17 تعاونی در هفته تعاون در استان سمنان افتتاح می شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان از بهره برداری 17 تعاونی با سرمایه گذاری بیش از 70 میلیارد ریال همزمان با هفته تعاون در این استان خبر داد.

اسماعیل غنیان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان افزود: این تعاونی ها که در شهرستانهای سمنان، دامغان، شاهرود، گرمسار و مهدیشهر تشکیل شده اند 231 نفر عضو دارند و 152 فرصت شغلی ایجاد کرده اند.

وی گفت: این تعاونی ها در بخشهای تولیدی، دانش بنیان، تامین نیاز، صنایع دستی و خدمات فعالیت دارند.

غنیان با بیان اینکه در هفته تعاون 30 تا 35 عنوان برنامه در این استان اجرا می شود گفت: در این هفته از 22 تعاونگر برتر استانی و ملی تجلیل می شود.

وی تعاونی های ویاندر مهدیشهر که در امور کشاورزی، دامداری و باغداری فعال است، شرکت تعاونی دانش بنیان جوان اندیشان قومس و شرکت تعاونی صالح گچ را به عنوان تعاونی های برتر ملی نام برد که در هفته دولت به صورت ویژه تجلیل می شوند.

وی دیدار با مسوولان، برگزاری آیین های تجلیل از تعاونی برتر در شهرستانها، برپایی نشست های هم اندیشی با فعالان بخش تعاون، غبارروبی گلزار شهدا و حضور در نمازجمعه را از برنامه های بزرگداشت هفته تعاون در این استان برشمرد.

غنیان، شمار تعاونی های فعال در استان سمنان را یک هزار و 305 تعاونی بیان کرد و اظهار داشت: در این تعاونی ها بیش از 27 هزار و 600 نفر شاغل هستند که از نظر اشتغال ایجاد شده از طریق تشکیل تعاونیها، استان سمنان بالاتر از میانگین کشوری است.

وی گفت: در سال گذشته در این استان 113 تعاونی تشکل شده که اشتغالزایی یک هزار و 650 نفر را به همراه داشته است.

وی یادآور شد: امسال نیز 40 تعاون با 694 نفر فرصت شغلی در استان سمنان تشکیل شده است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان سمنان با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص نقش و اهمیت تعاونی ها در اقتصاد کشور خاطرنشان کرد: در رویکرد اقتصاد مقاومتی بخش تعاون می تواند بهترین نقش را ایفا کند.

استان سمنان در تشکیل تعاونی از سابقه دیرینه ای برخوردار است و اولین تعاونی کشور در سال 1314 در گرمسار تشکیل و فعال شده است.

دوازدهم تا هجددهم شهریور به عنوان هفته تعاون نامگذاری شده است.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 با حضور معاون وزیر شرکت تعاونی توسعه و عمران  شهرستان گرمسار افتتاح شد
شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان گرمسار با تعداد اعضای 494 نفر و اشتغالزایی 300 نفر در محل ساختمان ابریشم واقع در میدان شهداء شهرستان گرمسارافتتاح گردید.
درآیین افتتاح این تعاونی که با حضور میدری معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی ، کاتب نماینده مردم شهرستانهای گرمسار و ارادان در مجلس شورای سلامی و غنیان مدیرکل تعاون ، کار ورفاه اجتماعی استان سمنان صورت پذیرفت ، مدیرعامل شرکت ضمن ارائه گزارشی از روند عضوگیری و ثبت شرکت ، برنامه های آتی شرکت را تشریح نمودند.
اسماعیل غنیان مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان سمنان نیز ضمن تشریح اهمیت شرکت های تعاونی توسعه و عمران شهرستانها در افزایش سهم مردم در فعالیت های اقتصادی جامعه ، گزارشی جامع از وضعیت تعاونی های استان ارایه نمودند.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بازدید کاتب از اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان گرمسار

دکتر کاتب نماینده مردم شهرستانهای گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی به اتفاق هیات همراه از اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان گرمسار بازدید نمودند.
وی در این دیدار ضمن بازدید از اداره و آشنایی با کم و کیف فعالیتهای حوزه های مختلف و تقدیروتشکر از عملکرد مناسب کارکنان اظهار داشتند : با توجه به شرایط کنونی کشور وظایف مهمی بر عهده ادارات تعاون ، کار ورفاه اجتماعی می باشد.
کاتب داشتن نگاه فردی و عدم همدلی دربین کارکنان را از آسیب های هر مجموعه ای دانست و افزود : فعالیتها در ادارات شهرستان باید هدفدار شده و از روزمرگی درآید.
وی با اشاره به لزوم استفاده از تجارب تعاونی‌های موفق برای فرهنگ‌سازی در زمینه تعاون بیان کرد: باید الگوهای مثبت و موفق تعاونی‌ها را شناسایی کرده و از آنها بخواهیم که تجربیات موفق خود را در اختیار دیگر تعاونی‌ها قرار دهند.
نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به نحوه هدف‌گذاری مطلوب برای حوزه تعاون گفت: هدف‌گذاری در بخش تعاونی‌ها باید با محوریت توسعه شهرستان گرمسار و منطقه باشد.
کاتب با اشاره به آثار مثبت تعاونی‌ها در جامعه عنوان کرد: تعاونی‌ها باید در راستای رشد و توسعه منطقه ظرفیت‌سازی کرده و از ظرفیت‌های موجود در جامعه بهره‌برداری لازم را انجام دهند.
وی با اشاره به تاثیر گذاری بالای تعاونی‌ها در جامعه اظهار کرد: این تأثیرگذاری باید از سوی کارشناسان مورد بررسی قرار گرفته و جاذبه‌های آن افزایش یابد۱۷ شهریور ۱۳۹۳ ۰۸:۰۰
کد خبر : ۳۹,۸۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید