌ها تاثیرگذار است.
امام جمعه بوشهر با تاکید بر توجه به اقتصاد مقاومتی درعرصه‌های مختلف جامعه گفت:  باید پایه‌های اقتصاد جامعه به ویژه تولیدات داخلی بر اساس اقتصاد مقاومتی طراحی و اجرا کنیم.
خطیب نماز جمعه بوشهر با تاکید بر توجه به عرصه علم‌وفناوری افزود: این عرصه چنان باید قوی باشد که ایران اسلامی خورشید علم و فنآوری جهان شود.
صفایی بوشهری، بر توجه به اتحاد و انسجام در همه عرصه‌ها تاکید وتصریح کرد: وظیفه همه حفظ وحدت و همدلی است و اگر نقد و انتقادی مطرح می‌شود باید منصفانه باشد تا در اتحاد جامعه خدشه‌ای ایجاد نکند.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر،  با بیان اینکه جهان غرب به اسم دمکراسی و حقوق بشر خواهان جلب اندیشه‌های مردم است گفت: جهان غرب با این ترفند و تفکر قصد به انحراف کشیدن جوامع  دارد.
وی با بیان اینکه آمریکا بعداز جنگ جهانی دوم تاکنون 50 کودتا در کشورهای مختلف داشته است گفت: این کشور ادعای حقوق بشری دارد ولی کشورهای گوناگون را مورد ظلم و تهاجم قرار می‌دهد.
وی، تاکید کرد: ما باید با اندیشه‌های مقام معظم رهبری انسجام و وحدت خود را در جامعه تقویت کنیم تا بتوانیم به اهداف نظام دست یابیم.
امام جمعه بوشهر، با تبریک سالروز میلاد با سعادت امام رضا(ع) و با اشاره به هجرت امام رضا(ع) گفت: این هجرت که اثرات قابل توجهی در همه عرصه‌های علمی، بصیرتی، و فرهنگی داشت مکتب اهل بیت(ع) را  جهانی کرد


۱۵ شهریور ۱۳۹۳ ۱۵:۴۵
کد خبر : ۳۹,۷۳۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید