به مناسبت هفته تعاون معاون رئیس جمهور درامورزنان وخانواده ازنمایشگاه توانمندی های بخش تعاون خراسان رضوی بازدید نمود

معاون امور بانوان رئیس‌جمهور گفت: باید با ارئه تسهیلات به بخش خصوصی زمینه‌ای فراهم شود تا بانوان پس از دوران بارداری امنیت شغلی خود را از دست ندهند.

به گزارش اداره روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی ، معاون رئیس جمهور در امور بانوان وخانواده به اتفاق مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی ازنمایشگاه توانمندی های بخش تعاون استان بازدید کرد.

وی درحاشیه نمایشگاه اظهار کرد: دستگاه‌های دولتی و غیردولتی باید امنیت شغلی را برای بانوان پس از بازگشت از دوران بارداری و زایمان فراهم کنند.

وی افزود: باید با ارائه تسهیلات به بخش خصوصی زمینه‌ای فراهم شود تا بانوان پس از دوران بارداری، امنیت شغلی خود را از دست ندهند.

مولاوردی اظهار داشت: تعاون از اهمیت بالایی در دولت تدبیر و امید برخوردار است و باید در دستگاه‌های دولتی و خصوصی به عنوان دستورالعمل فعالیت مسئولان در این بخش و همکاری با آن تاکید شود.

وی با ابراز خرسندی از برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های تعاون و کیفیت بالای آن افزود: دولت برای خروج از رکود اقتصادی، به راهکارهایی برای افزایش میزان تولید و توسعه آن نیاز دارد که تعاون در این بخش یکی از راه‌های اصلی محسوب می‌شود.

معاون رئیس‌جمهور در امور بانوان و خانواده گفت: با افزایش مدت مرخصی زایمان بانوان در کشور، میزان از دست دادن شغل برای آنها به خصوص در بخش خصوصی افزایش یافته است لذا دولت تدبیر و امید به واسطه در نظر گرفتن تسهیلاتی به بخش خصوصی برای تقویت امنیت شغلی زنان در دوران بارداری، تلاش می‌کند این مشکل را حل کند.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

با حضورقائم مقام وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی : به مناسبت هفته تعاون،نمایشگاه توانمندیهای بخش تعاون درمشهد افتتاح شد
مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: تعاونی‌های استان خراسان رضوی توانستند در رتبه بندی تعاونی‌های کشور در چهار ماهه نخست سال مقام دوم را در سطح کشور کسب کنند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کارو رفاه  اجتماعی  خراسان رضوی مهندس محمود احمدی در مراسم افتتاحیه نمایشگاه توانمندی‌های تعاونی‌های برتر خراسان رضوی که همزمان با نخستین روز از هفته تعاون در مجموعه ورزشی شماره یک کارگران مشهد برگزار شد اظهار کرد: افتتاح این نمایشگاه از دستاوردهای اتحادیه ها و شرکتهای تعاونی‌ استان همزمان با میلاد امام رضا بسیار فرخنده و مبارک است.
مهندس احمدی با تأکید بر فعالیت مستمر تعاونی‌های خراسان رضوی تصریح کرد: خراسان رضوی در حوزه تعاونی‌ها در چهار ماهه نخست امسال رتبه دوم را در کشور کسب نمود که این خود نشان از فعالیت موثر و مفید تعاونی‌های این استان دارد.
وی عنوان کرد: از حیث پراکندگی، تعاونی‌های موجود در استان خراسان رضوی بیشترین تعداد را ابتدا در مشهد مقدس و سپس در شهرستان‌های نیشابور و سبزوار داریم که خوشبختانه اتاق تعاون خراسان رضوی با پی‌گیری‌های مستمر و مداوم همزمان با گرامیداشت هفته تعاون توانسته است این نمایشگاه را برگزار کند.
احمدی خاطرنشان کرد: اتاق تعاون خراسان رضوی در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدریت جهادی و در راستای حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی تمام توان خود را به کار گرفته است تا در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری حرکت کند.
وی با بیان این که در آستانه ولادت با سعادت امام رضا (ع) ریاست محترم جمهوری و هیئت دولت وارد شهر مشهد می‌شوند گفت: از همین جا از تمامی تعاونی‌ها و اعضای آنان درخواست می‌کنم تا با حضور خود در مراسم استقبال از رئیس جمهور شرکت کنند و با استقبال خود نشانگر روحیه تعاون و همکاری باشند.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

قائم‌ مقام وزیر تعاون ، کارو رفاه اجتماعی : 90 درصد جمعیت کشور زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار می‌گیرند

قائم‌ مقام وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در سومین کنفرانس مددکاری اجتماعی ایران در شهرستان گناباد گفت: با توجه به اینکه اکثر صندوق‌های بیمه کشور ورشکسته هستند،  90 درصد جمعیت کشور زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار می‌گیرند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کارو رفاه اجتماعی خراسان رضوی ، حسن فیروزآبادی  در کنفرانس مددکاری اجتماعی ایران اظهار کرد: متاسفانه بخش عمده برنامه پنجم توسعه اجرا نشد که باید این موضوع ریشه‌یابی شود.
وی افزود: آسیب‌های ناشی از توسعه نامتوازن و نگاه یک بعدی به توسعه و لحاظ نکردن متغیرهای اجتماعی و فرهنگی از مشکلات حوزه اقتصادی کشور است.
وی در ادامه تصریح کرد: در برنامه پنجم اهداف خوبی مدنظر بوده ولی انسجام کافی برای اجرای آن وجود نداشته است و به نظر بنده سازمان بهزیستی، کمیته امداد، وزارت بهداشت و دیگر ارگان‌ها و نهادهای کشور باید با داشتن یک مرجع هماهنگ با یکدیگر در راستای توسعه کشور گام بردارند.
فیروزآبادی خاطرنشان کرد: سیاست‌هایی که ما در اجرای برنامه‌ها در نظر داریم مشارکت مردمی است به عنوان مثال سازمان بهزیستی با بودجه هزار میلیارد تومان در سال، نزدیک هزار میلیارد تومان هم از مردم دریافت کرده است، پس در کشور ظرفیت‌های زیادی در این حوزه وجود دارد.
وی تاکید کرد: توجه به توسعه پایدار، توازن همه‌جانبه، نگاه به توسعه اجتماعی در کنار توسعه اقتصادی و توجه به اسناد بالادستی و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی، تعامل بین دولت و سایر ذی‌نفعان در ارتباط با این مباحث مطرح است.
فیروزآبادی افزود: هدف ما از یک نظام تامین اجتماعی در راستای اهداف بیمه‌ای، تکمیلی و حمایتی بوده که بیمه‌ها مربوط به کسانی است که می‌توانند حق بیمه را پرداخت کنند، در نوع حمایتی به خانواده‌های دچار آسیب که زندگی پایداری نداشته، توجه داریم و در بحث تکمیلی نیز اقشار با سطح زندگی متوسط رو به بهبود را زیر پوشش قرار داده‌ایم.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به چهار محور در طراحی سیاست‌ها در مسیر اجرایی کردن برنامه‌های این وزارتخانه، گفت: اصل شمولیت، جامعیت و پایداری از جمله سیاست‌های مهم بوده که در اصل شمولیت براساس اصل 29 قانون اساسی، تامین اجتماعی حق همگان تلقی می‌شود.
فیروزآبادی خاطرنشان کرد: در اصل جامعیت به افراد آسیب‌پذیر جامعه توجه داریم و در اصل پایداری دو نکته پایداری ساختاری و پایداری تامین مالی را نیز مورد بررسی قرار داده‌ایم، به دلیل اینکه متاسفانه درآمدهای حاصل از فروش نفت ما بالا بوده، یکی از اساسی‌ترین نکات برای ما مشارکت مردمی در تقویت سیاستگذاری‌ها است.
وی یادآور شد: برای کاهش وابستگی به نفت باید به مشارکت مردمی و امر خصوصی‌سازی توجه شود که امیدواریم در برنامه ششم حضور بیشتر بخش خصوصی را در تمام حوزه‌ها به ویژه اقتصادی داشته باشیم.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اقدامات ملزوم در مسیر تحقق پایداری تامین مالی، افزود: به منظور تحقق پایداری تامین مالی قرار است 90 درصد جمعیت زیر نظر پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گیرند، ما از 18 صندوقی که در کشور در حوزه بیمه داریم اکثر صندوق‌ها ورشکسته و یا میزان ورودی بیشتر از خروجی آنها است.
فیروزآبادی گفت: در حوزه تامین مالی حقیقتا نگرانیم و باید برای برنامه ششم مدل‌هایی در حوزه بیمه اجتماعی به کار گرفت که کمترین عواقب را داشته باشد، شاید یکی از دلایل اجرایی نشدن برخی برنامه‌ها در برنامه پنجم، یارانه و کالا بود که بیشتر از آن که در حوزه پیشگیری باشد در حوزه ترمیمی بود.
وی تصریح کرد: متاسفانه نتوانستیم بانک جامع ایرانیان را ایجاد و به دنبال آن گروه‌های هدفمند و توزیع مناسب را ایجاد کنیم.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

مولاوردی: پروژه ظرفیت تحکیم خانواده با همکاری سازمان ملل اجرایی می‌شود

معاون امور بانوان رئیس‌جمهور گفت: پروژه ظرفیت تحکیم خانواده باهمکاری صندوق سازمان ملل متحد در کشور اجرایی می‌شود.
به گزارش  اداره روابط عمومی تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی  شهین‌دخت مولاوردی ظهر امروز در جمع مدیران کل اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان‌رضوی، اظهار کرد:  پروژه تقویت ظرفیت تحکیم خانواده با همکاری صندوق سازمان ملل متحد  و در راستای اجرای طرح خانواده سالم به زودی در کشور اجرایی می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: عدم تعادل در ساختار و تشکیلات سازمانی دستگاه‌های اجرایی کشور از مهم‌ترین مشکلات مربوط به اشتغال زنان است.
معاون رئیس‌جمهور درباره نسخه آزمایشی پورتال جامعه رونمایی شده است، افزود: این پورتال مربوط به بانک اطلاعات زنان در حوزه‌های مختلف است که مجموعه این آمارها و تلاش‌ها باعث می‌شود به رفع مشکلات زنان جامعه بیش از گذشته پرداخته شود.
وی تصریح کرد: تناسب میان زنان و مردان در ساختار سازمانی و استخدامی نهادهای دولتی یکسان نیست و این امر سبب  عدم امنیت شغلی در زنان است.
معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده خاطر نشان کرد: دولت در نظر دارد موقعیت عادلانه‌ای برای زنان و مردان در دسترسی به استخدامی‌های دولتی داشته باشد، در دولت گذشته اتفاقات خوبی رقم خورد به طوری که آئین‌نامه‌های مختلفی در دستور کار دولت نهم و دهم برنامه‌ریزی شد و بر اساس ماده 230 برنامه پنجم توسعه طرح‌های رحمت و خانواده پایدار در راستای تحکیم خانواده انجام شد.
ملاوردی اظهار کرد: سند سیاست اجرایی اشتغال پایدار در شورای عالی اشتغال به تصویب خواهد رسید تا تمام اقشار خاص در مناطق محروم از ویژگی‌ها و ظرفیت‌های این سند بهره مند شوند.
وی افزود: کارآفرینی مهم‌ترین ظرفیت و ویژگی است که می‌تواند برای زنان در اولویت قرار بگیرد، بنابراین دولت لایحههایی که در دولت‌های گذشته و دولت جدید به تصویب رسیده است را برای اقدامات اولیه در راستای تسهیلات جامع برای کارآفرینی زنان در حال بررسی داریم که به مجلس ارائه خواهیم کرد.
وی درباره  ماده 27 قانون پنجم توسعه، عنوان کرد: دولت لایحه‌ای را به شورای نگهبان برای بیمه زنان خانه‌دار ابلاغ کرده است و  تلاش داریم  به واسطه توسعه نظام بیمه‌های چندگانه،‌زنان خانه‌دار را بیمه کنیم.


۱۶ شهریور ۱۳۹۳ ۰۸:۵۹
کد خبر : ۳۹,۷۷۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید