مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قزوین:رونق فضای کسب وکار با حضور پرتلاش تعاونیها دراقتصاد کشور محقق خواهد شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قزوین،مسعود بابایی در نهمین جشنواره تجلیل از تعاون گران برتر استان قزوین اظهارداشت:در راستای توسعه بخشهای غیر دولتی و گسترش فعالیتها در قالب بنگاههای اقتصادی کوچک در یک سال اخیر 56 تعاونی جدید در زیربخشهای اقتصادی در دولت جدید فعالیت خود را آغاز کرده که تعداد اعضاء آن 6917 نفر است که 2618 فرصت شغلی ایجاد کرده اند.
بابایی بیان کرد: 37 درصد تعاونی ها در بخش کشاورزی، 25 درصد در رده صنعت، 10 درصد در رده ساختمان و 20 درصد حوزه خدمات و 8 درصد نیز در سایر بخشها در یک سال اخیر شروع به فعالیت کرده اند.
این مسئول گفت: در استان قزوین 1042 تعاونی فعال در بخشهای کشاورزی، معدنی، خدمات، مسکن،فرش، مصرف، حمل و نقل، چند منظوره، صنعتی و عمرانی فعالیت می کنند.
وی افزود: در این تعاونی ها با احتساب سهام عدالت 675 هزار نفر عضویت دارند و در مجموع 25 هزار فرصت شغلی نیز برای استان ایجاد شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین تصریح کرد: در یک سال اخیر شش هزار و 500 واحد مسکن مهر تحویل اعضاء تعاونی شده و یک هزار و 930 طرح با اعتباری بالغ بر 261 میلیارد ریال با اشتغالزایی 510 نفر توسط بانک توسعه تعاون استان مورد حمایت مالی قرار گرفته است و دو طرح توسعه ملی نیز به مبلغ 11 میلیارد ریال با اشتغالزایی 12 نفر در یک سال گذشته در استان اجرا شده است.
بابایی یادآورشد: دولت نباید حجیم و بزرگ شود بلکه باید سرمایه های کوچک در قالب تعاونی به کار گرفته شود تا تولید و اشتغال به رونق مناسبی برسد و وظیفه اصلی دولت ها سیاست گذاری و نظارت است و امور اجرایی و عملیاتی باید توسط بخش خصوصی انجام پذیرد.
وی افزود: تولید یکپارچه با فعالیت تعاونی ها محقق می شود و اگر بتوانیم از این تشکل ها حمایت جدی کنیم می توان با قطع واسطه و دلالها به بهبود فضای کسب و کار کمک کرد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: ایجاد فرهنگ رقابت سالم با استفاده از سرمایه اجتماعی ارزشمند تعاونی ها باید جدی گرفته شود و با تامین امنیت سرمایه گذاری به اشتغال پایدار کمک کرد.
بابایی گفت: براساس قانون باید سهم تعاون در اقتصاد به 25 درصد برسد ه امیدواریم با توجه جدی به این بخش بتوانیم رقم فعلی را در سالهای آتی افزایش دهیم.
این مسئول تصریح کرد: امسال پس از فراخوان از مجموع 1042 تعاونی فعال استان تعداد 220 تعاونی در جنشواره ثبت نام کردند که امیدواریم در سالهای آتی این میزان تا 40 درصد افزایش یابد.
وی اضافه کرد: تعاونگران در 15 گرایش ثبت نام کردند و پس از بررسی های لازم توسط تیم های داوری و توجه به شاخص های اشتغال پایدار،به روز بودن مجامع و ارائه بیلان مالی،26 شرکت تعاونی برتر انتخاب شدند.
بابایی اظهارداشت: انتخاب یک فرزند شهید تعاونگر و یک شرکت تعاونی فعال در عرصه حجاب و عفاف از ابتکارات این حوزه است که در کنار 26 تعاونگر برتر مورد تجلیل قرار می گیرند.
۱۹ شهریور ۱۳۹۳ ۰۹:۱۲
کد خبر : ۳۹,۹۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید