وزیر تعاون کارورفاه اجتماعی خبر داد: اختصاص 280 هزار میلیارد تومان تسهیلات در فضای کسب و کار و تولید

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اختصاص 280 هزار میلیارد تومان تسهیلات در فضای کسب و کار و تولید توسط دولت در امسال خبر داد.

به گزارش اداره روابط عمومی تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی دکتر ربیعی در حاشیه مراسم افتتاح 232 واحدی شرکت تعاونی مسکن مهر فدک توس در مشهد در جمع خبرنگاران در ارتباط با تحویل مسکن مهر اظهار کرد: تاکنون بسیاری از این واحدها تحویل داده شده و در بخش تعاونی‌ها یک میلیون مسکن مهر تحویل متقاضیان شده است.
وی با اشاره به اینکه امسال در دو تا سه ماه آینده نیز نزدیک به 400 هزار واحد دیگر مسکن مهر آماده تحویل می‌شود، افزود: با همکاری وزارت مسکن و شهرسازی درصدد رفع مشکلات در زمینه مسکن مهر هستیم تا این واحدها تحویل داده شوند.ربیعی با اشاره به 232 پروژه‌ای که امروز در خراسان‌رضوی افتتاح می‌شود، گفت: از مبلغ 500 میلیارد تومان اعتبار در این پروژه‌ها 22 درصد آن از تسهیلات بانکی تأمین شده و بقیه آن آورده تعاون‌گران است، این پروژه‌ها در بخش‌های کشاورزی، مسکن، صنعت هستند که بیش از یک هزار فرصت شغلی را ایجاد می‌کنند.

ی با بیان اینکه در این 232 تعاونی بیش از 11 هزار عضو حضور داشته‌اند، تصریح کرد: درصدد هستیم تا اعتبار فعلی را به یک هزار میلیارد تومان افزایش داده و با برنامه‌ریزی تسهیلات بانکی بیشتری را نیز فراهم کنیم.

وزیر تعاون در پایان از اختصاص 280 هزار میلیارد تومان تسهیلات در فضای کسب و کار و تولید توسط دولت در امسال خبر داد و گفت: با توافقی که با بانک مرکزی صورت گرفته 100 هزار میلیارد تومان از این مبلغ به اشتغال‌های جدید داده می‌شود

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  پروژه 232تعاونی مسکن با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خراسان رضوی افتتاح شد
همزمان با هفته تعاون و در ادامه سفر استانی رییس جمهور و اعضای هیات دولت به خراسان رضوی 232 پروژه تعاونی به طور همزمان با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز دوشنبه در این استان به بهره برداری رسید.
به گزارش اداره روابط عمومی تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این مراسم گفت: پروژه های فوق بخشهای مسکن مهر، صنعت و معدن، لبنیات، چرم و پارچه ، تولید مواد خوراکی ، گوشت ، لبنیات و غیره را در بر گرفته و برای احداث و راه اندازی آنها در مجموع 498 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.
'علی ربیعی' ادامه داد: 11 هزار و 624 نفر عضو این تعاونی ها هستند و با احداث و بهره بردرای از آنها برای 20 هزار و 592 نفر فرصت شغلی فراهم شده است.
وی در ادامه این آیین که در جریان افتتاح پروژه برجهای مسکونی 232 واحدی فدک نیروی زمینی ارتش در مشهد برگزار شد، گفت: نظام جمهوری اسلامی با اتکاء به هدایت های فرمانده معظم کل قوا و اقتدار و توانمندی و آمادگی نیروهای مسلح و از جمله ارتش با قدرت در برابر آمریکا ایستاده و مذاکرات هسته ای انجام و از حق خود دفاع می کند.
ربیعی گفت: در منطقه آشوب زده که کشور ما در آن قرار گرفته ، تفکرات و گروههای تروریستی افراطی نظیر داعش با حمایت استکبار جهانی در راستای منافع سیاسی و اقتصادی غرب دست به اقدامات خصمانه می زنند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مهمترین چالش امروز کشور ایجاد اشتغال و کاهش بیش از پیش تورم و توسعه و رونق اقتصادی است.
وی افزود: دولت یازدهم قول داده بود میزان تورم در کشور تا پایان سال گذشه به 35 درصد کاهش یابد این درحالی است که هم اکنون و با گذشت بیش از پنج ماه تورم در کشور به 25 درصد کاهش یافته و دولت برای کاهش بیش از پیش تلاش می کند.
وی خاطر نشان کرد: دولت یازدهم با تدبیر در حوزه قوانین و مقررات و برنامه ریزی های اقتصادی و بانکها و تولید برای توسعه و رونق اقتصادی کشور تلاش می کند و فکری جز کاهش رنج مردم را ندارد و رنج و سختی مردم موجب ناراحتی دولت می شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر توسعه فرهنگ تعاون و افزایش تعداد تعاونی ها در سطح کشور اشاره کرد و گفت: به دلایل مختلف روح تعاون به انزوا گرایش یافته بود ولی دولت یازدهم با ایجاد زیرساختهای موجود برای توسعه این بخش از هیچ کوشش موثری دریغ نمی کند.
ربیعی با اشاره به اینکه برخی عنوان می کنند باید سهم تعاون در اقتصاد ملی کشور به 25 درصد افزایش یابد افزود: هم اکنون این میزان چهار درصد است.
به گفته وی در کشوری که با 56درصد کسری رشد در برنامه پنجم توسعه پنجم کشور طی سنوات گذشته مواجه بوده، قابلیت افزایش بیش از میزان وجود نداشت.
ربیعی گفت: با سیاستها و برنامه ریزی های صحیح و موثر اقتصادی دولت یازدهم شاهد اقدامات خوبی در مسیر توسعه و تحول اقتصادی در کشور هستیم.
به گفته وی زمانی در کشور برای فروش سکه و ارز صف بندی می شد، هم اکنون در عرضه این اقلام صف تشکیل نمی شود.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
وزیر تعاون،کارورفاه اجتماعی در مشهد: نرخ تورم را به نرم بین‌المللی می‌رسانیم
وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی  گفت: در حال حاضر تورم کنترل شده و تعهد دولت در این زمینه که 35 درصد در سال 92 بود نه تنها محقق شده بلکه امروز نرخ تورم به حدود 25 درصد رسیده است و دولت درصدد است تا پایان عمر خود نرخ تورم را به نرم بین‌المللی برساند.
به گزارش اداره روابط عمومی تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی دکتر ربیعی در افتتاح 232 واحد مسکونی ارتش اظهار کرد: از همه برای احداث این پروژه تشکر می‌کنم به ویژه از روحانیونی که در ارتش فعالیت می‌کنند. به دو بهانه ارتش و هفته تعاون اینجا آمده‌ام. وی افزود: حقیقتا خوشحالم که خدمتگزار حوزه تعاون هستم.
وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: امروز اتکای ما به ارتش و نیروهای مسلح بوده و اگر با قدرت در مذاکره با آمریکا ایستاده‌ایم به دلیل همین اتکا به فرماندهی معظم کل قوا، نیروهای مسلح و همچنین وحدت و انسجام مردمی است.
وزیر تعاون،کارورفاه اجتماعی  افزود: اکنون ایران هزینه‌های قدرت و سرافرازی خود را داده است و دیگر هیچ کس نمی‌تواند هیچ چشم‌داشتی به این کشور داشته باشد و حتی در محاسبات نظامی حرکت ابلهانه‌ای است که فردی به ایران وء نظر داشته باشد.
وی تصریح کرد: اکنون در منطقه آسیب‌زده‌ای که قرار داریم با دیدگاه‌ها و جریان افراطی به نام داعش که برای بدنام کردن اسلام ساخته و تقویت شده و به دشمن بشریت تبدیل شده است به عنوان جریانی که دارای موج حماقت و جنود تفکری است مواجه هستیم.
دکترربیعی ادامه داد: اکنون در منطقه‌ای که افغانستان در آن هر لحظه احساس ناامنی می‌کند ایران مانند گهواره‌ای آرام است و تنها به چالش‌های خود در زمینه اشتغال و ... می‌پردازد و درگیری نظامی ندارد زیرا دارای اقتدار است.
وی با اشاره به اینکه اکنون باید وزن تعاون را در کشور افزایش داده و به مشکل بیکاری غلبه کنیم، گفت: در حال حاضر تورم کنترل شده و تعهد دولت در این زمینه که 35 درصد در سال 92 بود نه تنها محقق شده بلکه امروز نرخ تورم به حدود 25 درصد رسیده است و دولت درصدد است تا پایان عمر خود نرخ تورم را به نرم بین‌المللی برساند.
وی با تاکید به اینکه باید از رکود خاج شویم گفت: دولت در این راستا با سرمایه‌گذاری عظیم، برنامه‌ریزی و تسهیلات بانکی که در حوزه تولید و بهبود فضای کسب و کار ارائه می‌دهد درصدد تحقق خارج شدن از رکود است.
وی خاطرنشان کرد: امروز توجه به مسائل مذکور نعمتی است که اگرچه در منطقه بحرانی قرار داریم و چالش ایران آسیب‌های اجتماعی است اما این چالش‌ها در همه جای دنیا وجود دارد.
دکترربیعی افزود: امروز مسائل خارجی ایران به کمک نیروهای مسلح به ثبات رسیده و اکنون باید به آسیب‌های اجتماعی بپردازیم.
وی خاطرنشان کرد: اکنون دغدغه دولت جز رفع مشکلات مردم چیز دیگری نیست و امیدواریم با برنامه در راستای رفع این مشکلات فعالیت کنیم و برای گسترده شدن تعاونی‌ها و در اولویت قرار دادن این مسئله اقدام کرده و روح تعاون در جامعه ایران را ایجاد کنیم.
وی با اشاره به اینکه متاسفانه روح تعاون در جامعه ایران با کم‌توجهی مواجه شده است گفت: گسترش روحیه تعاون در جامعه همدلی را افزایش داده و نباید از خاطر ببریم که نمی‌توان با پول اندک فاصله طبقاتی را کاهش داد چراکه امام راحل نیز هیچ گاه این فاصله را نپسندیده و تاکید داشتند در جامعه ایران همه باید به مواهبی از توسعه و رشد دست یابند.
وزیر تعاون ادامه داد: باید به ایجاد زیرساخت‌ها در تعاونی‌ها اقدام کرده و در رابطه با سهم تعاون خرده نگیریم زیرا در برنامه پنجم کشور 56 درصد کسری رشد وجود دارد لذا باید در تعاونی‌های موجود ارتباط عمودی و افقی و ... را تقویت کرد.
وزیر تعاون کارورفاه اجتماعی در ادامه با اشاره به اینکه اکنون قیمت‌های تمام شده در تعاونی‌های مسکن مهر و ... هرگز قابل قیاس نیست و با قیمت مطلوبی ارائه می‌شود گفت: امروز همزمان با افتتاح مسکن مهر فدک توس که شامل 232 واحد مسکونی است، 232 پروژه نیز در خراسان رضوی با اعتباری معادل 500 هزار میلیارد تومان افتتاح می‌شود.
ربیعی ادامه داد: پروژه‌های قابل بهره‌برداری خراسان رضوی 25.6 درصد کل پرژه‌های کشور را شامل می‌شود که کمتر از نیمی از آنها از تسهیلات بانکی نیز بهره‌مند شده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: امروز خراسان رضوی به لحاظ ساخت مدیریتی مطلوب اعم از تولیت آستان قدس رضوی، امام جمعه مشهد و استاندار و ... روزهای خوش‌تری را در توسعه و اشتغال تجربه می‌کند و امیدواریم با اتحاد و فعالیت برای کاستن فقر، ایجاد اشتغال و کاهش آسیب‌ها به نتایج مطلوب نائل شویم.
دکترربیعی در خاتمه از وجود حضرت امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) در ایران به عنوان مامن و آرامشی برای ایرانیان یاد کرد و افزود: برای ایرانیان امام رضا و حضرت معصومه نعمت‌هایی هستند که از کودکی با آنها زندگی کرده و بانام و یاد با برکت آنها آنان از جهان می‌روند.ربیعی در خاتمه از وجود حضرت امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) در ایران به عنوان مامن و آرامشی برای ایرانیان یاد کرد و افزود: برای ایرانیان امام رضا و حضرت معصومه نعمت‌هایی هستند که از کودکی با آنها زندگی کرده و بانام و یاد با برکت آنها آنان از جهان می‌روند.

۱۹ شهریور ۱۳۹۳ ۰۹:۲۲
کد خبر : ۳۹,۸۹۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید