سه شرکت تعاونی برتر هرمزگان در سطح ملی تجلیل شدند

معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: در نهمین جشنواره تعاونی های برتر کشور، سه شرکت تعاونی برتر استان در سطح ملی انتخاب و طی مراسمی با حضور "دکتر ربیعی" وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از آنان تجلیل شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار وفاه اجتماعی هرمزگان، " موسی نجفی" با بیان اینکه این سه شرکت تعاونی در سه بخش ملی، استانی و ویژه بعنوان برتر انتخاب شدند، افزود: در بخش برتر استانی شرکت تعاونی " لنج داران هرمزگان" به مدیرعاملی "علی دریانورد"، در بخش تعاونی برتر ملی شرکت تعاونی " فرش دستباف سپهر نقش هرمزگان"با مدیرعاملی"زینب بازگیر" ودر بخش برتر ویژه هم شرکت تعاونی"خدمات صیادی باسعیدو" با مدیرعاملی" عبدالله نژادباسعیدو" انتخاب و معرفی شدند.

وی اظهارداشت: در نهمین جشنواره تعاونی های برتر استان نیز 22 تعاونی از بین 269 تعاونی ثبت نام کننده، بعنوان تعاونی برتر انتخاب و تجلیل شدند.

====================================================================================

به مناسبت هفته تعاون

اتاق تعاون بندرعباس راه اندازی شد

با حضور"اکرمی"مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان و معاونان وی،"معتمد" مدیرکل امور اقتصادی استانداری استان و تعدادی از مدیران عامل شرکتهای تعاونی استان، اتاق تعاون شهرستان بندرعباس راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان،"بهروز اکرمی"در حاشیه راه اندازی اتاق تعاون بندرعباس با اشاره به اینکه تشکیل فلسفه وجودی اتاق تعاون، کاهش تصدی گری دولت در بخش تعاون می باشد، افزود: باید به همراه مردمی کردن اقتصاد، نقش دولت کوچکتر و دولت مسوولیت نظارت را عهده دار شود.

وی اظهارداشت: هم اکنون در جهان بخش تعاون به عنوان راه اصلی در اقتصاد کشورها پذیرفته شده و تجارب آنها نشان می دهد هر جا دولت مسوولیت هایی را به تعاون و بخش خصوصی سپرده، بسیار موفق بوده است.

اکرمی اضافه کرد: اعضای تعاونی ها می توانند در نهادینه سازی فرهنگ تعاون و روح مساعدت و همکاری نقش داشته باشند و با استفاده از توان اندک و کار مضاعف خود، اقدامات بزرگی را انجام دهند.

وی با بیان اینکه آینده روشنی برای اتاق بندرعباس پیش بینی می شود، گفت:  اعضای این اتاق باید با همفکری و تلاش سعی بر فعال بودن این اتاق بعنوان اتاق تعاون فعال در سطح کشور داشته باشند و اداره کل تعاون، کار وررفاه اجتماعی هرمزگان نیز بعنوان بخش دولتی، آماده هر گونه همکاری می باشد.

به گفته ی اکرمی، اتاق تعاون استان نیز مهرماه امسال راه اندازی می شود.

مدیرکل دفتر اقتصادی استانداری هرمزگان نیز گفت: وجود 5 هزار شرکت تعاونی در استان نشان دهنده این است که اقدامات زیادی در بخش تعاون انجام شده اما تعاونی ها هنوز به جایگاه واقعی خود نرسیده اند چرا که باید سهم 25 درصدی تعاونی ها در اقتصاد کشور تا حدودی اجرایی شود.

"معتمد" افزود: بخش زیادی از جمعیت استان عضو شرکت تعاونی ها هستند و هرمزگان نیز ظرفیتهای زیادی برای توسعه بخش تعاون دارد که ضروری است با استفاده از تجربه و تخصص زمینه مشارکت تعاونی های استان در اقتصاد افزایش یابد.

"عباس سالاری" دبیر اتاق تعاون بندرعباس با بیان اینکه انتخابات اتاق تعاون در سال 92 با 20 شرکت تعاونی و اتحادیه برگزار شد، گفت: با توجه به استقرار ظرفیتهای اقتصادی تعاون در شهر بندرعباس، امید است با راه اندازی این اتاق اقدامات مشارکتی و اقتصادی از طریق بخش تعاون در این شهرستان صورت پذیرد.

وی افزود: اتاق تـعـاون کانون همبستگی ومشارکت عمومی شرکتهای تعاونی و اتحادیه ها برای دستیابی به اهداف بخش تعاون است  و امید است این عنوان مجموعه مردمی در کنار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بتواند در تکمیل توسعه فعالیتهای این بخش نقش مهمی را ایفا کند.

======================================================================================

برای اولین بار در جشنواره تعاونی های برتر هرمزگان

نشان تعاون یار به مدیران سابق اداره کل  تعاون و کار هرمزگان اعطا شد

در نهمین جشنواره تعاونی های برتر استان هرمزگان که با حضور"دریانورد" معاون اشتغال وبرنامه ریزی استانداری هرمزگان، "اکرمی"مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، "جراره" نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی، جمعی از تعاون یاران فعال در گسترش فرهنگ تعاونی ومدیران و مسوولان استانی و جمعی از تعاونگران در سالن اجتماعات اداره کل تامین اجتماعی استان برگزار شد، برای اولین بار ضمن تجلیل از پنج مدیر سابق اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، نشان تعاون یار نیز از سوی "بهروز اکرمی" مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان به آنان اعطاء شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان،"احمد آشوری"،"احمد مرادی"، "احمد راستی"،"محمد عسکری زاده" و"مهدی عسکری"از جمله مدیرانی بودند که در راستای ترویج فرهنگ تعاون در نهمین جشنواره تعاونی های برتر استان، نشان تعاون یار دریافت کردند.

قابل ذکر است که در نهمین جشنواره تعاونی های برتر استان هرمزگان، از 22 تعاونی برتر و 21 تعاونی شایسته تقدیر در گرایشهای تامین نیازمصرف کنندگان، اتحادیه شرکت های تعاونی، کشاورزی، صنعتی، معدنی، تامین نیازتولیدکنندگان، گرایش فرش دستباف، خدماتی، حمل ونقل، مرزنشینان، اعتبار،عمرانی، زنان و مسکن و همچنین مروجین تعاون تجلیل شد.

======================================================================================

تجلیل از تعاونی های برتر در شهرستان بستک

به مناسبت هفته تعاون، آیینی که با حضور"احمدی"معاون فرماندار بستک و جمعی از تعاونگران برگزار شد، از تعاونی های برتر این شهرستان تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، در این مراسم، سرپرست  اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بستک گفت: ملاک انتخاب تعاونی نمونه شهرستان، تعداد اعضاء و اشتغالزایی بوده و با توجه به اهداف سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، تولیدی بودن تعاونی نیز در انتخاب تعاونی برتر شهرستان نقش مهمی داشته است.

"بهرام فولاد چنگ"افزود: تعاونی های تولید استبرق، پوشاک کریمی و دیبا گستر شاکر بعنوان تعاونی نمونه این شهرستان معرفی شدند.

معاون فرماندار بستک نیز در این مراسم  گفت: تعاونی ها با توسعه و ترویج فرهنگ تعاون و مشارکت مردمی، در ایجاد اشتغال پایدار نقش موثری دارند.

"محمد احمدی"افزود: در نظام جمهوری اسلامی ایران مشارکت همگانی در عرصه های مختلف توسعه همواره مورد توجه بوده به طوری که در اصل 44 قانون اساسی، نظام اقتصادی کشور برسه بخش دولتی، خصوصی و تعاونی استوار شده است.

وی بیان داشت: در نظام اقتصاد اسلامی، در کنار دولت در جهت وظایف حاکمیتی، بخش خصوصی وجود دارد و در کنار دو بخش دولتی و خصوصی، بخش تعاون قرار گرفته که با اتکاء به سرمایه های ب برکت آحاد جامعه، در قالب تعاونی های گوناگون و با استفاده از نیروی خلاق و سازنده همه علاقه مندان، صنعت گران و کارآفرینان بخش عمده ای از اقتصاد جامعه را رو به تعالی به پیش می برد.

معاون فرماندار بستک با بیان اینکه روز ملی تعاون، به عنوان احیاگر ارزشهای مبتنی بر همبستگی، مشارکت و مسوولیت پذیری اجتماعی است، افزود: تعاونی ها به عنوان کانون های اقتصادی و اجتماعی می توانند با اشاعه فرهنگ تعامل و مشارکت هماهنگ برای استفاده از ظرفیت های افراد جامعه بویژه تحصیل کرده ها، فراهم کننده ی فرصتهای شغلی پایدار باشند.

احمدی بیان داشت: تمامی فعالان بخش تعاون باید با عزمی راسخ در مسیر توسعه و ترویج فرهنگ تعاون بیش از گذشته کوشا بوده، تا بستر مناسب برای ایجاد اشتغال پایدار به ویژه برای اقشار تحصیل کرده جویای کار فراهم شود.

وی افزود: جلوگیری از تورم و افزایش ثروت، پیشگیری از احتکار، مهار تورم از طریق برقراری عدالت اجتماعی و تنطیم روابط میان بخش های مختلف تعاونی از اهداف مهمی است که باید در این بخش محقق شود.

======================================================================================

مدیر روابط کار  اداره کل تعاون وکار هرمزگان:

حوادث ناشی از کار  با اجرای بخشنامه صلاحیت ایمنی پیمانکاری کاهش می یابد

مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: با اجرای بخشنامه بررسی صلاحیت ایمنی و پیمانکاری، بخش زیادی از حوادث ناشی از کار در بخشهای ساختمانی و خدماتی کاهش می یابد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی هرمزگان، "محمدعلی سلیمی" افزود: بررسی های انجام شده نشان می دهد که هر ساله با توجه به افزایش شاغلین صنعتی، میزان بروز حوادث ناشی از کار فوتی نیز در راستای آن افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: تعداد افراد فعال اقتصادی 10 ساله و بیشتر در سال 91 استان هرمزگان در مقایسه با سال گذشته، علی رغم کاهش (2/0 درصد) نسبت به جمیعت فعال کشور (4/0 درصدی) نرخ حوادث ناشی از کار فوتی در استان افزایش داشته است.

سلیمی اظهارداشت: از 180 کارگاه صنعتی بالای 10 نفر شاغل در استان، حدود60 درصد آنها واحدهای خدماتی و ساختمانی هستند که به علت نبود مهارت کارگران و عدم برخورداری از آموزش های ایمنی متناسب با کار در معرض حوادث ناشی از کار قرار دارند.

به گفته ی مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، اجرای آیین نامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران مهمترین راهکار در کاهش حوادث ناشی از کار بالاخص در بخش ساختمانی و خدماتی است که بازخورد آن آینده نگری در فعال سازی کمیته های حفاظت فنی و بهداشت کار، بهبود و ترویج آموزش های ایمنی که دارای گواهینامه از مراجع ذیصلاح است را شامل می شود.

وی در ادامه بیان داشت: با توجه به تدوین آیین نامه ایمنی در امور پیمانکاری توسط شورای عالی حفاظت فنی و ابلاغ دستورالعمل تایید صلاحیت ایمنی،کلیه اشخاص حقیقی یا حقوقی  که به عنوان پیمانکار مشغول فعالیت هستند موظفند قبل از عقد هر گونه قراداد پیمانکاری، گواهینامه صلاحیت ایمنی را از ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی سراسر کشور به منظور صیانت از نیروی انسانی و منابع مادی کشور و پیش گیری از حوادث ناشی از کار دریافت نمایند.

 

۱۹ شهریور ۱۳۹۳ ۰۹:۳۰
کد خبر : ۳۹,۹۷۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید