معاون وزیر: نگاه جدید به بخش تعاون در مدیریت ارشد کشور ایجاد شود

معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در مدیریت ارشد کشور باید نگاه جدید به بخش تعاون ایجاد شود و بپذیریم تعاونی می تواند کارآمد و موثر باشد و با بخش های دولتی و خصوصی رقابت کند.
حمید کلانتری  در نهمین جشنواره تجلیل از تعاونی های برتر استان اصفهان افزود: تعاونی بخشی موثر از سفره اقتصاد کشور را می تواند پر کند که یکی از شعارهای اصلی آن توسعه عدالت است.

وی اظهار کرد: اگر عدالت را یکی از اهداف انقلاب اسلامی بدانیم در صورت فراهم شدن زیرساخت های تعاونی در کشور، شرکت های تعاونی بهترین راه برای دستیابی به عدالت همراه با کرامت انسانی است.

وی با بیان اینکه دولت، اقتصادگردان و بنگاه دار خوبی نیست، تصریح کرد: دولت برای مدیریت سرمایه ای باید فقط نظارت، سیاستگذاری و تدبیر امور کند و عرصه را به مردم بسپارد.

معاون وزیر تعاون افزود: بدون شک دولت نقش مهمی در ایجاد توازن منطقه ای در کشور و کاهش فقر و افزایش زیرساخت های قانونی مانند بیمه و مالیات دارد.

وی با تاکید بر اینکه تعاونی یک عرصه بزرگ برای مدیریت صحیح منابع محدود است افزود: تعاونی ایده کشورهای ضعیف و فقیر نیست و اکنون بیش از 900 میلیون نفر در دنیا عضو تعاونی ها هستند.

کلانتری با بیان اینکه باید به بخش تعاون بعنوان بخش فعال اقتصادی باور داشته باشیم، اظهار کرد: نباید افراد خوش ایده و عضو تعاونی را در پیچ و خم های اداری برای پیاده سازی ایده های اقتصادی گرفتار کنیم.

وی تصریح کرد: تعاونی ها علاوه بر کارکرد اقتصادی، کارکرد اجتماعی نیز دارند و می توانند سرمایه های اجتماعی را افزایش دهند.

وی پیشنهاد کرد، ستادی به ریاست استاندار برای حمایت از تعاونی ها با حضور مدیران بخش های جهاد کشاورزی، صنعت و معدن، تعاون و راه و شهرسازی در استانها تشکیل شود و به چاره جویی برای مشکلات آنها بپردازد.

در این جشنواره که همزمان با هفته تعاون برگزار شد از 17 شرکت تعاونی برتر استان اصفهان تجلیل شد.

13 شهریور روز تعاون نامگذاری و هفته تعاون نیز از این روز آغاز شده است.
۱۸ شهریور ۱۳۹۳ ۱۳:۵۹
کد خبر : ۳۹,۹۱۴
کلیدواژه ها: اصفهان - معاون وزیر: نگاه جدید به بخش تعاون در مدیریت ارشد کشور ایجاد شود

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید