22 تعاونی و 9 کارآفرین برتر در جشنواره تعاونیها و کارآفرینان برتر گلستان تجلیل شدند.

جشنواره تعاونیها و کارآفرینان برتر استان گلستان به مناسبت هفته تعاون برگزار شد و در آن از 22 تعاونی و 9 کار آفرین برتر استان تجلیل شد.

امراله عباسی در نهمین جشنواره تعاونیها و کارآفرینان برتر استان گلستان با تبریک هفته تعاون اظهار داشت: تقویت معاملات شبکهای از برنامههایی است که با جدیت پیگیری میشود تا تعاونیها به صورت شبکه به هم بافتهای فعالیت کنند و تولید و مصرف کالاهای اساسی مورد توجه تعاونیها باشد.

وی از کارآفرینان و تعاونگران به عنوان قشر مظلوم جامعه یاد کرد و افزود: فرهنگ تعاون و کارآفرینی باید در جامعه ترویج شود موضوع تعاون هنوز در جامعه مورد غفلت واقع شده است اگر به سمت تعاونی پیش برویم در حقیقت عدالت اجتماعی رقم خواهد خورد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان بر ضرورت توسعه منابع انسانی در بخش تعاون تاکید کرد و گفت: نیروی انسانی در بخش تعاون از نظر علمی و مهارتی توانمند نیستند که این امر به عدم توسعه مدیریت دامن زده است.

عباسی با بیان اینکه توسعه همکاریهای بین بخشی یک اقدام موثر و کارآمد است، تصریح کرد: تعاونی مورد بیمهری دستگاههای اجرایی قرار گرفته است، بخش خصوصی به چشم رقیب به تعاونیها نگاه میکند.

وی افزود:  در گذشته دولت و مردم به بخش تعاون اطمینان بیشتری داشتند اما این اعتماد در حال حاضر به بخشهای خصوصی میل پیدا کرده است لذا این انتظار وجود دارد با اعتماد به برنامههای توسعهای، همکاری بینبخشی تعاونیها، بخش تامین مالی و مشوقهای تعاونی، توسعه بازار و برند تعاونی اتفاقات خوشایندی در بخش تعاونی ایجاد شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان با بیان اینکه دولت دیدگاه خوبی نسبت به تعاونیها ندارد، خاطرنشان کرد: باید تلاش شود تا برند تعاونی و اعتماد مشتری برگردد.

عباسی در خصوص اهداف انتخاب تعاونی برتر بیان داشت: توسعه و ترویج فرهنگ تعاونی در جامعه، معرفی توانمندیهای بخش تعاون، ارج نهادن به زحمات تلاشگران بخش تعاون، ایجاد انگیزه و رقابت سالم، معرفی الگوهای عملی موفق در عرصه تعاونی، ایجاد فضای مناسب برای اشتغال از مهمترین اداف جشنواره و معرفی تعاونیهای برتر بوده است.

 

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

معاون برنامهریزی و اشتغال استانداری گلستان نیز در این مراسم گفت :ایجاد اشتغال و تولید نیازمند بهبود فضای کسب و کار است

مهندس مرگدری گفت: ایجاد اشتغال و تولید نیازمند بهبود فضای کسب و کار است.

علی مرگدری در نهمین جشنواره تعاونیها و کارآفرینان برتر استان گلستان با تبریک هفته تعاون اظهار داشت: ما باید به دنبال ثبات و منطق باشیم، رشد اقتصادی منفی شده است یعنی همه شغلهایی که به دست آمده از دست رفته است.

وی با تاکید بر ضرورت آموزش و انتقال تجربیات در بخش تعاونیها تصریح کرد: بکارگیری و بازنگری اصل 44 قانون اساسی خیلی میتواند به توسعه و رونق اقتصاد کمک کند.

* باور عمومی در اقتصاد باید اصلاح شود

معاون برنامهریزی و اشتغال استانداری گلستان افزود: باید روی کلمه فرهنگ تعاون و کارآفرینی کار شود باید بررسی کنیم نظام فرهنگی، اجتماعی و دانشگاهی چه میزان با این دو واژه آشنایی دارد.

مرگدری ادامه داد: تخصیص اعتبارات پژوهشی خوب است اما خوبتر از آن چیزی است که خروجی و نتیجهاش مورد استفاده جامعه و مخاطب باشد.

وی با بیان اینکه کار فرهنگی بسیار مهم است، یادآور شد: در زمینه اقتصاد تا زمانی که فکرها و نگاهها اصلاح نشود، باور عمومی ایجاد نشود اتفاقی در این حوزه نخواهد افتاد و اگر هم ایجاد شود پایدار نخواهد بود.

* خشهای تعاون و کارآفرینی باید مورد آسیبشناسی قرار بگیرد

معاون برنامهریزی و اشتغال استانداری گلستان با تاکید بر اینکه آمار ثبت تعاونی باید کاربردی باشد، بیان داشت: در ادبیات تئوری باید همافزایی، همراهی و همکاری در تعاونی وجود داشته باشد تا یک فعالیت اقتصادی شکل گرفته و منافع فردی و ملی را تامین کند.

مرگدری بر ضرورت آشتی بین علم و عمل تاکید کرد و بیان داشت: زمانی میتوان در بازاریابی الکترونیکی موفق بود که ارتباط خوبی بین بخشهای تولیدی، صنعتی، خدماتی و اقتصادی در کشور وجود داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه بخشهای تعاون و کارآفرینی باید مورد آسیبشناسی قرار بگیرد، ابراز داشت: باید نسبت به شناخت وضعیت موجود و بررسی ظرفیتها اهتمام شود.

* عملیات اجرایی پروژه شیلاتی با 600 میلیارد تومان اعتبار آغاز می‌شود

مرگدری در پایان در خصوص روند برخی پروژههای فعال در استان گفت: در شهریور امسال پروژهای با اعتبار 600 میلیارد تومان در بخش شیلات آغاز خواهد شد که بر اساس آن میزان استحصال خاویار در گلستان به یکصد تن خواهد رسید و این درحالی است که تاکنون این میزان تولید خاویار در استان نداشتیم.

 در پایان این مراسم از زحمات سرکار خانم شیده درویش مدیرعامل شرکت نئوپان شموشک به جهت احیای مجدد این کارخانه که از قدمت بسیار بالایی برخوردار بوده و اشتغالزایی بسیار بالایی دارد، تشکر و قدر دانی شد.

 

۱۷ شهریور ۱۳۹۳ ۱۱:۳۷
کد خبر : ۳۹,۸۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید