نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر:امروز تعاونی ها برای فعالیت و کارکرد به دانش نیاز دارند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: امروز تعاونی ها برای فعالیت و کارکرد به دانش نیاز دارند تا به وسیله آن بتوانند سرمایه های موجود را با مدیریت صحیح در بخش تولید در اختیار بگیرند.

"آیت الله صفایی بوشهری" در نهمین جشنواره تجلیل از کارآفرینان و تعاونی های برتر استان بوشهر افزود: تعاونی ها نباید دغدغه ای در زمینه تسهیلات بانکی داشته باشند و دولت و بانکها باید برای تعاونی ها بال باشند.

وی اظهارکرد: امروز رویکرد اقتصاد بین الملل حرکت به سمت تشکیل و حمایت از تعاونی ها است که این نگاه با توجه به تاکید قانون اساسی و براساس نگاه رهبر معظم انقلاب باید مورد تاکید قرار گیرد.

صفایی بوشهری بیان کرد: تعاونی های موفق باید براساس نگاه دانش بنیانی طراحی و با مدیریت استراتژیک برای رسیدن به نتیجه تلاش کنند.

وی اضافه کرد: با توجه به پیچیده شدن بحث تولید و شرایط ویژه بازار و اقتصاد رویکرد جامعه جهانی به سمت حرکت های مشارکتی در قالب فعال کردن تعاونی ها است.

امام جمعه بوشهر گفت: بانکها باید با نگاه جدید به تعاونی ها برای توسعه تولید و اشتغال از آنها حمایت کنند.

وی یادآورشد: در عرصه اقتصادی باید تحول دانش بنیان با رویکرد اعتلای سطح مدیریت اقتصاد تولید و بازرگانی انجام و به جوانان استان اعتماد شود.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ترویج فعالیت های مشارکتی و کار جمعی، شکوفایی استعدادها و ایجاد فضای همکاری از اهداف برگزاری جشنواره است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر اظهارکرد: ترویج فعالیت های مشارکتی و کار جمعی، شکوفایی استعدادها در بخش تعاون، کارآفرینی و ایجاد فضای همکاری و تعامل میان فعالان بخش های اقتصادی از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر در این آیین گفت: برای نخستین بار تجلیل از تعاونگران و کارآفرینان برتر استان بوشهر به صورت همزمان در قالب نهمین جشنواره تجلیل از تعاونگران و کارآفرینان برتر برگزار می شود.
حمید رضا پناه افزود: در این جشنواره 13 تعاونگر و شش کارآفرین برتر و نمونه استان معرفی و از آنان قدردانی می شود.
وی برترین های استان را در بخش های مختلف دماتی، صنعتی و کشاورزی عنوان کرد و افزود: این جشنواره با هدف قدردانی از تلاش های تعاونگران و کار آفرینان برتر استان و ترغیب فعالان این دو بخش به فعالیت بیشتر برگزار شده است.
پناه بیان کرد: تقویت روحیه کارآفرینی و تعاونگری در رشد و شکوفایی اقتصادی جامعه موثر است.
در این آیین از 13 تعاونی و 6 کارآفرین برتر استان بوشهر تجلیل شد.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
با استفاده از خلاقیت و ابتکار در بخش کارآفرینی می توان مشکل اشتغال جامعه را حل کرد
"دکتر سالاری" استاندار بوشهر در نهمین جشنواره تعاونی ها و کارآفرینان برتر استان بوشهر گفت: با استفاده از خلاقیت و ابتکار در بخش کارآفرینی می توان مشکل اشتغال جامعه را حل کرد.
مصطفی سالاری افزود: بخش تعاون نافی تقویت بخش خصوصی نیست بلکه در قالب تعاون می توان با استفاده از ظرفیت ها در قالب قانونی بیشتر کار کرد.
وی با بیان این که تعاونی ها بهترین قالب مشارکت هستند اظهارکرد: از ظرفیت تعاونی ها می توان برای کسب منافع بیشتر برای جامعه استفاده کرد.
سالاری یادآورشد: شرکت های تعاونی که هدفشان ایجاد کار، تولید ثروت و ایجاد اشتغال است باید حمایت شوند تا براساس ظرفیت ها و مزیت های استان به فعالیت بپردازند.
وی با اشاره پیشگامی استان بوشهر درعرصه بازرگانی گفت: هدف از فعالیت بازرگانی تنها نیاید صادرات و واردات و ترانزیت کالا باشد بلکه باید به دنبال تحول جدید و ارزش افزوده در محصول باشیم

۱۷ شهریور ۱۳۹۳ ۰۸:۱۵
کد خبر : ۳۹,۸۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید